Solidny Full HD czy może już 4k około 3 tyś zł?

pasażer1

New member
Witam
Zacząłem poszukiwania TV w rozmiarze do 50 cali. Zastanawiam się czy w budżecie około trzech tysięcy warto zawracać sobie głowę 4K? Mam na oku trzy modele Full HD ale do rzeczy:

1. Odległość od ekranu? 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Wprost na odbiornik, roletki z biedrony ograniczają światło:-o
3. Jak duży jest pokój? Około 25m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Samsung
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport (żużel, piłka), zdjęcia
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: późne popołudnie, wieczór, w weekendy w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy delikatnym świetle aby było widać co jem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? naturalne kolory ze wskazaniem na ostry obraz
10. Matryca błyszcząca czy matowa? chyba mat
11. Preferowana wielkość telewizora? 47-50
12. Preferowana marka? Wg kolejności: Sony, Panasonic, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenie, zamulające menu. Nie znoszę czekać
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder NC+, Soundbar(?), router Netia, laptop Acer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% telewizja, 50% urządzenia zewnętrzne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Konieczne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? pewnie tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? sporadycznie, ale tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? to już chyba standard?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Nie wiem
26. Jaki masz sygnał: NC+
27. Ile programów HD? dużo
28. Ma stać czy wisieć? początkowo stać, po zmianie mebelków zawiśnie
29. Rozdzielczość: full HD/może 4k?
30. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz HD i SD, kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi, szybkość działania
31. Ile osób ogląda: 2-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
33. Jaka klasa cenowa ? około 3000

Do tej pory mam trzech faworytów:
Panasonic TX-50AS650E / ewentualnie mniejszy 47''
Samsung UE48H6700
Sony KDL-50W829B - plus za wygląd ale na razie zbyt mocno ponad budżet.

Nie spiszę się z kupnem, tworzę sobie burzę mózgów a decyzja o konkretnym modelu koniec lutego. Może troszkę ceny spadną do tej pory. Czytałem na forum że było już kilku takich, którzy kupili niskie modele 4k i żałują. Dlaczego? A może warto zainteresować się np. Panasonic TX-48AX630 ? Kosztuje tyle co Sony 50W829B a jednak jest już UltraHD?
Preferuję aktywne 3d, nie wiem jednak czy z racji tego że jesteśmy z żoną okularnikami, nie warto jednak wybrać pasywnego 3d?

Proszę Was o pomoc.
 

student

New member
3.5m to bierz 55 cali.
Polecam Wam model KDL-55W829B.
Sam takowy niedawno kupiłem po wielu analizach i porównaniach.
Jeżeli nie możesz przesunąć budżetu to bierz KDL-50W829B.
Co do UltraHD pamiętaj, że takowy obraz jest tylko wyświetlany jako statyczny.
Reszta jest interpolowana i wypada gorzej niż FullHD.
Pamiętaj też, że telewizja kanały HD nadaje obecnie w HD Ready (DVB-T) czyli 1280x720 tzn. jeszcze mniej niż FullHD (DVB-T2) jakie masz na chwilę obecną tylko z BluRay lub netu czyli 1920x1080.
Zatem takie HD Ready będzie słabo wyglądało na Ultra HD
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
3.5m to bierz 55 cali.
Polecam Wam model KDL-55W829B.
Sam takowy niedawno kupiłem po wielu analizach i porównaniach.
Jeżeli nie możesz przesunąć budżetu to bierz KDL-50W829B.
Co do UltraHD pamiętaj, że takowy obraz jest tylko wyświetlany jako statyczny.
Reszta jest interpolowana i wypada gorzej niż FullHD.
Pamiętaj też, że telewizja kanały HD nadaje obecnie w HD Ready (DVB-T) czyli 1280x720 tzn. jeszcze mniej niż FullHD (DVB-T2) jakie masz na chwilę obecną tylko z BluRay lub netu czyli 1920x1080.
Zatem takie HD Ready będzie słabo wyglądało na Ultra HD

Jeśli chodzi o ten sony to jest bardzo duża różnica cenowa bo prawie 800 zł na 5 calach ale trzeba dołożyć. Jak by nie patrząc to i tak w porównaniu z 55 calowym sony cena jest o 600 zł mniejsza.
Jak coś to już 55 calowy Panasonic AS650.
 

pasażer1

New member
Dzięki Wam za szybkie porady.
Póki co, to 55" odpada. Za duuużo ponad budżet.
Panasonic AS650 to fajna alternatywa dla faworyta jakim jest Sony KDL-50W829B jedyne co mnie zastanawia to matryca IPS, chyba wypada blado z porównaniem do VA? W teście wypadła ta matryca jednak bardzo dobrze. Na kątach widzenia specjalnie mi nie zależy bo TV będę oglądał na wprost.
Nie jestem też przekonany do pasywnego 3d, wiem wiem, mało się tego ogląda, ale jak już jest to dobrze by był "wypas" ;) Nie wiem natomiast który rodzaj 3d jest mniej męczący dla okularnika. Ja mam niewielką wadę, ale żonka bez szkiełek się nie rusza.
Philipsa zaproponowanego przez kiki raczej nie biorę pod uwagę. Nasłuchałem się nieciekawych opinii o awaryjności i niezbyt profesjonalnym serwisie.
 

racuh

Banned
Dzisiaj znajomy kupił Sony W829 ale 42 calowego na IPS i pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne jeśli chodzi o obraz ale za to dźwięk pozostawia wiele do życzenie. 50 calowy ma już inną matryce ale z tego co czytam to audio jest takie same. Panasonic ma trochę lepsze audio ale matryca jednak IPS.
 

BLACK_KNIGHT

New member
42w829 od Sony jest bardzo rzadko spotykaną kombinacją czyli tv z 3d pasywnym na matrycy va .Tu jednak poszło o to że 3d aktywne żeby działało wymaga matrycy 120hz a 3d pasywne można zrobić na matrycy 60hz.Sony tak właśnie ma że 42w829 to va 60hz i brak upłynniacza a 50 calowe w8 też na matrycy ma 120hz i upłynniacz.
 
Do góry