Śnieży obraz z PS3

geneg

New member
Witam

Wczoraj podpinałem ps3 (320 slim v3.50) pod nowe kino domowe (amp+5.0) i mam kłopot z obrazem. Na "stacjonarnych" planszach, obrazach, takich jak Menu ps3, Menu płyty dvd mam "śnieg" na obrazie w postaci białych migających punkcików. Jak już odpalę film z BD lub dvd, to wszystko jest ok.
Konfiguracja jest taka: dekoder kablówki i ps3 wpięte po HDMI w amplituner Onkyo 538, i z ampka do telewizora Samsung ps50b550 (upgrade do 650) wyjście również po HDMI. Obraz z kablówki w tym czasie jest ok. Wg mnie to może być kwestai jakichś ustawień. Pytanie czego: ampli, ps3 czy tv?
Macie jakieś pomysły?
 

geneg

New member
Konsolę mam 4 dni a kino o od wczoraj. Przedwczoraj koblem HDMI, który wypiąłem z dekodera, podpiąłem się PS3 bezpośrednio do TV i było ok. Był to kabel, który teraz służy jako WY z ampli do TV. Konsola i dekoder są podpięte do ampli nowymi identycznymi kablami HDMI - innymi niż ten trzeci (nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie). Nowe kable HDMI oraz wejścia do ampli były zamieniane i efekt był bez zmian.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli to wina prawdopodobnie ampli lub kabla, pozamieniaj kable między PS3, ampli i TV - popodpinaj na wszelkie możliwe kombinacje.

Pozdrawiam,
 

Rudeford

New member
Zmień rozdzielczość obrazu w konsoli na 720p i jeśli śnieżenia nie będzie(w menu) to na 99% jest to wina kabla. Dodatkowo będziesz miał odpowiedź na pytanie dlaczego w grach nie śnieży:grin: Miałem podobny problem, na 1080p śnieżyło lekko i dodatkowo przerywał dźwięk. Po wymianie kabla wsio ok.
 
Do góry