Śmierć płyt CD ogłoszona na koniec 2012 roku!

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śmierć płyt CD ogłoszona na koniec 2012 roku!


Nie jest to może koniec świata w 2012 roku, ale głoszenie końca produkcji CD , naprawdę nie jest to przyjemne. Rzeczywiście wielkie wytwórnie takie jak Sony Music, Universal i EMI zaprzestać mają produkcji muzyki w formacie CD z końca 2012 , a inni producenci zapowiadają koniec na w 2013 roku. Jako powód podano walkę z piractwem muzycznym, które coraz bardziej zmniejsza zyski.
Z drugiej strony muzyka w AirPlay i iCloud zyskała nowy impuls od momentu wprowadzenia smartfonów, tabletów, dysków sieciowych.Coraz częściej użytkownicy żądają właśnie takiego rozwiązania oferty muzycznej. Niektóre oferują doskonałą jakość platform coraz bardziej studyjną wartością ( 88,2 lub 96 kHz lub więcej).

To dobrze będzie mieć dostęp do takich ofert i zapowiada się bardzo ciekawie!


Jednak śmierć CD jest prawdziwym rozczarowaniem dla większości audiofili, którzy uważają że bardzo dobry odtwarzacz CD zawsze oferuje lepszą jakość niż czytanie muzyki zdematerializowanej poprzez pewną jakość budowy.

Zakres jakości napędu optycznego daje bardziej wydajne przetwarzanie ( 44,1 kHz)

tak samo jak przetworniki które dekodują do 88,2, 96 lub 176,4, 192 kHz.
Jest również faktem , że niektórzy kupując płyty Blu-ray, DVD, Cd zawsze wolą posiadać własność fizyczną a nie własność zdematerializowaną. I prawdą jest, że miło jest zobaczyć piękną dobrze wyposażoną bibliotekę z DVD, Blu-ray, CD, DVD-A, SACD.
Na widok pudełek na półce każdemu kolekcjonerowi mocniej zabije serce.



Tak czy owak,używam dużo zdematerializowanych plików, ale jeśli spotykam extra płytę CD to nadal kupuję do kolekcji .
Jeśli ta decyzja się potwierdzi to jest to bardzo smutna wiadomość!
hdfever
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Myślę, że to tylko taka plotka. Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Jednak posiadanie fizycznego nośnika na zawsze to co innego niż posiadanie tylko wirtualnego prawa do wirtualnego bytu, pliku, czy jak go zwał. Uwielbiam streamowanie muzyki, szczególnie przez Spotify, ale nadal najważniejsze wydania wolę widzieć u siebie na półce. I potwierdzam, że dobry odtwarzacz CD zagra lepiej z płyty niż identyczny teoretycznie plik.
Trzymam mocno kciuki za niespełnienie się tej czarnej wizji.
 

eM!

New member
Ciężko mi uwierzyć w takie proroctwa, choć jak wiadomo - wszystko jest możliwe. Jeśli jedna firma zacznie, to mogą pójść za nią kolejne. Myślę jednak, że nie tak prędko to nastąpi.
 

janusz

New member
Bez reklam
Szkoda, żę tak późno, ten chłam już dawno powinien zniknąć. Może jeszcze w latach osiemdziesiątych miało to miejsce na rynku, ale teraz to koszmar, ,muzyka z CD jest płaska i nienaturalna. Mam nadzieję, że szybko też znikną DVD i BR.
 

lm648

Banned
Najwyższa pora na to :) a sami sobie winni w szczególności sprzedawcy wywindowanymi cenami płyt CD np. reedycje dyskografii Pink Floyd - ceny kosmos. Ponadto płyta CD w przeciwieństwie do płyty Vinylowej [absolutne źródło] to żadne audiofilskie źródło lecz tylko chwyt marketingowy producentów i sprzedawców. Specyfikacja płyty CD to tylko 16bit/44,1 kHz, ma się to ni jak min. do plików Flac które mają 24bit i wyżej/44,1-192 kHz [przeważnie 96] i właśnie to one mogą jedynie równać się z płytą Vinyl. To właśnie ten cały marketing w latach 80 XX w. wmówił nam wyższość CD nad Vinylem, a niektórzy wierzą w to jeszcze do dnia dzisiejszego :)
Jak mają nadal istnieć płyty CD w takiej jakości jak dotychczas oraz w takiej cenie, to osobiście wolę słuchać mp3.
PS.
No to wrzuciłem kij w mrowisko :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Niby tak, ale większość użytkowników nie stawia na jakość (stąd też wielka popularność jeszcze gorszego formatu MP3), ważniejsze są elementy sentymentalne jak okładki.
Pamiętać też należy o świadomym niszczeniu jakości muzyki przez koncerny i wydawaniu płyt CD by uzyskać maksymalne zyski, jednocześnie nie oferując tych płyt w lepszej jakości w postaci plików hi-res.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Pamiętać też należy o świadomym niszczeniu jakości muzyki przez koncerny i wydawaniu płyt CD by uzyskać maksymalne zyski, jednocześnie nie oferując tych płyt w lepszej jakości w postaci plików hi-res.

Dlatego to narzędzie, świadomego oszukiwania nas konsumentów w celu uzyskania max zysku koncernu [i nie tylko] niech przepadnie w niebyt :)
PS. no brzmi to prawie jak międzynarodówka komunistyczna :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Pożyjemy , zobaczymy jak rzeczywiście zachowają się wytwórnie płytowe , osobiście nie mam
nic przeciwko wydawnictwom płyt CD , DVD czy Blu-ray , są tylko w "warunkach polskich" zbyt
drogie , ale to już inna sprawa.:-(


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
"Audiofile" to bluzgali na format CD kiedy sie pokazał.
To tak dla przypomnienia.

CD-STEREO to taki sam kit jak obecne 3D w telewizorach.
W naturze STEREO nie istnieje. Słyszymy dookólnie.

Format powstał bo takie były możliwości ówczesnych procesorów.
Dziś to "balast" technologiczny.
HDMI zmieniło całkowicie reprodukcję AUDIO.
CD to dla mnie obecnie za mało z ograniczeniem 2 x 16 bit/44 kHz..
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Szkoda, żę tak późno, ten chłam już dawno powinien zniknąć. Może jeszcze w latach osiemdziesiątych miało to miejsce na rynku, ale teraz to koszmar, ,muzyka z CD jest płaska i nienaturalna. Mam nadzieję, że szybko też znikną DVD i BR.


Taaa muzyka z mp3 ma lepsza jakość,bo tylko to by zostalo ludziom, takich bzdur już dawno nie słyszałem. Pozostanie winnyl ktorego malo kto ma i jest praktycznie niszowy.
 

accu

New member
Bez reklam
Szkoda, żę tak późno, ten chłam już dawno powinien zniknąć. Może jeszcze w latach osiemdziesiątych miało to miejsce na rynku, ale teraz to koszmar, ,muzyka z CD jest płaska i nienaturalna. Mam nadzieję, że szybko też znikną DVD i BR.

Witam,

Ależ masz "piękne poglądy". ech.:x
Napisz lepiej coś konstruktywnie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli nie rozumiecie o czym napisałem to nie komentujcie!

VIOLATOR74
Jeżeli jedyne pliki jakie znasz to MP3 to współczuje, ale nie zabieraj głosu, spróbuj zaopatrzyć się w pliki hi-res conajmniej 96/24 i usłyszysz różnicę w stosunku do CD.

accu
Twoja złośliwość świadczy tylko o braku wyobraźni lub wiedzy.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Gdzie Ty tu widzisz złośliwość???
Było by fajnie gdybys podał jakies fakty a nie pisał o <chłamie>
 
Do góry