SMART TV do 2000 zł

wojtek1990

New member
Witajcie.

Szukam telewizora 37"+ do 2000 zł. Zależy mi na jego funkcjach multimedialnych. Telewizji praktycznie nie oglądam. Zależy mi na wygodzie w surfowaniu po internecie na TV.

Szczególnie ważne dla mnie jest:

  • Aplikację pilot na androida - najlepiej z klawiatura qwerty do wpisywania tekstu.
  • Obsługa youtube'a
  • Wygodzie w udostępnianie zdjęć / filmów z komputera / smartfona (bezprzedwodowo)
  • DivX / mkv z pendrive

Wyselekcjonowałem parę modeli do tej kwoty. Jestem oczywiście otwarty na nowe propozycje.

SmartTV

Samsung UE-40EH5300 (1800 zł), specyfikacja: bit.ly/EH5300W
Samsung UE-40EH5450 (2000 zł), specyfikacja: bit.ly/EH5450W
Samsung UE-40ES5500 (2000 zł), specyfikacja: bit.ly/ES5500W

SMART TV, SMART CHOICE

Toshiba 40TL933 (2050 zł), specyfikacja: tnij.org/t40tl933
Toshiba 40RL933 (1900 zł), specyfikacja: tnij.org/t40rl933

Smart VIERA

PANASONIC TX L42E5 (2050 zł), specyfikacja: bit.ly/L42E5

Net TV
Philips 42PFL4007H/12 (2050 zł), specyfikacja: bit.ly/42PFL4007H

Po przeczytaniu dobrej opini w tescie na forum faworyt

Odpowiedzi na pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

Nie wiem jeszcze w którym pokoju wyląduje.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

>= 2m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

max 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

słońce grzeje tyłek TV ;-P

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Toshiba LV733G

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Opisane wyżej

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

telewizja naziemna - korzystam z wbudowanego tunera DVB-T

10.Jakie urządzenia ?

xbox 360, laptop

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

2 h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

bez różnicy

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Zależy mi głównie na filmach z pendrive'a i youtubie

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Tak. Fajnie jakby aplikacja do sterowania miala klawiature qwerty - sterowanie pilotem to raczej masakra

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

20%

16.Preferencje co do marki ?

Brak

17.Preferencje co do wielkości ?

>= 37"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

wolne włączanie się, wolne przełączanie kanałów

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

dzień

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

2000 zł
 
Ostatnia edycja:

matek451

New member
Z wybranych TV najbardziej do twych oczekiwań pasuje Samsung 40ES5500. Na dzień dzisiejszy nie ma tv z taką ilością aplikacji internetowych. Odpuść sobie serię EH , mają tylko 50 Hz i jest dużo narzekań na te TV.
 

Slautar

New member
Dobry SMARTTV + WIFI (2700PLN)

Mam nadzieje Wojtku że nie pogniewasz się że podepnę się pod Twój temat.

Również poszukuje nowego sprzętu TV a najważniejsze dla mnie to funkcje to SMART TV, szeroki wachlarz odtwarzanych plików (szczególnie plików i napisów) z USB,WIFI (nie wifi ready) no i jakość obrazu szczególnie w dynamicznych scenach (piłka nożna, tenis)

Wytypowałem: Samsung UE40ES6100. Czy spełni moje oczekiwania? Jeżeli nie to jaka alternatywa.

Uwarunkowania podobne jak u Wojtka z naciskiem na 40-42cale, WIFI I budżet do ok. 2700PLN

Tak z ciekawości pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników forum jaka marka/model TV oferuje najlepiej działający w polskich warunkach smart TV i szeroko pojętą multimedialność internetową (przeglądarka, TVNPLAYER, YPLA, polskie napisy w filmach itd)?
 

wojtek1990

New member
Mam nadzieje Wojtku że nie pogniewasz się że podepnę się pod Twój temat.

Nie ma problemu. Razem się czegoś nauczymy ;P

Z wybranych TV najbardziej do twych oczekiwań pasuje Samsung 40ES5500. Na dzień dzisiejszy nie ma tv z taką ilością aplikacji internetowych. Odpuść sobie serię EH , mają tylko 50 Hz i jest dużo narzekań na te TV.

Dziękuję za opinię. Zdaje się, że ESka ma również odświeżanie 50 Hz podbite sztucznie do 100 CRM.

Nie zależy mi na multum aplikacji. Chodzi mi głownie o szybką nawigację po youtube oraz szybkie, wygodne wyświetlanie multimediów na TV bezprzewodowo.

A jak wypada ten Philips ? Recenzja na forum go zachwala. Nie wiem czy aż nie za bardzo ($ ?) :p
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
@wojtek1990

Toshiba 40RL938 / 40RL939 - wi-fi built in, obsługa myszki i klawiatury, na dniach wejdą też polskie widgety jak iplex. póki co jest bardzo płynna przeglądarka. Przy okazji fajne kolorki.
Philips 40PFL5007 - też wbudowane wi-fi, też obsługa myszki i klawiatury, ma trochę polskich widgetów, ale cały smart, w tym przeglądarka, działa bardzo wolno. Dobre odświeżanie i płynność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obsługę z Androida ma :
Panasonic, Philips, Samsung.
DO każdego z nich można podłączyć Dongla z Androidem i żaden telewizor na świecie nie ma takiej ilości aplikacji.
Najwięcej ma Samsung tj kilkaset, Philips Kilkaset (licząc Światowe), Panasonic kilkadziesiąt.
Na donglu z Androidem jest ich ponad 500.000 i ciągle przybywają.
Są Ipla, TVN Player, TVP Vod, HBO, SPB tv, Andora TV, wp tv, orange tv, eurosport, quiz tv, polo tv.... ,tysiące rozgłośni telewizyjnych i radiowych, programy , skype , gry, zabawy , programy rozrywkowe , youtube:
https://play.google.com/store/search?q=tv&c=apps&start=24&num=24
https://play.google.com/store?hl=pl

Wybrałbym Panasonica 42E5 albo Philipsa 42PFL 4007
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-philips-uwaga-wracamy-do-gry.html
http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-rtv/42pfl4007.html

===============================
slautaer
do Twoich potrzeb najlepiej sprawi się :
Philips 42PFL 6007 klasa premium
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
42pfl6007 w kategorii Sprzęt RTV - porównaj ceny - NOKAUT.pl

Panasonic 42ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
lx t 42et5 - porównaj ceny - NOKAUT.pl

Sharp 40 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
40le830 - porównaj ceny - NOKAUT.pl
 
Ostatnia edycja:

wojtek1990

New member
@wojtek1990

Toshiba 40RL938 / 40RL939 - wi-fi built in, obsługa myszki i klawiatury, na dniach wejdą też polskie widgety jak iplex. póki co jest bardzo płynna przeglądarka. Przy okazji fajne kolorki.
Philips 40PFL5007 - też wbudowane wi-fi, też obsługa myszki i klawiatury, ma trochę polskich widgetów, ale cały smart, w tym przeglądarka, działa bardzo wolno. Dobre odświeżanie i płynność.

Dziękuję za opinię. Niestety te modele są 100 - 200 zł droższe. Nie mam po prostu tyle pieniędzy =)

Obsługę z Androida ma :
Panasonic, Philips, Samsung.
DO każdego z nich można podłączyć Dongla z Androidem i żaden telewizor na świecie nie ma takiej ilości aplikacji.

Dzięki za wypowiedź. Prawdopodobnie zdecyduję się na Philipsa - obejrzę je jeszcze w markecie. Czemu odrzuciłeś Samsunga ES ?

Druga sprawa ... zaciekawiłeś mnie tym donglem ... jest szansa w tym przedziale cenowym kupić dobry "goły TV" wyłącznie z możliwością odtwarzania filmów fulld HD pod USBekiem + dongle (jaki byście polecili ?)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dziękuję za opinię. Niestety te modele są 100 - 200 zł droższe. Nie mam po prostu tyle pieniędzy =)

Jeśli 70zł dopłaty nie da rady skombinować, to możesz pomyśleć o modelu toshiby 40RL933 - ale z gorszym smartem, bo bez przeglądarki, skype i wi-fi. Za 1900zł powinieneś go dostać.

Obsługę z androida z tego co wiem, ma każda liczaca się firma oprócz Sharpa (toshiba i sony na pewno, LG z tego co pamiętam też miał)

A co do poniższego postu - trudno będzie znaleźć "czysty tv", który zrówna się ceną do 2000 po doliczeniu dongla. Musiał by to chyba być jakiś lcd, lub hybryda samsunga z serii EH.
 

wojtek1990

New member
Jeśli 70zł dopłaty nie da rady skombinować, to możesz pomyśleć o modelu toshiby 40RL933 - ale z gorszym smartem, bo bez przeglądarki, skype i wi-fi. Za 1900zł powinieneś go dostać.

Obsługę z androida z tego co wiem, ma każda liczaca się firma oprócz Sharpa (toshiba i sony na pewno, LG z tego co pamiętam też miał)

A co do poniższego postu - trudno będzie znaleźć "czysty tv", który zrówna się ceną do 2000 po doliczeniu dongla. Musiał by to chyba być jakiś lcd, lub hybryda samsunga z serii EH.

Dziękuję za opinię. No niestety budżetu w tym miesiącu nie poszerzę.
Pomyślę o tym telewizorze. Z przeglądarki pewnie korzystać nie będę. Pewnie to cholernie niewygodne.

Pzdr.
 

matek451

New member
Dziwne , że zacząłeś temat w którym pisałeś ,że zależy Ci na multimediach w TV a na koniec zaczynasz rezygnować i wybierasz modele z najsłabszymi funkcjami w tym temacie. Poczekaj trochę , dozbieraj kasy i kup tv z tym na czym Ci na początku zależało lub Mk808 czy UG007(dongle Androidem ). Obsługa przeglądarki w niektórych modelach wcale nie jest trudna.( np. LG ma pilot ruchowy do innych klawiatura i mysz bezprzewodowa. )
 

wojtek1990

New member
Dziwne , że zacząłeś temat w którym pisałeś ,że zależy Ci na multimediach w TV a na koniec zaczynasz rezygnować i wybierasz modele z najsłabszymi funkcjami w tym temacie.

Dzięki za wypowiedź.

Zrezygnowałem wyłacznie z tych Tv, ktore sa powyżej kwoty. Z mutimediów potrzebuje to o czym napisałem - sprawny stream youtube'a, przesyłaniu filmów przez DLNA, filmy full hd z pena. Jak będzie mi zależeć na przeglądarce kupie sobie tego dongle'a.

Swoją drogą którego uważasz, że warto jest dopłacić ? TV będę jeszcze oglądał w markecie, jak mi wpadnie w oko to może się skuszę.
 

wojtek1990

New member
Oglądałem dzisiaj polecane modele na wystawie sklepowej.

Prawdopodobnie pożyczę kasę i kupię za 2300 zł Panasonica L37ET5 ... zachwycił mnie płynnością działania smarta, intuicyjnością. Samsung E5500 trochę słabiej. Toshiba 40RL933 wyglądała najsłabiej z oglądanych przeze mnie TV.

Spróbuję jeszcze dorwać polecane Philipsy i troszkę wyższy model Toshiby (40RL938 / 40RL939).
 
Ostatnia edycja:
Do góry