slyszalna roznica dzwieku w dolby true hd

todei

New member
Avatar napisał:
A tak ciagnac temat to sam sprawdzalem gleboko ten problem i sprawa wyglada tak .... np Spiderman 3 ... film posiada sciezke Dolby True HD i PCM. Roznica na korzysc PCM jest tak ogromnie slyszalna ze nawet gluchy by to uslyszal. PS3 przy dolby THD podaje bitrate rzedu 2,5 do 3,3 a przy PCM jest stale 4,6. Nie wiem czy to wina konsoli czy po prostu tak jest ..... podobnie jest na TRANSFORMERS i Indiana Jones - wszedzie sa True HD i bitrate kolo 2,0 - 3,0.

Nie mniej musze przyznac ze roznica w dzwieku miedzy zwyklym DD a np PCM jest ogromna - puszczane z PS3. Czystosc wysokich tonow i glebia basu jest o niebo lepsza, szczegolowosc zdecydowanie poprawiona ....

Musze cos kupic jeszcze w formacie DTS HD MA 7.1 - jestem ciekaw jak to zabrzmi.

Ps.
Nie do konca chce mi sie wierzyc ze bitrate jest o tyle lepsza od LPCM .... w sumie to i tak jest sciezka cyfrowa ;)
Tak wiec rozumie ze mam wszystko dobrze ustawione-gdy mam zalaczony lpcm konsola pokazuje dd true hd a na avr jest multi channel musze tylko bardziej podglosnic i sie dokladniej wsluchiwac...ale szczerze mowiac to spodziewalem sie ze mi leb urwie jak zarzuce true hd a nie zebym sie musial doszukiwac jakis roznic . Albo poprostu ten film ma taka slaba sciezke dzwiekowa i bede musial sprawdzic na czyms innym-jak radzil lesli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Wszystko masz dobrze ustawione dokladnie tak jak ja :) Sprawdz film ktory ma sciezke PCM - roznica jest straszna w stosunku do DD zwyklego
 

lepp

New member
Bez reklam
Jeśli PS3 wypuszczałby jak należy to wszystkie nowe formaty zabrzmiałyby podobnie do PCM 5.1. Ja specjalnie różnicy między nimi nie słyszę, a w stosunku do DD i DTS starego typu jest ogromna.
 

godik

New member
AvataR napisał:
Hmm a tak z ciekawosci ... czy wszystkie odtwarzacze Blue Ray potrafia wygenerowac sygnal bitstream takich formatow jak Dolby True HD i DTS HD MA ?? Czy tez konieczny jest absurdalny wydatek powyzej 2500 zl na odtwarzacz niby to kosmicznej jakosci usprawiedliwaijacy taki wydatek ;)

W załączniku lista odtwarzaczy (z AVSforum) i ich możliwości jeśli chodzi o sposób wysyłania sygnału audio HD.
Jak dla mnie to ciekawą propozycją jest Panasonic DMP-BD55 oraz Sony BDP-S550. Obydwa mogą wysyłać rozkodowany LPCM do amplitunerów bez nowych kodeków oraz zakododowany do nowszych. Dodatkowo mają analogowe wyjścia RCA (7.1) więc stare dobre amplitunery też będą mogły ładnie zagrać (np. AVR 745 oraz 645 które w PCM tylko do 5.1). No i są w bardzo atrakcyjnej cenie.
 

Attachments

  • bdchart.jpg
    bdchart.jpg
    400,6 KB · Wyś: 239
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
todei napisał:
A moze przyczyna w kolumnach? ...chociaz mysle ze chociaz moje diamondy powinny cos pokazac...A musisz przy tym bardzo podglasniac zeby bylo slychac? Miales residenta?


wiec porownywalem kilka fimow miedzyinnymi residenta i musisz slyszec roznice miedzy DD a DD TRUHD jest wyrazna, szczgolnie przeciez w glosnikach tylnych,samo bitrate jest przeciez kilkakrotnie wieksze.
 

todei

New member
Oki .Narazie dziekuje wszystkim za cenne rady,wezme je wszystkie pod uwage i poswiece jeszcze troche czasu zeby wszystko dokladnie sprawdzic...Odezwe sie za niedlugo i opisze co(i czy wogole)mi sie udalo zdzialac.Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam trochę podobny problem.
Od paru dni mam PS 3, kupiłem też 2 płyty Blu-ray do przetestowania:
koncert Chrisa Bottiego i Mrocznego rycerza.
O ile z dźwiękiem z pierwszej płyty wszystko OK, jest zapisana w DD 2.0, PCM 5.1, DD 5.1 i PS 3 poprawnie te formaty odczytuje "co widać i słychać" o tyle z Batmanem mam problem. Z dwóch ścieżek w języku angielskim jedna ma byc w Dolby TrueHD a druga w zwykłym DD 5.1 jednak obie wersje są rozpoznawane (na PS 3) jako DD 5.1 i nie udaje mi się odtworzyć tej płyty w TrueHD.
Z PS 3 wypuszczam dźwięk LPCM przez HDMI do ampli Yamacha 1800 która wyświetla że odbiera PCM.
Czy polska wersja tego filmu jest skopana (na pudełku jest informacja o D TrueHD) czy ja coś źle robię ?

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
plej dekoduje dt hd i wysyla jako lpcm na wyswietlaczu nigdy nie zobaczysz dolby true HD ... nacisni select tam powinno pisac jak chcesz sie podbudowac ze leci dolby true hd :)
 

jery--

New member
Bez reklam
Wyraźnie napisałem że to PS 3 nie widzi TrueHD "jednak obie wersje są rozpoznawane (na PS 3) jako DD 5.1" i orientuję się że na Ampli ma być PCM, trochę wcześniej o tym poczytałem.
Ps. Z podbudowywaniem nie mam problemów, trochę jestem na to już za stary ;).

Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Tak mam ustawione i jak pisałem z pierwszą płytą nie ma problemu, jest w PCM-ie i dźwięk jest HD ale z Batmana który ma być DT HD ze wszystkich ścieżek audio "wychodzi" jedynie DD 5.1 :(.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
co to za film nie slyszalem o polskim dt hd na zadnym filmie i niepisales ze pierwsza plyta ma dt hd ... niewiem cos musisz zle miec ustawione ze niema hd u mnie dziala na transformerach

i tak napewno mowimy o tej samej opcji ustawienia video > output audio hdmi > linear pcm ...
 

bluray

Banned
PS3 znakomicie, softwarowo radzi sobie z formatami Lossless DTH i dtsMA.

Na oficjalnych stronach dts znajdziecie wykaz urządzeń posiadających certyfikat, a tam stoi: DTS MA: software decoding.
Logo Dolby TrueHD znajduje się na konsoli od zawsze.

Oczywiście, żeby różnicę wyraźnie usłyszeć trzeba mieć porządny sprzęt = wzmak + kolumny.
Ocena jest "na słuch" więc do końca świata będą różni tam fachowcy pisać przeróżnne opinie. Audiofile tak mają.
Kolejny sprawdzian to widoczne wartości strumienia audio. PS3 je dynamicznie wyświetla jako jedno z nielicznych ( a może jedyne) urządzeń na świecie.
Im większy strumień tym lepsza powinna być jakość dźwięku.

Tu akurat Mroczny Rycerz wypada słabo. Max jaki mi mignął to 3,7 Mbps.
Czyli sześcio krotnie większy przepływ danych niż w DD i dwa razy większy niż wypasiony dts.
Strumień english 2 to DolbyTrueHD. Tak to wyswitla PS3. Nie inaczej.
Masz zepsuty sprzęt albo nie umiesz zastosować ustawień.
PS3 musi wysyłać audio jako LPCM a nie jako bitstream.
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Nie wiem ja jakos nie moge zaufac temu co robi PS3 z dzwiekiem z filmow BlueRay ... dlatego zamowilem sobie stacjonarnego Soniaka 350 . Po prostu na LPCM ktore puszcza PS3 Dolby zwykle a nawet True HD brzmi gorzej niz bitstreamowy dzwiek Dolby (zwyczajny DD). Sprzet jak w opisie wiec mysle ze zdecydowanie wystarczy - ustawienia wszedzie na 100% wlasciwe znam sie na rzeczy i w tej kwestii nie ma tematu .

Juz wielkorotnie slyszalem ze PS3 nie jest takie piekne jakby sie moglo wydawac jezeli chodzi o transport dzwieku - nie mowiac juz o tym ze czasam DTS HD MA 7.1 pokazjue na ampli jako PCM 2.0 ;) Co jest ciekawostka bo reszte formatow rozpoznaje jako 5.1 normalnie. Co zreszta sam blackninja zauwzyl. Potestuje to na maxa i napisze . Odtwarzacz bede mial jutro albo w poniedzialek.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niewiem ja tam widze róznice ale zgodze sie ze to nie to samo co w stacjonarnych jakosc przetwornikow gorsza jednakze LPCM to tez format bezstratny a za 1600 na owe czasy kiedy nie bylo dobrych stacjonarnych plej wymiatał jak dla mnie itak zostanie odtwarzaczem blueray szkoda kasy na drobne róznice w dzwieku..
 

Bambolo82

Banned
AvataR napisał:
Nie wiem ja jakos nie moge zaufac temu co robi PS3 z dzwiekiem z filmow BlueRay ... dlatego zamowilem sobie stacjonarnego Soniaka 350 . Po prostu na LPCM ktore puszcza PS3 Dolby zwykle a nawet True HD brzmi gorzej niz bitstreamowy dzwiek Dolby (zwyczajny DD). Sprzet jak w opisie wiec mysle ze zdecydowanie wystarczy - ustawienia wszedzie na 100% wlasciwe znam sie na rzeczy i w tej kwestii nie ma tematu .

Juz wielkorotnie slyszalem ze PS3 nie jest takie piekne jakby sie moglo wydawac jezeli chodzi o transport dzwieku - nie mowiac juz o tym ze czasam DTS HD MA 7.1 pokazjue na ampli jako PCM 2.0 ;) Co jest ciekawostka bo reszte formatow rozpoznaje jako 5.1 normalnie. Co zreszta sam blackninja zauwzyl. Potestuje to na maxa i napisze . Odtwarzacz bede mial jutro albo w poniedzialek.

Bredzisz. To jest audio cyfrowe i obojętnie z czego "płynie" (PS3, odtwarzacz BD standalone), zawsze brzmi tak samo (na tych samych kolumnach i w tych samych warunkach odsłuchu).

Chciałbym Ciebie poinformować że era gramofonu, płyt winylowych i kaset magnetofonowych się skończyła, i rozpowiadanie takich bredni nie przystoi.
 
Do góry