Słuchawki do PS3

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Ostatnio zacząłem nocne sesje z PS3 i niestety po 22 raczej z Logitechów Z-5500 skorzystać nie mogę, a słuchawki od iPoda trochę jednak do gier nie wystarczają. Dlatego zdecydowałem się na zakup Razer Barracuda. Myslałem też o Logitech G35, Razer Charcharias lub Razer Megalodon, ale zadecydowały albo cena z kosmosu (Megalodon) albo słabe osiągi na muzyce (G35, Charcharias) a chcę mieć mocne słuchawki do wszystkiego (CHarcharias nie są 5.1, a dla mnie to ważne), więc wygrywają Barracuda. Pytanie tylko czy pójdą mi na PS3? Mają one USB i jakieś chyba 3 inne kabelki, ale nie wiem czy po USB z PS3 wyjdzie mi dźwięk na te słuchawki? Macie jakieś doświadczenia? Mile widziana pomoc!

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
A czy jesli którymś z tych kabelków (czarny to chyba jack) podłącze je do wyjścia słuchawkowego (jedno gniazdo jack) Z-5500, które są podłączone do PS3 optykiem będzie 5.1?

03.jpg
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
5.1 w słuchawkach to bardziej chwyt marketingowy i zdecydowanie lepiej kupić dobre słuchawki stereo. PS3 nie ma wyjścia słuchawkowego, a bez dobrego wzmacniacza nawet najlepsze słuchawki nie zagrają. Firmy uznawane za najlepsze na rynku to Sennheiser, Koss, ewentualnie AKG.

Dla wymagających polecam Sennheiser HD595 - klik
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie no panowie 6 stówek to jednak troche za dużo, a dobry wzmaczniacz mam w głośnikach, które są podłączone do PS3 optykiem i mają wyjście słuchawkowe.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Sennheiser HD595 można kupić za ok. 500 zł. Są to słuchawki dla osób doskonale zdających sobie sprawę co słyszą ;)

W niższej klasie bardzo dobry jest np. model Sennheiser HD555 za ok. 300 zł. KLIK.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Powiem szczerze, że bardzo się tymi HD 555 zainteresowałem, ale ale...

1. Czy Sennheisery dadzą radę na grach? Bo ja raczej słyszałem, że są z przeznaczeniem do muzyki.

2. Czy będą lepsze od razerów, które są przygotowane pod gry?

3. Czy faktycznie 5.1 nie słychac? Dlaczego mówisz, że to chwyt marketingowy?
 

Peek

New member
Bez reklam
Teraz to mam dopiero mętlik w głowie:)

z firmą Sharkoon spotykam się po raz pierwszy. A czy według was te słuchawki dobrze będą pracowały również na filmach i muzyce?

Sam nie wiem co najlepsze do tych 3 zastosowań Sennheiser, AKG czy Sharkoon.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Należy zacząć od tego, że każde słuchawki grają inaczej i w zależności od tego co lubisz należy dokonać wyboru. Jeśli jednak nic Ci nie mówią takie terminy jak pasma przenoszenia, ulokowanie sceny, średnica, przestrzeń itp. to znaczy, że nie rozumiesz tego co słyszysz i powinny zadowolić Cię przeciętne słuchawki. Sennheiser HD555 mają z wymienionych słuchawek najlepsze parametry i moim zdaniem najlepszy dźwięk w całej charakterystyce. Oczywiście mają one słyszalne braki porównując np. je do HD595 czy innych droższych i topowych modeli, ale w swoim przedziale cenowym sprawdzają się bardzo dobrze. Są to jednak słuchawki dosyć wymagające i potrzebują dobrego wzmacniacza. W tej klasie cenowej znajdziesz również dobre słuchawki Koss lub AKG.

Co do 5.1 w słuchawkach nie będę się wypowiadał bo efekt, owszem jest słyszalny, ale raczej jest to tylko namiastka prawdziwego dźwięku przestrzennego. Dlatego zawsze będę zdania, że znacznie lepiej kupić dobre słuchawki stereo niż za tą samą cenę słuchawki 5.1, gdyż zagrają one dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Jak boisz się przepłacać to ja Ci mogę polecić słuchawki Creative Aurvana Live. Wiem, że w porównaniu z takim Sennheiserem czy AKG to słuchawki dla amatorów, ale stosunek jakości do ceny jest tam bardzo dobry. Słuchawki są polecane, bo kosztują około 250 zł a grają na prawdę całkiem nieźle. Wiem bo je mam. W wielu testach na wielu stronach czy forach są one oceniane bardzo dobrze. Dorównują nawet tym niższym modelom Sennheiser za 300-400 zł.
 

Peek

New member
Bez reklam
Powiem tak, audiofilem nie jestem a te terminy mówią mi mało. Jedyne moje doświadczenie jeśli chodzi o porządne słuchawki to Philipsy sprzed jakiś 4-5 lat:( . Jeśli chodzi o Crearive to nie mam zaufania do tej marki, chociaż wszystko co od nich miałem sprawowało się dobrze. Jeśli chodzi o Sennheiser, to już przed waszymi radami wiedziałem, że to wyższa półka, jednak zawsze mi się wydawało, że są z przeznaczeniem do muzyki, a nie wiem jak pociągną grę czy film.

Co do wzmacniacza, to u mnie znajduje się on w kinie Logitech Z-5500 (to czy jest dobry zostawiam ocenie wam - specom w tej dziedzinie), z którego jestem bardzo zadowolony.

Czy waszym zdaniem czy ten wzmacniacz pozwoli mi poczuć moc słuchawek Sennheisera?

Czy wie ktoś jak spisują się Sennheisery w grach (na stronie Sennheisera są 2 modele specjalnie dla graczy, ale ja chciałbym by były dobre i do filmów i do muzyki jednym słowem uniwersalne)?

EDIT: Na Ceneo przeczytałem, że w grach HD555 radzą sobie świetnie, ale pozostało tylko jedno pytanie, czy wzmacniacz z Z-5500 będzie dobry?

(Jestem zdecydowany w 90% na HD555)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Najlepsze będą dobre słuchawki stereo, czyli akg (dobry dynamiczny bas) lub Sennheiser (dzwięk bardziej szczegółowy). Ja ma AKG :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Jestem raczej zdecydowany na Sennheisery (kwestia czy HD555 czy HD595). W tygodniu jadę na odsłuch do Kliniki Dźwięku lub do Sonica.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeśli to wzmacniacz z kina to będzie dobry. Słuchawki ze średniej i wyższej półki, aby zagrały w pełni swoich możliwości wymagają czegoś lepszego niż np. wzmacniacz w LCD. HD555 to słuchawki uniwersalne i w swojej klasie bardzo dobrze radzą sobie z audio oraz filmami i grami. Wiem, bo używam. Dodatkowo w przypadku takich marek jak właśnie Sennheiser, Koss czy AKG dochodzi świetne wykonanie. Zresztą Koss daje na swoje niektóre słuchawki wieczystą gwarancję, jak przykładowo na legendarny model Koss PortaPro - klik.
 

Peek

New member
Bez reklam
W sklepie do którego będe jechał na odsłuch powiedzieli mi, że oprócz HD555 i HD595 warte uwagi są też HD380pro. Co o nich sądzicie?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Twój wzmacniacz i tak nie pozwoli odczuć Ci różnicy między HD555 a HD595. Sto razy lepiej kupić tańsze słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy niż droższe i podpiąć do byle czego.
 

mg30906

New member
Polecam Philips HD1502U , bezprzewodowe cyfrowe ze wzmacnaiczem i pilotem , wyjścia optycznie i coax, mam dwa komplety jakiś czas i dla mnie są rewelacyjne szczególnie do grania (w COD4 juz inaczej nie gram jak na słuchawkach ) , Nie robia ich juz ale mozna spotkac na portalu aukcyjnym , trzeba tylko pamietać żeby brac komplet z wyjscimi optycznymi (model 1502U) w starszych modelach pękały słychawki a wzmacniacze nie miały opycznych wyjść.

http://www.allegro.pl/item713994490_jedyny_philips_sbc_hd1500u_sluchawki_cyfrowe.html

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry