Słuchawki do konkretnej muzyki. Specyficzne wymagania.

SDman

Banned
Witam,
nadają się do każdego rodzaju muzyki, gąbki mają średnicę 8 cm to nie tak mało.
Modele od 225 maja gąbkę "L" jest ona większa ale jakaś twarda (ostatnio sprawdzałem 325e)

Jedyna wada ich to są dość głośne na zewnątrz, można je słuchać położone :).
Modyfikacja na komory drewniane trochę tą dolegliwość poskramia -więcej idzie w ucho.

Jest jeszcze jeden błąd, który wiele osób popełnia przy tej firmie -słuchają niewygrzanych.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dreamstorm

New member
Sprawa zakończona. Odsłuchy wczoraj zrobiłem w 2 sklepach
W pierwszym Senki H650, Beyer DT800 250 ohm, K701, + moje ATH 700x
Niestety nie wiem co to był za CDk i wzmacniacz
Test polegał na puszczeniu tracka na każdych słuchawkach po kolei w losowej kolejności
Do testów użyłem płyt CD:
Tool, Pink Floyd, Archive, Riverside, Led Zeppelin (ten sam utwój dla wszystkich słuchawek)

Wnioski: W niektórych utworach słyszałem, że moje słuchawki lekko odstają w dół, ale przy niektórych różnica była niezauważalna.

Wrażenie finalne było takie, że te słuchawki wcale się jakoś drastycznie nie różnią od moich i od siebie na wzajem. Myślałem, że HD650 będą wygodniejsze. Jak dla mnie najwygodniejsze z tych wszystkich były moje A700x, zaraz potem DT800, potem długo długo nic i na końcu Sennki i AKG. Z tej trójki na plus DT880 jeśli chodzi o wokale - super przejrzyste, choć w przypadku instrumentów juz nie było aż takiej różnicy na plus. Najrówniej chyba grały HD650.

Potem drugi salon:
Q701, HE-300, HE-400 i HE-500
Zupełnie inny CD i wzmak, więc porównywanie dźwięku między słuchawkami z 1 salonu a 2go będzie okraszone dużym błędem. Szczególnie, że to nie były pomieszczenia super wyciszone, przez co słuchanie słuchawek otwartych nie dawało efektu WOW przestrzenności.

Na pierwszy ogień poszły HE-400 ... no i załamka. Moje ogromne oczekiwania zostały w ciągu 10 sekund ostudzone. Coś było nie tak z wokalem. Zrobił się jakis nosowy. Może potrzeba więcej czasu, może tor nie był dla nich odpowiedni, bo przecież jakoś inni uważają, że są świetne, więc dla nich na pewno są.
Potem zmieniliśmy w nich kabel na ten biały uperdliwy - i dźwięk się zmienił i to sporo - na plus.
HE-300 - miałem wrażenie, że scena jakaś mała, choć sam dźwięk całkiem ok. Nie czułem jednak, że do przepaść w stosunku do moich A700x.
Teraz sobie myślę, że może to dlatego, że słuchałem ich zaraz po Q701...
a Q701 - wow. Scena genialna. Tyle powietrza..jakość dźwięku też świetna.Myślę, że są to słuchawki, które można kupować w ciemno, bo różnicę między słabszymi słuchawkami słychać od razu.
HE-500 - scena może nie aż tak ogromna jak w Q701, ale to nie wada. Po prostu wszystko jest dokładnie tam gdzie powinno być. Słuchawki potrafią i zagrać mega szczegółowo na górze i zejść bardzo nisko. Zakres wysokości dźwięku jest ogromny.

i dodatek ... Magnat LZR 980 - małe zgrabne słuchaweczki - wygodne poduchy, ale dla mnie za małe - ja lubię jak się uszy chowają do środka :).
Są to słuchawki zamknięte, więc scena nie jest bardzo duża, natomiast pozytywnie zaskoczyły mnie jakością dźwięku. Słuchałem ich tylko przez chwilę, ale efekt mnie mega zaskoczył. Nie sądziłem, że zagrają aż tak dobrze. Recenzji w necie na razie nie ma (ew. po niemiecku coś), ale jeśli ktoś jest na etapie wyboru słuchawek to koniecznie trzeba tego posłuchać.

Do końca nie byłem przekonany w którą stronę iść, a sklep już był po godzinach pracy:) ... ciągle zadawałem sobie pytanie - czy aby na pewno HE-400 tak rozczarowują, czy Q701 może wziąć - ale je można o wiele taniej kupić na amazonie albo na massdropie (ostatnio po 160$ + wysyłka), czy może przekroczyć zakładany budżet i wziąć HE-500, które zawsze grały świetnie, a na ostatniej płycie - Archive - postawiłem im 10 pkt w mojej zeszytowej tabelce. HE-300 - mimo świetnych opinii jakoś mnie nie przekonały - poza tym napaliłem się na ortodynamiki.
Nie chciałem brać słuchawek, które nie będą sporym upgradem, no i decyzja zapadła.
Hifiman HE-500

Z ucieszoną mordą wróciłem do domu z pudłem z chińskimi naklejkami, późnym wieczorem podpiąłem do Fiio E09K no i okazało się, że grają jeszcze lepiej niż w sklepie (może to kwestia wymiany padów na welurowe).
Przesłuchałem po trochu z 10 płyt i to co usłyszałem wbiło mnie w fotel. Między He-500 a A700x jest przepaść.Wszystko na tych słuchawkach brzmi genialnie. Nie znalazłem utworu, przy którym nie opadała by mi szczęka. Nie wiem co te słuchawki będą robić na droższych wzmacniaczach, ale na razie nie jestem ciekaw. Mam wszystkie płyty do przesłuchania. Czasem warto zapłacić trochę więcej i mieć sprzęt docelowy.

Jeśli nie mieliście okazji ich posłuchać, to gorąco polecam.

P.S. Proszę nie traktujcie mojego opisu jako recenzji. Jest mocno subiektywny. Odsłuchy były robione w różnych miejscach z delikatnym dźwiękiem w tle i na różnym sprzęcie. Jedynym punktem odniesienia były A700x (które jak na swoją cenę też są rewelacyjne).

Dziękuję wszystkim za dobre rady.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Bardzo fajne testy i porównania. Ale mam jedno pytanie. Beyery mają charakterystyczną numerację i czy czasami nie chodziło o DT-880? ;) Sam takich używam i jestem z nich bardzo zadowolony (wzmacniacz lampowy), a o DT-800 nie słyszałem. Ale to tak na marginesie.










 

dreamstorm

New member
Cześć
oczywiście dt880. Glupia pomylka.
Dzięki za sprostowanie.
Jesli z tych 3 miałbym wybierać to pewnie wybrałbym je
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dreamstorm

New member
Potestowałem torchę HE-500 i jestem mega zadowolony. Nie sądziłem, że może być aż taka poprawa dźwięku.
Niesamowity efekt na plytach unplugged - np Hey.
Najbardziej wgniótł mnie w ziemię Radiohead. Takich dźwięków zupełnie się nie spodziewałem. Genialna sprawa.
Na razie jadę na padach welurowych z zestawu, ale dziś potestuję jeszcze skórzane, bo na nich testowałem tylko w sklepie a w domu już nie.
Generalnie bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na te słuchawki.

Mam pytanie na przyszłość.
Aktualnie posiadam Fiio 09K. Słuchawki grają na nim świetnie. Co byście polecali do poprawy dźwięku HE-500, jeśli chodzi o wzmacniacz/DAC?.
Ile trzeba wydać, żeby czuć było wyraźną różnicę?

Myślę o rozwiązaniach typu:
Hifiman EF-2A
MUSICAL FIDELITY X-A1
M-STAGE AMP (USB)
Shiit Lyr

Najbardziej zależy mi na opiniach kogoś, kto miał okazję słuchać HE-500 na Fiio e09K i wrażeniach. Póki co zachwycam się muzą, ale gdyby się okazało, że zmiana wzmaka na niewiele droższy da tym słuchawką nową jakość to dobrze by było wiedzieć.
 

dreamstorm

New member
Nikt nie odpisał, więc trudno. Temat do zamknięcia. Kupiłem forum 608 w bardzo wypasionrj wersji i mam dokladnie to co chciałem. Dalsza rozbudowa to tylko proszenie się o koszty bez końca. Jestem w 100% zadowolony z jakości dźwięku, czego i Wam życzę.
 
Do góry