słuchawki do 200-250zł

BartolB

New member
Witam

Od dłuższego czasu przeglądam internet i poszukuję słuchawek nausznych najlepiej okalających całe ucho i aby przy dłuższym noszeniu nie bolały uczy. W akcie desperacji jeśli będą bardzo dobre słuchawki nie obejmujące całej małżowiny usznej jestem w stanie podjąc taka decyzje ale tylko jeśli nie uciskają mocno uszu. Co do typu muzyki to słucham wszystkiego po trochu, badziej jakiś lekki rock i metal no i piosenki typu "żeby wyglądał wykonawca nie miał dobrego głosu a muzyka napierda!ała po uszach", nie pogardzę muzyką operową a nawet tak zwanymi smentami. Jak widać muszą to być bardzo uniwersalne słuchawki.
Napisałem trochę o słuchawkach i muzyce więc teraz napisze jakie modele mnie zainteresowały.
1. Shure SRH240
2. Audio-Technica ATH-T500
3. CAL!
4. AKG K530
5. KOSS PORTA PRO 25TH ANNIVERSARY EDITION (tutaj mam wątpliwości co do wytrzymałości tak delikatnie wyglądającego pałąka i całych słuchawek)
6. Audio-Technica ATH-WS50 (fajnie wyglądają ale nie wiem jak grają)

Wiem że to leki rozrzut co do ceny i pewnie jakości ale nie mam możliwości sprawdzenia którego kolwiek modelu w mojej "wsi" Łódź bo nie ma tu żadnego sklepu (przynajmniej na ceneo) który je ma przynajmniej w ofercie a co dopiero na stanie i do odsłuchów. Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć na ten cel to 200-250zł max 300zł ale jeśli będzie to naprawdę wielka różnica i korzyść.

Źródłem dźwięku telefon, a w póżniejszem czasie jakiś dobrzy odtwarzam może ipod(zależy mi na mobilności), sporadycznie do wieczornej gry na komputerze będzie integra realteka.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
 

BartolB

New member
91 odwiedzin i nikt nie może w najmniejszy sposób pomóc? Myślałem zę to forum o sprzęcie sudio ale jak nikt nie pomaga to może nie.
 

topsy

New member
Jeżeli mieszkasz w Łodzi to masz pod nosem sklep mp3store.pl Adresu poszukaj w google. Chłopaki mają bardzo duż wybór słuchawek i potrafią doradzić. Ze słuchawek do 200 polecam ci Fisher Audio FA 004

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk
 

BartolB

New member
Dzięki za odpowiedź i mam pytanie, czy AKG K530 nadają się do telefonu, ipod'a lub PSP? Czytałem o nich recenzja i podobno potrzebują dobre źródło dźwięku i nie wiem czy jakiegoś wzmacniacza nie będę potrzebował.
EDIT:
Zapomniałem się zapytać o Fisher Audio FA 004, a mianowicie czy są one wygodne bo po zdjęciach wyglądają że nie okalają ucha a takie mam w domu i po 1-1,5 godziny się wytrzymać nie da.

Troche poczytałem o AKG K530 i chyba odpadają bo się na zewnątrz nienadają przez słabą izolacje od otoczenia. Jednak wolę się upewnić. Czy ktoś z was ma/miał te słuchaki i jak to wygląda w przaktyce, czy głośnością(nie głuchnąc przy tym) nie da się tego skorygować.
Jestem otwarty na Wasze propozycje jednak wolał bym aby nie było większego poblemu z dostępnością w naszym kraju. Fajnie by też było (ale nie jest to priorytet) gdyby miały one dobrą przestrzeń i w grach było słychać z której strony i w jakiej odległości co się dzieje.

Proszę o udzielanie się i pomoc bo w mp3store.pl nie ma żadnych podanych w temacie słuchawek i nie chcę robić wyliczanki na wywalwnie blisko 300zł w ciemno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

topsy

New member
Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę jaką konstrukcję słuchawek preferujesz, otwartą czy zamkniętą ?
W otwartej dzwięk wylewa się na zewnątrz, wszyscy obok słuchają razem z tobą.Słuchawki raczej nie nadają się na zewnątrz. Zaletą jest lepsza scena, szczegółowość mniej basu wlewającego się na resztę pasma.Większość Sennheiserów serii HD (555, 598 etc.)to otwarte.
Zamknięte przeważnie mają więcej dołu (basu) mniejszą scenę, ale nie jest to regułą. Zresztą podłączając takie HD598 do taniego telefonu czy bezpośrednio iPoda nie wykorzystasz nawet w 30% możliwości słuchawek. Będziesz potrzebował wzmacniacza słuchawkowego lub jakiegoś DAC'a.
Może lepiej poszukać jakiś dokanałowych. Zajrzyj na forum mp3store.pl, tam jest bardzo dużo informacji, ktoś na pewno ci doradzi.Tutaj raczej temat słuchawkowy nie istnieje .

btw:
Zamknięte po jakimś czasie mocno grzeją w uszy.
 
Ostatnia edycja:

BartolB

New member
No i tu pojawia się problem bo chcę aby były głównie mobilne ale też z dobrą sceną do okazyjnego wieczornego grania. W takim razie jaki konkretny model mobilnego wzmacniacza polecasz. Na razie cena nie gra roli, najlepiej w kilku przedziałach cenowych do i od 150zł.
PS.
Dokanałowe odpadają, bo do komputera niezbyt.
 
Ostatnia edycja:

tomimar

New member
W tej cenie Fishery są najfajniejsze z tych co słuchałem, ale moje mają jedną wadę - prawa szyna jest luźna i opada na dół, co może czasem wkurzać gdy się ruszasz (jak siedzisz jest OK). Co do wzmaka Ci nie pomogę.
 

BartolB

New member
tomimar a z jakimi słuchawkami porównywałeś Fischery? Bo nie mam żadnej możliwości przesłuchania słuchawek, jedynie kossy ale nie 25th.
Co do wzmacniacza to trochę ładny ten początek hehe. Ale zobaczymy w razie czego może powakacjach się kupi.
Ale dalej nie wiem jakie słuchawki kupić. Byłem już zdecydowany na Shure ale zacząłem szperać w internecie i teraz znowu nie wiem co kupić.
 

topsy

New member
Przypomniały mi się Sennheisery HD 380.To jest konstrukcja zamknięta, mają obczepiany kabelek, fajny futerał i dosyć łatwo je napędzić.Mieszczą się w twoim przedziale cenowym.Możesz brać w ciemno.
Pamiętaj, że choroba słuchawkowa szybko postępuje i pewnie nie skończy się na jednej parze :)
 

BartolB

New member
Przejrzałem tak wybiórczo recenzja tych słuchawek muszę powiedzieć że całkiem nieźle wypadają do tego są w Łodzi i mam jedno zajeb!ście ważne pytanie. Cena HD 380 na niektórych ofertach na allegro zbliżona jest do Shure SRH 440, czytałem że to są lekko studyjne słuchawki i nie do końca muzyczne a do tego potrzebują dobre źródło dźwięku i moje pytani brzmi: czy to prawda i czy HD 380 mogą konkurować z SRH 440?
 

topsy

New member
Z tego co pamiętam hd 380 mają bardziej płaską charakterystykę ( pseudo słuchawki studyjne ) od szczurków srh 440. Ciężko mi jest o porównanie bo słuchałem ich ponad rok temu.
Każdy ma inne preferencję. Jeden preferuję bas ponad wszystko, inny szuka słuchawek neutralnych itp. Najlepiej samemu posłuchać przed zakupem.
 

BartolB

New member
Ok. Dzięki za szybką pomoc. Na odsłuch pujde bo mają je w Łodzi, jak się nie spodobają i w sklepie nic dobrego nie zaproponują to kupie SRH240. Jednak odsłucham dopoero przed wakacjami więc wrazie czego było by mił przeczytać propozycje lub nakierowanie na któreś z tych co na początku podałem. A co do tego że na jednych słuchawkach sie nie skończy to wiem że to jak otwarcie puszki Pandory hehe.
 
Do góry