Słuchawki Denon AHD-D1100 vs Sony XB-700

Krys202

New member
Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu nowych słuchawek do zestawu poniżej. W tej chwili mam niskie philipsy SPH2500 które są fatalne jeśli chodzi o wygodę (dźwięk za te pieniądze jest w miarę przyzwoity). Ale do rzeczy. Potrzebuję słuchawek wyłącznie do użytku domowego. Słuchawki zakładam tylko wieczorem żeby nie budzić reszty domowników. Jeśli chodzi o typ muzyki to dosłownie wszystko, nawet klasyka się czasem zdarzy, aczkolwiek bardzo rzadko. Dominuje rock,pop,hip-hop,r&b,dance,house i pokrewne. Słuchawek będę używał również podczas grania na konsoli, czy nocnych seansów filmowych.

Czego oczekuję od słuchawek ?

1. Muszą być mega wygodne, żeby nie przeszkadzały nawet po kilku godzinach słuchania - to jest priorytet. Po przeżyciach z Philipsami mam dość ugniatania, pocenia, skrzypienia itd:)
2. Jeśli chodzi o dźwięk muszą mieć dobry kontrolowany bas, i ocieploną barwę. Absolutnie nie szukam wyostrzonych podbitych wysokich i średnich tonów. (słuchawki maja odprężać a nie pobudzać) - jeśli tak w ogóle można to opisać.
3. Kabel powinien być stosunkowo długi - najlepiej jak by miał przedłużkę. Nie musi być regulacji głośności na kablu. CD i Ampli mają reg. z pilota.

Przeglądając fora i testy uwagę zwróciłem na:

- Sony XB-700 - podobno bardzo wygodne z dobrym basem, czyli to czego szukam. cena rynkowa 400 zł do dostania poniżej 300 zł.

- Denon AHD-1100 - bardzo mało wiadomości jest na ich temat. Z tego co udało mi się wyszperać na zagranicznych forach to są wykonane z bardzo dobrych materiałów co zapewne przekłada się na wygodę użytkowania, i mają bardzo dobry dźwięk hymm... Tutaj cena rynkowa to 799 zł a mogę je dostać za 470 zł

Sugerując się ceną to Denony są co najmniej klasę wyżej ???

Przedział cenowy to 300-600 zł grają bezpośrednio z CD lub z HK3490 - nie mam w planach wzmacniaczy słuchawkowych itp.

Bardzo proszę o opinię na temat ww słuchawek, ew. jakieś inne modele które mogły by w większym stopniu zaspokoić moje oczekiwania.

Z góry dzięki za wszystkie rady i uwagi :blagam:
 

Krys202

New member
tak jak napisałem ok. 600 zł. wiadomo że jak będzie trzeba dołożyć trochę do jakiegoś lepszego modelu to nie będzie problemu.
 

Tolek100

New member
Witam,

Denon AHD-1100 to produkt Fostexa a Denon je tylko branduje.
Ten sam model znajdziesz pod nazwą Creative Aurvana Live w cenie ok 250 zł.
Ja bym nie przepłacał i kupił Creativy, grają tak jak tego oczekujesz czyli ciepło i przyjemnie. Słuchawki zamknięte tak więc nie będziesz przeszkadzał domownikom. Krótki kabel trzeba dokupić przedłużacz a to kwestia ok 50 zł.
Rozważ też Grado sr60, wygodne dobrze grają z mocnym basem otwarte cena około 400zł.
Pozdrawiam
 

Krys202

New member
W tygodniu wybieram się na odsłuchy K242HD, HD380 PRO i zobaczy się co jeszcze :) Denona nigdzie nie mają więc sobie odpuszczam.
 
Do góry