Słuchawki bezprzewodowe i Amplituner - jak podłączyć

kuczyn58

New member
Posiadam zestaw Sony: TV, DVD (nagrywarka), amplituner oraz dekoder n-nagrywarka. Wszystko połączone kablami HDMI poprzez amplituner. Ponieważ TV nie ma sygnału zwrotnego audio przez HDMI, połączyłem jeszcze TV z amplitunerem kablem optycznym.
Jak do tego zestawu (do amplitunera) podłączyć słuchawki bezprzewodowe (też Sony), których baza ma wejścia chinch, aby bez przełączania kabli słuchać na nich z każdego wybranego na amplitunerze źródła? Nie interesuje mnie podłączenie do gnaizda słuchawkowego amplitunera, bo chcę je mieć wolne dla dodatkowych słuchawek, a ponadto nie chcę, żeby mi z frontowego panela wisiał na stałe kabel.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Problem polega na tym że amplitunery nie konwertują sygnałów cyfrowych (HDMI, OPTYK) do wyjść analogowych (chinch). zostaje gniazdo słuchawkowe.
 

kuczyn58

New member
To bez sensu! Właśnie zmieniłem "stary" sprzęt aby uprościć połączenia i kicha!? A jeśli równolegle połączę sprzęt z amplitunerem kablami analogowymi to dostanę dźwięk na wyjściu analogowym z amplitunera?
 

Swirek00

New member
Spróbuj podłączyć analogowo z TV do ampli pod odpowiednie WE / WY.

Możesz jeszcze spróbować przypisać wejście, które używasz - może jest coś nie tak i dlatego nie działa.
 

kuczyn58

New member
Instrukcja ampli mówi, że jeśli są aktywne połączenia po HDMI, to wyjścia analogowe nie wypuszczają sygnału. Podobno tak jest w każdym amplitunerze? Jeśli podłączę analogowo, to czy wtedy dźwięk analogowy nie przejmie priorytetu nad HDMI? A jeśli ominę ampli i wykorzystam wyjścia analogowe chinch w TV i DVD kablami zakońchonymi minijack i połączę je rozgałęziaczem na wejściu do bazy słuchawek - zadziała, czy to jakiś błąd w rozumowaniu?
 
Ostatnia edycja:

kuczyn58

New member
Sam sobie odpowiadam. Działa! Wprawdzie połączenie nie jest przez amplituner, ale efekt jest taki, o który mi chodziło. Dźwięk z prograów TV z naziemnej albo z "n-ki" oraz z DVD idą przez telewizor, natomiast z CD albo przez telewizor (gdy włączony) albo bezpośrednio z odtwarzacza. Ale sprawdzę sobie jeszcze połączenie analogowe przez amplituner.
 

vestpol

New member
Odświeżam temat żeby nie tworzyć nowego.

Mam takie pytanie. Czy istnieje możliwość podłączenia słuchawek bezprzewodowych do amplitunera Denon X3100W? Jeżeli tak to jakie słuchawki polecacie? I w jaki sposób się to podłącza.
 

vestpol

New member
Możecie jakieś doradzić. Chcę mieć tylko możliwość odtwarzania dźwięku bez budzenia domowników wieczorem.

Słuchawki które napewno da się podłączyć. Innych wymagań nie mam. Nie muszą być najtańsze.

Jeżeli możecie podać jakiekolwiek 2-3 sensowne modele to coś wybiorę. Kompletnie się na tym nie znam.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Możecie jakieś doradzić. Chcę mieć tylko możliwość odtwarzania dźwięku bez budzenia domowników wieczorem.

Słuchawki które napewno da się podłączyć. Innych wymagań nie mam. Nie muszą być najtańsze.

Jeżeli możecie podać jakiekolwiek 2-3 sensowne modele to coś wybiorę. Kompletnie się na tym nie znam.

Do tych potrzeb wyszukaj sobie cokolwiek co spełni twoje dowolne wymagania w tym finansowe.
Każde będą dobre.
 
Do góry