Słuchawki 5.1 pod kino domowe

NOSFERATUS21

New member
Witam wszystkich ,kupiłem słuchawki z mikrofonem (Roccat Kave 5.1) maja one cztery wejścia jack i jedno usb zastanawiam się jak je podłączyć pod kino domowe (Sony STR DH800) i jakie ewentualnie muszę dokupić przejściówki .
Z góry dziekuje za odpowiedzi
 

Attachments

  • kable.jpg
    kable.jpg
    48 KB · Wyś: 959
  • slllll.jpg
    slllll.jpg
    210,4 KB · Wyś: 443
  • z tylu.jpg
    z tylu.jpg
    132,1 KB · Wyś: 660
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
jak dla mnie są to słuchawki komputerowe do podłączenia bezpośrednio pod kartę dźwiękową , po USB chyba zasilanie . może być problem .
a instrukcji nie masz do tego ?
 

NOSFERATUS21

New member
nie bardzo z instrukcją kupilem uzywane . Masz racje sa pod komputer tyle ze moj laptop ma zintegrowana nvidia hight definition i tylko 5.1 puszcza na kino przez hdmi dlatego chce sie podpiac pod kino
 

pkomp

New member
nie podłączysz ich pod żadne audio w trybie 5.1 bo to niemożliwe - to są słuchawki wyłącznie do komputera

może by ci się udało gdybyś miał preout 5.1 w amplitunerze a do tego zakupił 3 preampy do słuchawek i męczył się z podgłaśnianiem....

nie ma nie było i zapewne nigdy nie będzie słuchawek 5.1 do hifi - w twoim laptopie tez nie podłączysz 5.1 chyba że dokupisz kartę 5.1 na usb(jakiś creative)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Kiedys byl taki model AKG 290 ale do tego byla taka
<skrzyneczka> gdzie podpinales przewody od
Wyjscia glosnikowego:)
 

G4LL

New member
w słuchawkach Medusa 5.1 firmy Speedlink była możliwość podpięcia ich do amplitunera za pomocą przejściówki takiej jak na zdęciu, potrzebowałbyś czegoś podobnego do swoich.
 

Attachments

  • DSC04668.JPG
    DSC04668.JPG
    562,8 KB · Wyś: 974

tdx

New member
Bez reklam
Tylko Twoj amplituner nie ma możliwości wyprowadzenia analogowo sygnału 5.1 Po analogu tylko stereo. Czyli raczej nic z tego.

pozdrawiam
 

NOSFERATUS21

New member
Znalazłem ale rozwiazanie zdecydowanie za drogie . Słuchawki + zew. karta + adapter usb to hdmi (ok 200zł). tak to wygląda . Ale gdyby ktoś desperacko szukał podobnego rozwiązania ( usb na hdmi) to wklejam foto i link z filmikiem jak to wygląda .
a tak na marginesie nie ma rzeczy niemozliwych zawsze sie znajdzie jakieś rozwiązanie ;)
Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Filmik:
USBGEAR USB to HDMI Converter PC to TV Converters : Audio Video USB to HDMI adapter
 

Attachments

  • usb.jpg
    usb.jpg
    125,5 KB · Wyś: 90

pkomp

New member
tak jak pisałem - pozostaje ci karta 5.1 jedynie

co do przejściówki - dopiero nowszy model obsługuje podobno full hd a dźwięk wyłącznie stereo i to pewnie max 48/16bit
 
Do góry