Słaba jakość obrazu w telewizorze Full HD

Black23

New member
Witam,

Niedawno zakupiłem nowy telewizor Sony Bravia 40" KDL-40EX402 (dokładny opis teg modelu znajduje się na oficjalnej stronie Sony, nie podaję go, bo jeszcze nie mogę wpisywać linków do wiadomości) i do tego mam dekoder Cyfry +: Philips DSR 3201/91 . Dekoder nie ma gniazda HDMI - tylko na złącze SCART. Telewizor z dekoderem mam połączony złączem SCART (Eurozłącze). Jakość obrazu w sklepie była bardzo dobra, a programów w jakości HD - świetna! W domu niestety jest fatalnie. Obraz jest rozciągnięty, rozmazany i przy ruchach postaci rozmywa się... Próbowałem różnych ustawień, konfigurowałem dekoder i telewizor - wszystko na nic. Co innego odtwarzane filmy przez USB. Jakość może nie była powalająca (chyba dlatego, że filmy były w formacie DiviX), ale dużo lepsza, niż programów telewizyjnych.

Co może być przyczyną tak złego odbioru? Dekoder? Zła knfiguracja dekodera/telewizora? Złącze SCART? I co muszę zrobić, aby poprawić jakość obrazu i odbierać kanały nadawane w jakości HD (których teraz w ogóle nie mogę odbierać)?


Pozdrawiam.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Znaczenie bedzie miała nawet grubośc kabla scart, czy masz ustawione RGB,tryb 16:9 w dekoderze (rozciągnięty obraz)?
Musisz wymienić dekoder (albo zmienić platformę) żeby oglądac HD.
 

janusz

New member
Bez reklam
Wiuększośc Polaków myśli, że dobry telewizor to dobry obraz. A niestety TV na tylko kilka procent wpływu na jakość, ważniejsze jest to jaki jest sygnał, a to zależy od nadawcy programu i odbioru (dekoder, przewody). Lepszy scart troszke pomoże, więcej da lepszy dekoder z wyjściem HDMI, a jeszcze lepiej jak będą programy HD (choć przy 40 calach dobry dekoder odtworzy całkiem nieźle i kanały SD).
 

Black23

New member
Znaczenie bedzie miała nawet grubośc kabla scart, czy masz ustawione RGB,tryb 16:9 w dekoderze (rozciągnięty obraz)?
Musisz wymienić dekoder (albo zmienić platformę) żeby oglądac HD.

Kabel jest gruby. W dekoderze mam ustawione RGB (mogę ustawić jeszcze PAL) i format 16:9 (ale w formacie 4:3 obraz jest taki sam, w przypadku zmiany na PAL - też jest bez zmian). Ale dlaczego miałbym zmieniać platformę? Czy problem może tkwić w telewizji, która nadaje wszystkie swje kanały w wysokiej jakości i posiada wiele kanałów w jakości HD?


Wiuększośc Polaków myśli, że dobry telewizor to dobry obraz. A niestety TV na tylko kilka procent wpływu na jakość, ważniejsze jest to jaki jest sygnał, a to zależy od nadawcy programu i odbioru (dekoder, przewody).

Chyba nie masz na myśli mnie. Wiem doskonale, że do posiadania dobrego obrazu jest potrzebny nie tylko dobry telewizor, ale także sygnał (dlatego napisałem, że mam Cyfrę +, a to jest równoznaczne z tym, że sygnał mam bardzo dobry, co zresztą wykazuje poziom sygnału, który można sprawdzić w menu dekodera).


W takim razie co muszę zrobić, aby mieć lepszą jakość obrazu? Wymienić kabel SCART na inny (jaki dokładnie)? Wymienić dekoder (na jaki)?
 

Beherit_69

New member
Wymień Scart na HDMI i już. Scart jest kablem analogowym, więc sygnał cyfrowy wpada do dekodera a wychodzi scartem jako analog. Stąd Twoje ubytki w sygnale.
Pozdrawiam
 

waldi100

New member
Witam. Ja posiadam Cyfrowy Polsat z sygnałem SD i TV LG42. Po zainstalowaniu i ustawieniu parametrów też jakość była beznadziejna. Pierwsze co zamieniłem to kabel SCART z oryginalnego wyposażenia na płaski (każda żyła w ekranie) i od razu jakość się polepszyła na zadowalającą, oczywiście nie mam tunera HD lecz analogia jest podejrzewam bardzo podobna. Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
W takim razie co muszę zrobić, aby mieć lepszą jakość obrazu? Wymienić kabel SCART na inny (jaki dokładnie)? Wymienić dekoder (na jaki)?

Witam, na kabel HDMI np.HDMI/HDMI - Kabelek.pl - QED, Profigold, Prolink i inne

Wymien,dekoder na;DEKODER PACE PVR HD
Wymien pakiet na kanaly z HD
Zostan z Cyfra;to moje propozycje.pozdr.
O dobrej Antenie (min.80cm),np.firmy TRIAX TD 110,lub CORAB-900.Dobrym konwerterze Monoblock TwinX0-62,dobrych kabl.ant.nie wspomne.No i mozna ogladac.To nie jest nic super TO JEST MINIMUM.
 
Do góry