sl8000 i pliki *.mkv

Cienias

New member
Mam plik *.mkv zawierający dwie linie dźwiękowe i kilkanaście rodzajów napisów - w różnych językach. Podłączając pendrive do telewizora, uruchamia się filmik niestety nie z oryginalnym dźwiękiem i bez napisów. Zamiast tego słychać opowiadanko z cyklu "How is it made" bez możliwości jakiejkolwiek zmiany. Wie ktoś jak temu zaradzić, albo chociaż jak przekonwertować filmik tak aby zawierał tylko oryginalną ścieżkę dźwiękową i wybrane napisy? Oczywiście bez straty jakości!
 

Cienias

New member
Dobra, już sam doszedłem o co chodzi. Po prostu telewizor nie czyta formatu DTS, stąd tylko jedna ścieżka dźwiękowa do wyboru. Żeby rozwiązać problem konieczne jest oddzielenie interesującej nas ścieżki dźwiękowej(mkvmerge), zmiana formatu pliku na *.ac3 (eac3to.exe) i powrotne połączenie dźwięku z plikiem *.mkv. Niestety napisy wkompilowane w obraz dalej nie działają - konieczne jest posiłkowanie się plikiem zewnętrznym *.srt.
 

GRajza

New member
możesz napisać jak się zmienia format w eac3to.exe ?
mam plik DTS z mkvmerge i dalej nie wiem jak zmienić w na ac3...
 

Cienias

New member
Start->uruchom->wpisz: cmd

Przechodzisz do katalogu, w którym znajduje się eac3to.exe oraz plik, który chcesz przerobić. Musisz zmienić jego pierwotną nazwę i rozszerzenie na input.dts.

teraz w wierszu poleceń możesz podać:
Kod:
eac3to.exe input.dts output.ac3 -640 -libav

Po kilku(nastu?) minutach powinieneś mieć wygenerowany plik, który możesz dodać do filmu za pomocą mkvmerge
 
Do góry