Skype w serii C

Anduril

New member
Kiedy zobaczyłem działającego Skypa na C7000 bardzo mi sie spodobał, obraz i dzwięk bardzo dobry.
Postanowiłem zainstalować ten widget na swoim C6700.
No i udało mi się zainstalować i uruchomić Skype. Mogę słyszeć rozmówce, niestety nie widzę i nie można mnie widzieć ponieważ nie mam kamerki FREETALKŸ TV. Może ktoś próbował lub używa innej kamerki w tv samsunga LED C7000 lub C8000 do skypa (innej z certyfikatem Skype) niż FREETALKŸ TV który kosztuje ok 600PLN .

(Skype zainstalowałem dzięki hackowi, który umozliwia dostanie sie do @root'a oprogramowania TV, wgrałem do /mtd_rwcommon/widgets/user/Skype plik config.xml (poniżej) a telewizorek ściągnął sam cały program i go zainstalował. Następnie skonfigurowałem połączenie i działa.

Może inna kamerka z certyfikatem Skypa działa, niestety nie mam takiej żeby sprawdzić

Może ktoś już to próbował i używa, nie chciałbym utopić kasy.



<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<widget>
<icon></icon>
<preview></preview>
<previewimg></previewimg>
<previewjs></previewjs>
<cpname>Skype</cpname>
<cpauthjs></cpauthjs>
<movie>y</movie>
<ThumbIcon>icon/skype_106.png</ThumbIcon>
<BigThumbIcon>icon/skype_115.png</BigThumbIcon>
<ListIcon>icon/skype_85.png</ListIcon>
<BigListIcon>icon/skype_95.png</BigListIcon>
<category>others</category>
<apptype>16</apptype>
<contents></contents>
<srcctl>n</srcctl>
<ver>1.006</ver>
<mgrver>2.000</mgrver>
<ticker>n</ticker>
<audiomute>n</audiomute>
<autoUpdate>y</autoUpdate>
<videomute>n</videomute>
<childlock>n</childlock>
<keymode>1</keymode>
<dcont>y</dcont>
<widgetname>Skype</widgetname>
<cplogo></cplogo>
<preIcon></preIcon>
<description>
Enjoy the Skype</description>
<width>960</width>
<height>540</height>
<author>
<name>Samsung Electronics Co. Ltd.</name>
<email></email>
<link>http://www.sec.com</link>
<organization>Samsung Electronics Co. Ltd.</organization>
</author>
</widget>
 

Misi4k

New member
Witam,

Jestem zainteresowany zainstalowaniem Skype na swoim C650.
Jednak nie chciałbym majstrować i dostawać się do roota i najchętniej zainstalowałbym ten widget z pliczku zip, który jest ściągany przez tv.
Jeżeli miałbyś namiar na taki pliczek to chętnie bym sprawdził działania Skype i kamerek.
 

skuska

New member
Jak to zainstalowac na c650 majac netplayer? Wiem ze ten plik xml trzeba skopiowac na tv ale nie wiem jak oraz ze adres ip trzeba wpisac do netplayer ale nie wiem jaki on jest do skype. Prosze o pomoc bo sie zbytnio nie znam.
 

Misi4k

New member
Głównie chodzi o stworzenie pliku widgetlist.xml i wrzucenie go razem z plikiem Skype.zip na serwer www (mozna tez sobie postawic serwer w domu uzywajac np programu WebServ).

Jak stworzyc plik widgetlist.xml:

Kod:
<?xml version="1.0"?>
<rsp stat="ok">
    <list>
        <widget id="Skype">
            <title>Skype</title>
            <compression size="6500000" type="zip"/>
            <description/>
            <download>adres do pliku Skype.zip</download>
        </widget>
    </list>
</rsp>
Trzeba potem oczywiście podać adres ip w tv i wybrać synchronizację. Skype się pobierze i zainstaluje.

Z tym, że są dwa problemy.
1. Nie wiadomo jakie kamerki działają z TV.
2. Skype odinstalowuje się po wyłączeniu telewizora (tu pomaga wgranie ręczne pliczków na tv po jego shakowaniu).


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rappek

Member
2. Skype odinstalowuje się po wyłączeniu telewizora (tu pomaga wgranie ręczne pliczków na tv po jego shakowaniu).


Pozdrawiam.
Skype nie odinstaluje sie wtedy gdy w pliku config.xml umieścimy <type>user</type> jesli oczywiście go tam nie ma tak jak w górnym poście nalezy go umieścić przed <category>others</category>
sprawdzone u mnie działa i nie odinstalowuje się
 
Ostatnia edycja:

Misi4k

New member
To jeszcze przy okazji spytam.

Czy wyświetla Ci się ikonka Skype na liście w menu Internet@TV?
U mnie niestety był pusty kwadrat.

EDIT:
Ikonka się pojawiła po wgraniu Twojego config.xml.

Teraz już "tylko" została zabawa kamerkami ;]
 
Ostatnia edycja:

Misi4k

New member
Plik zawiera ikonki to prawda, ale po ściągnięciu tego pliku tv aktualizuje Skype ściągając cały program.

Potwierdzam, że Skype działa, dzwoni o odbiera połączenia. Słychać i widać nadawcę.
 

tomekkoko

New member
Głównie chodzi o stworzenie pliku widgetlist.xml i wrzucenie go razem z plikiem Skype.zip na serwer www (mozna tez sobie postawic serwer w domu uzywajac np programu WebServ).

Jak stworzyc plik widgetlist.xml:

Kod:
<?xml version="1.0"?>
<rsp stat="ok">
    <list>
        <widget id="Skype">
            <title>Skype</title>
            <compression size="6500000" type="zip"/>
            <description/>
            <download>adres do pliku Skype.zip</download>
        </widget>
    </list>
</rsp>
Trzeba potem oczywiście podać adres ip w tv i wybrać synchronizację. Skype się pobierze i zainstaluje.

Z tym, że są dwa problemy.
1. Nie wiadomo jakie kamerki działają z TV.
2. Skype odinstalowuje się po wyłączeniu telewizora (tu pomaga wgranie ręczne pliczków na tv po jego shakowaniu).


Pozdrawiam.
Jak rozumiem pliczek Skype.zip i widgetlist.xml mam wrzucić na serwer i wpisać do net playera??
Bo mam coś problemy ;/ (nieprawidłowa struktura)

Instaluje tak jak netplayera czyli:
Wklepije ip komputera z serwerem www (w meni opracuj)
daje aktualizuj.
U mnie stoi pasek postępu na samym początku i nie drgnie:(

Pliczki wgrane na serwer to ten pliczek Skype.zip z linku i widgetlist.xml
w widgetlist.xml zmieniłem tylko adres do pliku skype, na skype.zip po prostu bo znajduje się w tym samym katalogu co xml, czy może robię to źle
 
Ostatnia edycja:

kawowy

New member
A czy wam tez po kazdym wlaczeniu telewizora i Skype'a pojawia sie komunikat "Sprawdzanie integralnosci nie powiodlo sie (...)" i aplikacja zaczyna sie synchronizowac? Strasznie mnie to wnerwia.
 

tomekkoko

New member
Ok widgeta już niby mam. Tz siedzi sobie w liście ale bez ikony. Gdy chce włączyć, wyskakuje żeby pobrać nową wersję. Daje ok, jest pasek postępu, ale nic się nie porusza przez dłuższy czas. Po czym komunikat o będzie sieci. Jakieś pomysły?

Ewentualnie jest ktoś w stanie napisać krok po kroku jak to robi u siebie??
(mój tv UL40C6500 soft ver 2007)
 

Misi4k

New member
Ja używam tych dwóch plików:
http://demo.ovh.com/download/3cb083f50fc4674687b5d516e1fb7f28/skype_install.zip

Wpisuje ip serwera i Skype się pobiera. Faktycznie na początku nie miałem ikonki, ale po drobnych zmianach w pliku config.xml już ikonka się pokazuje.
Jak już Skype się pobierze to od razu przechodzi do aktualizacji i ściąga się normalnie po czym już normalnie się odpala z menu internet@tv. Model LEC650.

Pliczki wgrane na serwer to ten pliczek Skype.zip z linku i widgetlist.xml
w widgetlist.xml zmieniłem tylko adres do pliku skype, na skype.zip...

Jeżeli zmieniłeś adres pliku na samo skype.zip to się nie pobierze. Musi być http://adres_ip/Skype.zip
 

tomekkoko

New member
Z twojej paczuszki widget się ładnie instaluje. Ikonka jest, wchodzi w widget pyta o aktualizacje, ale za chiny nic nie da rady pobrać :( Ma ktoś gotową paczuszkę z programem, ewentualnie z jakiej strony ściąga tego skypa? www(dot)sec(dot)com ???
 

kawowy

New member
A mozesz wejsc do Samsung Apps? Jak nie, tzn. ze masz problemy z polaczeniem do tego serwisu, dlatego tez Skype Ci sie nie pobiera. Tez tak czasami mam. Trzeba probowac do skutku...
 

tomekkoko

New member
A mozesz wejsc do Samsung Apps? Jak nie, tzn. ze masz problemy z polaczeniem do tego serwisu, dlatego tez Skype Ci sie nie pobiera. Tez tak czasami mam. Trzeba probowac do skutku...
Mogę normalnie, nawet pobrałem sobie jakieś nowe wigety, policja i vRadio. Skype jak nie hulał tak nie hula ;/
Może region ustawić na inny ?
 

reader

New member
Tak zainstalowany widget Skype działa na samsungu C650. Problemem jest tylko brak kamery a przede wszystkim mikrofonu. Nie wiem czy ta ze sklepu Skype, za bagatela 650PLN, działałaby z tym modelem TV. Może ktoś próbował? Mikrofon z żadnego wejścia AV nie działa.
 

tomekkoko

New member
Tak zainstalowany widget Skype działa na samsungu C650. Problemem jest tylko brak kamery a przede wszystkim mikrofonu. Nie wiem czy ta ze sklepu Skype, za bagatela 650PLN, działałaby z tym modelem TV. Może ktoś próbował? Mikrofon z żadnego wejścia AV nie działa.
Niestety muszą na czymś zarobić. Może chłopaki z samygo coś wymyślą. Wydaje się mi. ze obsługa kamery to kwestia obsługi przez jądro systemu który siedzi w naszych samsungach. Ktoś już próbował wkompilować do jajka sterowniki do kamery creative ale na razie bez sukcesu.
 
Do góry