Sky Star 2-wymagania kompa

Gs11

New member
jak zainstalowac pure video?
scigam 30 dniowego triala,w 2 okienku kaza mi podac jakis kod,ale cholera zaden email do tej pory nie przyszedl?co zrobic?

strasznie zacinac na platformie francuskiej,tej gdzie sa tps'y,procesor wtedy chodzi na 100 %,na innych platformach(niemieckiej,polskiej) tak nie tnie.Jakie kodeki wgrac zeby troche odciazyc procka?

aha co z tym pure video jak to zainstalowac

JAK SKONFIGUROWAC DZIALANIE TYCH KODEKOW WGRANYCH W SYSTEMIE?
 
Ostatnia edycja:

kozak71

New member
Witam, czy na sky star 2 bede mogl ogldac plynnie kanaly hd z c+ na tym sprzecie ??

Athlon 3400+, 1gb RAM, 120gb ATA, GF FX5700 128mb

Sciagalem demowki filmow w 1080i i 720p i chodzla bez zarzutu, obciazenie proca wynosilo max 55%.
 

komral

New member
media center z skystar2

Witam !

Zakupiłem sobie FUJITSU SIEMENS SCALEO E do zabudowy, zamontowałem w nim P4 3,4 Ghz, 1G ramu, 250G HDD, grafikę Radeona HD 2400 pro i tuner satelitarny Skystar2. Zainstalowałem ProgDVB elecard edytion ,nawrzucałem sterowników i filtrów, włączyłem i rozczarowanie :( !
Ściągnięte dema filmów w hd 1080p idą płynnie użycie procka 30% ale uruchomienie jednego z programów HD z satelity i zaczyna szarpać rwać dźwięk a użycie procka po chwili 100% i zwis :confused: programu.
Kombinowałem z filtrami i nic, poprawiła się jedynie znacznie jakość pozostałych programów nie nadawanych w hd, które i tak działają bez problemu.

Proszę o podpowiedź co można jeszcze spróbować
 

drstanley

New member
Odradzam ProgDVB

W zabawie z nagrywaniem w HD, a własciwie nagrywaniem z DVB-C w ogóle, polecam altDVB. Męczyłem się z ProgDVB kilka lat i ciagle się wieszał, wywalał, miał problemy z kodekami. AltDVB jest bardzo stabilny, nagrywanie z C+HD obciąża procesor (Athlon 64 DC 4200) w 55% i nie ma z nim żadnych problemów (ale na jednordzeniowym 64 3800 się nie wyrabiał). Doskonale odsługuje plugin PoorManCam z Phoenix'em. Do nagrywania HD niezbędny jest jednak kodek CoreAVC professional edition http://www.coreavc.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=21&Itemid=59 do kupienia za 15 USD, lub "załatwienia" np. z eMule czy sieci Torrent.
Każdy film, nawet długi Apocalipto bez problemu mieści się na DVD-R DL.

Z nagrywaniem, nie ma więc żadnych problemów, gorzej z odtwarzaniem. O ile odtwarzenia .mkv to żaden problem, to skonfigurowanie kopma, żeby płynnie i ostro odtwarzał pliki .TS nagrane w ten sposób z Cyfry to koszmar. W końcu mi się udało ale sam nie wiem jak. MPC odtwarza je dobrze (bez zacięć, schodów, pixelozy i rozjeźdżania się wizji z fonią) tylko w trybie Overlay a do pracy w tym formacie bardzo trudno go zmusić :( Po wielu eksperymentach udało mi sie i obraz jest rewelacyjny, ale na prawdę nie wiem jak to zrobiłem :niewiem:

Tak, więc, stabilne nagrywanie w trybie HD z Cyfry - no, bo chyba tylko o takim na tym forum powinniśmy rozmawiać, wymaga według mnie minimum dwurdzeniowego procka 4200.
 

tommyking

New member
Czy ten konkretny sprzęt wystarczy..??

Witam wszystkich. a szczególnie tych, co kibicują Manchesterowi United .

Pracuję na platformie SocketA i załóżmy, że nie zamierzam jej zmieniać..
Mam takie pytanie.. Czy ten sprzęt wystarczy mi do nagrywania programów w Full HD z HDTV?
Planuję użyć tunera Sky Star 2 HD
Procesor: Athlon XP-M 2800+ taktowany zegarem 2133 MHz, ale podkręcony do 4500+ na magistrali 400 MHz
Pamięć: 3 GB GEIL 3200 (400) DDR 1
Grafika: Radeon 3850 HD AGP
Płyta Główna: ABIT NF-7S
Dysk: Samsung 250 GB (7200rpm)

Czy nagrywanie obrazu w Full HD bedzie płynne..??

Znalazłem zalecane wymagania dla Sky Star 2 HD:

Wymagania systemowe dla odbioru programów w standardzie HDTV (1080i/MPEG 4)

- 3,4 GHz P4 lub szybszy
- 2,2 GHz AMD 3500+ lub szybszy
- zalecane 512 MB RAM
- Karta graficzna ATI X1600/x1800 lub NVidia 6600 GT/7600 GT lub szybsza


ale zastanawiam czy poszłoby to na sprzęcie podanym wyżej, chodzi mi o nagrywanie Full HD.


P.S.
użytkownik drstanley napisał:
... czy pociągnie. U mnie na SS2+ Athlon 2500@3200 + GF 6600 LE + ProgDVB na XP SP2 512 MB RAM - programy demo w HD chodzą w zasadzie płynnie, choc czasem przycinają :( Kiedy włączę rejestarcje na HDD to przycinają zdrowo :(((

stąd moje wątpliwości..

Pozdrawiam!
 

wonski83

New member
Witam, chciałbym zapytać czy jest jakiś odpowiednik skystar hd 2, na pci-e? Obecnie do mojej płyty głównej nie da rady podłaczyć żadnej karty PCI i szukam czegoś dobrego pod pci-e...

Proszę o pomoc
 
Do góry