Sklepy ze sprzętem HI-FI Warszawa

Nxtfun

New member
Witam! Planuję zakup kina domowego 5.1 w cenie do 5 tys. (aplituner oraz głośniki). Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania, lecz najpierw muszę odpowiednio okablować całe mieszkanie. W sklepie top hi-fi Panowie powiedzieli mi, że kable należy wybrać dopiero po wybraniu interesującego mnie sprzętu. Chciałem umówić się na odsłuch, by dokonać wyboru. Niestety dowiedziałem się, że nie dysponują oni sprzętem z niższej półki i co za tym idzie nie pomogą mi oni w doborze sprzętu:( .

I teraz pojawia się moja prośba. Byłbym bardzo wdzięczny o podanie mi chociaż jednego adresu sklepu z dużym asortymentem (zawierającym sprzęt z niższej półki), z możliwością odsłuchu sprzętu, fachowym podejściem do sprawy oraz znajdującego się na terenie Warszawy ewentualnie okolic. Czas na wybór to okres ok. 2 tygodni (wtedy rozpocznie się remont).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, które pomogą mi wyjść z tej trudnej sytuacji.
 

Mumin6666

New member
Nxtfun napisał:
Witam! Planuję zakup kina domowego 5.1 w cenie do 5 tys. (aplituner oraz głośniki). Byłbym bardzo wdzięczny o podanie mi chociaż jednego adresu sklepu z dużym asortymentem (zawierającym sprzęt z niższej półki), z możliwością odsłuchu sprzętu, fachowym podejściem do sprawy oraz znajdującego się na terenie Warszawy ewentualnie okolic.

To bedzie bardzo trudne.W sklepie kazdy bedzie Ci wciskal to co akurat ma do sprzedania,twierdzac ze to jest dla Ciebie najlepsze.A odsluch w pomieszczeniu sklepowym jest IMHO bez sensu poniewaz i tak w mieszkaniu system zagra zupelnie inaczej.
Jedynym rozwiazaniem ktore naprawde Ci pokaze co zagra a co nie zagra u Ciebie jest mozliwosc posluchania przed zakupem sprzetu w domu.Z tego co wiem tylko jeden sklep daje taka mozliwosc ale jego nazwy nie podam na forum poniewaz nie chce reklamowac.Mozesz napisac do mnie na priv to podam gdzie.Kiedy ja szukalem sprzetu zapewnili mi taka mozliwosc i wybralem nie to co sprzedawca chcial mi wcisnac,tylko to co mnie sie najbardziej spodobalo.
I pamietaj,zestawy tak chetnie oferowane przez sklepy sa bardzo czesto zdradliwe poniewaz w dobrej cenie kryja sie albo slabe kolumny albo slaba elektronika.Trzeba najpierw sie rozejrzec po necie,wyselekcjonowac sobie jakies dvd i amplituner i do tego zestaw kolumn i pozniej mozna juz potestowac to w domu wybierajac sposrod powiedzmy 2-3 systemow.
 

Nxtfun

New member
Matias: Dzięki! Niedługo tam się wybieram. Trochę się zdziwiłem, że za odsłuch i porady trzeba płacić.:rolleyes:

Mataman: Często przejeżdżam koło tego sklepu, ale jakoś zawsze jest zamknięty! Teraz zapewne też będzie z powodu wakacji, soboty, albo wysokiej temperatury. Zaglądałem do niego przez szybę i jakoś nie ma tam zbyt dużego asortymentu.
 

Nxtfun

New member
Mumin: Zdaję sobie sprawę, że sprzedawcy będą mi wciskać różne systemy. Niestety wybór na rynku jest spory i właściwie na to właśnie liczę. Niestety przechodzę z głośników wbudowanych w kineskopowy telewizor, więc wybredny nie jestem:eek:k: . Co do odsłuchu: mieszkanie jest w remoncie i mam zamiar wybrać sprzęt już teraz, by móc zaraz później wbudować kable w ściany. Odsłuch w domu nic mi nie da, ponieważ tak jak już pisałem, są tam gołe ściany. Może jednak ktoś mi powie czy ten pan z "top hi-fi" mówił dobrze o tych kablach: "Kable należy wybierać dopiero po zakupie sprzętu. Wcześniej się nie opłaca."

Odsłuch w sali odpowiednio przygotowanej do tego i tak da mi możliwość usłyszenia różnicy w dźwięku, dlatego nie muszę koniecznie słuchać tego w domu.
 
Do góry