Skalowanie obrazu Philips

kik-a

New member
Witam wszystkich. Mam takie pytanie laika dotyczące skalowania. Patrzyłem w sklepie, ze prawie wszystkie telewizory miały przy obrazie np z MTV HD czarne pasy na dole i na gorze. Nie dotyczyło to telewizorów Philips (np Philips 42PFL8404H).

Gdzieś na forum rowniez czytalem, ze np w Sony 40ex500, jezeli chodzi o obraz 16:9 to wyglada normalnie czyli czarne pasy na dole i na gorze.


Ja nie siedze w temacie i nie wiem ale zawsze bylem przekonany, ze na nowych telewizorach o formacie ekranu 16:9, format obrazu jaki jest nadawany w MTV jest to format 16:9 wiec powinien byc wyswietlany na calym ekranie.

Czy to oznacza, ze w sklepie zle byly ustawione parametry i stad czarne pasy na innych telewizorach niz Philips ?

I jeszcze jedno pytanie Czy skalowanie dotyczy tylko programow, ktore nadawane sa w formacie 4:3 czy skalowanie robione jest rowniez dla formatu 16:9 ?

--
pozdrawiam


ps. Oj pewnie nie ten dział - lepiej aby to trafiło do podstaw.
 
Ostatnia edycja:

Markko

New member
bo Philips ma bardzo dobrze rozwiązaną funkcję formatowania (rozumiem że o formatowanie chodzi). Moim zdaniem najlepiej ze wszystkich firm. Mam też nową Toshibę i tam automatyczne formatowanie w niej nie istnieje co jest dla mnie wielkim minusem. Panasonic, Samsung, Sony z tego co zaobserwowałem również nie oferują tego co Philips. Jeśli chodzi Ci o jak najlepsze proporcje obrazu (wygodę) to bierz Philipsa.


Jeszcze mała uwaga. Philips na automacie ma problemy z tak zwanym szerokim ekranem (TVN Turbo, TVN24) Nie rozpoznaje tego właściwie i trzeba przełączać ręcznie. Reszta bez zarzutu.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Ogólnie z autoformatem jest bardzo dobrze. Są jakieś problemy po HDMI, ale można je w prosty sposób obejść. Mam "N" i tu właśnie było na początku trochę "przebojów" z włączeniem autoformatowania. Z kablówki zero problemów, a po HDMI czasem nie zaskakiwało. A rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy zmienić na moment pilotem na inny kanał HDMI np. 2 albo 3 i powrócić do tego na którym przekazywany jest sygnał z np. "N". Wtedy już powinno wszystko po paru-parunastu sekundach zaskoczyć.
 
Do góry