skaler w DVD i amplitunerze

ruffnek

New member
witam
Proszę się nie śmiać :)

Jako że jestem przed zakupem kina domowego zacząłem się ostatnio zastanawiać czy jest różnica którego skalera używamy "mając" dwa. I w dvd jest skaler i w amplitunerze jest skaler i przykładowo oglądając film w jakości DVD przepuszczamy go przez któryś ze skalerów do 1080 - jest różnica przez który? Hipotetycznie zestaw mamy tej samej stajni, np. Denon czy Harman.
Ktoś może wypowiedzieć się w tej kwestii?
 

PopaY

New member
Bez reklam
ruffnek napisał:
witam
Proszę się nie śmiać :)

Jako że jestem przed zakupem kina domowego zacząłem się ostatnio zastanawiać czy jest różnica którego skalera używamy "mając" dwa. I w dvd jest skaler i w amplitunerze jest skaler i przykładowo oglądając film w jakości DVD przepuszczamy go przez któryś ze skalerów do 1080 - jest różnica przez który? Hipotetycznie zestaw mamy tej samej stajni, np. Denon czy Harman.
Ktoś może wypowiedzieć się w tej kwestii?
Ja zadam pytanie: w jaki sposób chcesz używać scalera video poprzez amplituner? Czyżbyś miał amplituner z wbudowanymi kodekami video? :hmm:
 

ruffnek

New member
PopaY napisał:
Ja zadam pytanie: w jaki sposób chcesz używać scalera video poprzez amplituner? Czyżbyś miał amplituner z wbudowanymi kodekami video? :hmm:

chyba się nie rozumiemy :)
chodzi mi o to,że mając telewizor full hd i oglądając materiał na DVD lepiej jest:
1.zrobić up do 1080 od razu na odtwarzaczu DVD i potem w amplitunerze na wyjściu pozostawić bez zmian, czy
2.na odtwarzaczu dvd pozostawić jakość obrazu bez zmian a dopiero na amplitunerze zrobić up do 1080

no chyba że w ogóle nie tędy droga to proszę o korektę
 

PopaY

New member
Bez reklam
Odpowiem Ci pytaniem na pytanie. W jaki sposób chcesz zrobić upscaling video poprzez amplituner? Zobacz co piszesz. Czyżby Twój amplituner dawał sygnał video na telewizor? Bo raczej mi się nie wydaje ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mnie się raczej wydaje, iż w chwili obecnej mniejszość amplitunerów nie ma na pokładzie sekcji video pozwalającej na skalowanie w górę... ;)

A co do meritum.

Lepiej jest stosować lepszy. ;)
Czyli zależy od modelu DVD i amplitunera.
 

ruffnek

New member
no dobrze, pierwszy lepszy z brzegu DENON 2309 cytuję:

"7-kanałowy amplituner HD ze skalerem do 1080p"
"De-interlacer i skaler Faroudja analogowego sygnału wideo na wyjście HDMI do 1.080p"

więc pytam, co to znaczy? ;)


"Lepiej jest stosować lepszy.
Czyli zależy od modelu DVD i amplitunera."

sprzęt jednej "stajni", lepszy znaczy droższy i wyżej oznaczony ampli tudzież dvd?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Na nanalogowym wyjściu nigdy nie zrobisz upscalu do 1080p, max co osiągniesz to 576p po componencie. Ja nie jestem pewny czy dobrze interpretujemy topik. Moim zdaniem scaler formatów video wykonuje się za pośrednictwem żrodła odtwarzania video czyli w tym jak i w każdym innym przypadku odtwarzacza DVD.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
ruffnek napisał:
....sprzęt jednej "stajni", lepszy znaczy droższy i wyżej oznaczony ampli tudzież dvd?

Zgadza się. A co do konkretów się nie wypowiem, nie porównywałem naocznie. Przypuszczam że AVR 2309 skaluje tak samo jak DVD 1940 (trzymając się przykładowego Denona), ale tylko przypuszczam.

Twoje pytanie jest nieco niekonkretne, gdybyś spytał czy ampli A marki X skaluje lepiej niż DVD B marki X lub Y, to może ktoś by konkretniej odpowiedział...

Poguglać musisz... ;)
 
Do góry