Siła dźwięku amplitunera

Tabako

New member
Witam Wszystkich!
W związku z zakupem odtwarzacza blu ray, zmuszony zostałem do zmiany amplitunera: do tej pory miałem Yamahę RX-V396RDS, a po wielu poszukiwaniach - literatura, właśnie to forum, opiniach w sklepach rtv i audiofilskich - zdecydowałem się kupić Denona 1610.
Po podłączeniu Denona do dotychczasowych głośników (Koda EX686T) stwierdziłem, że siła dźwięku Denona przy takim samym ustawieniu regulacji dźwięku, jest dużo niższa niż w dotychczasowej Yamaha. Aby uzyskać taką samą głośność w kolumnach (w skali ustawienia pokrętła dźwięku 1-100), przy ustawieniu w Yamaha na 25, w Denonie muszę ustawić 60. Czym to jest spowodowane? Myślałem, że przynajmniej powinno być tak samo, tym bardziej, że Denon ma większą moc na kanał, jest cięższy (była opinia na tym forum, że ciężar amplitunera też się z czegoś bierze - cięższy to lepszy), zużywa prawie dwa razy tyle energii: Yamaha 190W, Denon 360W.
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić tą kwestię?

Pozdrowienia
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No tak sa wysterowane te potencjometry, aby moc dojechac do 100 plus podbicie dla kazdego kanalu 12db. W Yamaha zapewne starszej konstrukcji jest inaczej wysterowana sila glosu i pewnie nigdy bys nie podjechal do 100 jezeli skale ma od 0 do 100. Wieksze znieksztalcenia dzwieku itd. Tak mi sie wydaje. Zreszta mam zestawik creative 5.1 do kompa i tam nigdy wiecej niz 1/4 potencjometru nie przekrecilem. glosniki tak zaczynaja charczec ze nei da sie tego sluchac.
 

andreo28

New member
zapomnij o dawnym dźwięku jaki miałeś z ów yamahy !!! ja rowniez mialem taka sama yamaszke jak Ty i postanowilem zmienic na cos nowszego , zmienilem na model rxv 663 i po 2 dniach zanioslem go z powrotem do sklepu !!
starszy sprzet yamahy gral o niebo lepiej od nowszych , i jestes kolejna osoba ktora to potwierdza i odczula na wlasnej skórze. ja po przesluchaniu kilku ampli przesiadlem sie na harmana 255 , porownywalnie gra do starych yamah i jestem z niego jak na razie bardzo zadowolony.
 

Tabako

New member
A może posiadane kolumny są nieodpowiednie do tego Denona. Aktualnie mam: fronty (podstawkowe) i centralny Koda EX686T, surround jakieś plastikowe Quadral. Myślałem o zamianie suroundów na np. Monitor Audio RS1 lub BR2. Pokój ok. 18m2. Czy może wymienić cały zestaw głośników - gdzieś wyczytałem na tym forum, że z tym Denonem nieźle grają M35i+M30i+M3C2i ?
 

CuoreRosso

New member
Kolego miałem kiedyś identyczny zestaw miszynek i w kinie to była poezja. Czasami wracając do domu z kina, na świeżo mając w pamięci efekty, załączałem sprzęcicho i dochodziłem do róznych wniosków. Cżęsto takich, że mój system za 9 tysi lepiej operował dźwiękiem niż ten w łódzkich kinach. Oczywiście nie było takiej przestrzeni jak na sali kinowej, ale barwa, czystość czy kontrola z materiału DD 5.1 była lepsza.
Jeśli stosunek kino-stereo będzie u ciebie 80-20 to gorąco polecam Mission (chociaż na twoich 18m2 zamieniłbym M35i na M34i). Jeśli przesuniesz się bardziej w stronę stereo, to chyba te MA nie jest głupi pomysł.
O ceny pytaj blackninja. Ja u niego brałem juz dwa zestawy i raz miałem niemiłą sytuację, bo kolumna przyjechała uszkodzona. Ale wystarczył jeden telefon i za kilka dni przyjechała sztuka nówka. Tak więc u blakninja zakupy to O% ryzyka.
 

Tabako

New member
Nistety, na razie muszę pozostać przy Koda EX686. Czy MA BR1 jako surround będą odpowiednie do tej Kody? Jaki w miare dobry subwoofer do tego zestawu (pokój 18m2). Jamo 250, MS 3As, Koda SW1000 czy też inny, np. może jakis z Whardefale?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to juz lepiej kupic br2 i podlaczyc jako fronty !:D na 18 m2 podparte subem jakos sobie poradza a brzmiec napewno beda lepiej niz te kody
 
Do góry