side-by-side a okulary RED CYAN

Sdolas

New member
Pozwoliłem sobie na założenie nowego posta by podzielić się z Wami ciekawostką którą odkryłem zupełnie przypadkowo a nie znalazłem o tym informacji na forum. Przejdę do meritum.

Mam kilka filmów side-by-side, niestety oglądać je mogę jedynie u znajomych gdyż sam nie posiadam TV który te filmy obsłuży.
Odpaliłem jednego dnia jeden z filmów, na lapku, przez Power DVD11 włączając opcję 3D. Ku mojemu zdziwieniu obrazy zostały nałożone na siebie poprawnie jak ma to miejsce w TV 3D, kolory się zupełnie zmieniły, i pojawiły się charaktery styczne kolorowe "duszki" jak w technologii Red Cyan. Ku mojemu zdziwieniu po założeniu okularów anaglifowych ukazał się obraz 3D i to o zaskakująco dużej głębi.

Reasumując, na niektórych filmach efekt 3D jak dla mnie zadziwiająco dobry ( super głębia jest w Alicji w krainie czarów ), jednym dużym minusem jest radykalna zmiana kolorystyki, jeśli ktoś to zaakceptuje to sądzę że może być równie zaskoczony jak ja :)

Jeśli komuś to info się przyda i efekt zadowoli to super
Jeśli admini stwierdzą że ameryki nie odkryłem i usuną ten wątek .... drugie dobrze :)
Pozdrawiam.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
no ameryki nie odkryłeś :D:D

racja, PowerDVD dobrze też radzi sobie z konwersją 2D do 3D, jednak ja u siebie zostałem przy wersji 10, w jedenastce nie działały ulepszacze ;)
 

Sdolas

New member
Z konwersją 2D do 3D jest wg. mnie kiepsko, efekt mizerny, głębia .... jakaś płaska.
Bez porównania większa głębia jest w filmach S-D-S, ja osobiście nie widzę specjalnej różnicy w głębi oglądając ten sam film w okularach migawkowych, względem tego co oglądam z kompa na Red Cyan :)
Oczywiście duża różnica jest w kolorystyce.
 
Do góry