SHARP wielkosc i full HD czy cena i 100H

ESOX

New member
Witam
czytam forum od jakiegos czasu...juz bylem blisko, juz wiedzialem ze bedzie sharp, ze XD tylko nie wiedzialem jaka wielkosc (37-42) a moze dolozyc i 46?
dzis juz calkowcicie zglupialem. czekac na te nowsci XL....ale pewnie zakupie mniejszy moedl niz XD czy (ta opcja wpadla przec chwila) mzoe zrezygnowac z full HD i kupic jakis model RD2 z 100Hz???

- pokoj - dl. 5m ale miejce do ogladania tzn od siedzenia do tv ok. 3m
- planuje podlaczyc n-ke, czasem dvd, zdjecia dslr
- glosniki bez znaczena - amplituner,kino

poradzcie bo zglupialem isc w wielkosc i full hd czy w HD i 100Hz ???
kiedys w poczciwych tv widziaem roznice meidzy 100Hz i tv bez 100 - zreszta jak ktos nie widzial to i tak mial lepiej - oczy sie tak nie meczyly (odsiwezanie)
kurcze a juz bylem na ten XD....prawie zdecydowany pytanie tylko bylo o wielkosc a teraz? hm...dobrze, ze przy firmie zostaelm ;-)
 

ESOX

New member
przepraszam za bledy - nie pisze u siebie tylko u kogos i nie moge wstawic polskich znakow, nie wiem czy klawiatura czy ustawienia. Poporsze bez komentarzy. Przepraszam z domu bede pisal poprawnie :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
i tak sam musisz wybrać

ja mam fullHD i nie żałuję ani jednej złotówki za niego mimo że za wydaną kasę mógłbym mieć teraz 46Xd1.
A czy teraz wybrałbym RD2 ? - ja chyba nie gdyż za duzo oglądam w wysokiej rozdzielczości.A że mam co /7 tys DVD :) ,2 TB filmów z torretów w hi-res/ i na czym to inna sprawa.
Musisz sam rozstrzygnąć - przy 3m fullHD nawet ze słabego żródła jest do zaakceptowania a Ty podajesz tu nadawców i sygnały o dobrej jakości.
Obojętne jednak co wybierzesz XD1 czy RD2 to będzie dobry wybór.

Jedynie co mogę Ci podpowiedzieć to staraj się kupić jak największy rozmiar na jaki Cię stać.Ja przesiadłem się z 32" 100Hz na 37" mniej niż rok temu a już przymierzam się do 52" /XL1 lub XD1/ gdyż wielkośc ekranu wpływa jednak na komfort oglądania.XL1 wygra z XD1 jeżeli testy tego dowiodą a nie to że XL1 jest nowszy.
 

ESOX

New member
nad tym bede myslal....
- n-ki nie jeszcze nie mam (na razie szaleje kablowka)
- dvd przez HDMI
- aparat hm.... albo przez komp jakos albo przez tam mam chyba chinch sam nie wiem nie jestem obecnie w domu.

Reasumujac. NIE DO GIER (zadne PS, boxy itp)
tylko telewizja (na 90% n-ka) troszke filmow (kino domowe), fotografia (choc glownie bedzie na kompie to moze byloby milo czasem komus pokazac na wikeszym ekranie) i tak by posluzylo to pare ladnych lat.

czyli czy full HD czy 100Hz. czekanie na XL nie ma sensu - pewnie cena mnie przystopuje. Pewnie albo RD2 albo XD sam juz nie wiem albo czekac, czekac, czekac.... i kiedys kupic XL.
Czas mam do konca wakacji (+/-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to ja bym nie szukał oszczędności i kompromisu , szczególnie w Twoich warunkach /sygnał telewizyjny/ . LCD 46 XL1 z pewnością zapewni Ci komfort z najwyższej technologii na dzień dzisiejszy. Ma więcej niż jego młodszy brat. Ja bym się nie zastanawiał / o ile nie jest to kwestia kasy ? /
 

ESOX

New member
cena gra role :-( i to ogromna
46 cali dla XD to juz od +/- 6800zl
46 cali dla XL to ok. +/- 10.000zl
42 Rd2 6000zl
oczywiscie to z glowy pewnie to sie rozni, chodzi o to, ze XL jest duzo drozysz od XD.
wiec pozostaje RD2 czy XD no chyba , no chyba, ze mniejszy XL 42 czy 37 :-(

pomijam te ceny (mzoe i bledne)
ale albo RD albo XD pytanie co do - glowie telewizji i filmowc dvd (gry NIE) bedzie potrzebne
- full hd czy 100hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam widzisz ,ze trzeba podać jak najwięcej informacji wyjsciowych- wówczas jest mniejsze błądzenie.
Powiem Ci inaczej . Jeśli nie masz noża na gardle - poczekaj do sierpnia.
Właśnie baner zapowiada wyjatkową akcję.
 

ESOX

New member
spoks poczekac moge do wrzesnia. jesli ma byc duza roznica jesli az tak XL jest dobry...to poczekam. XL 42? czy chodzilo o promocje XD?
 

ESOX

New member
albo RD2 albo XD1
na XL - odpada - kasa a mniejszego (37,42) raczej na razie nie bedzie, zreszta cena nie bedzie mała.

co lepsze do TV 100Hz czy full HD ? poradzcie, prosze
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja optuje za 100/120Hz zamiast HD - jako rozwiązaniem kompromisowym(lepsza plynność) na ten przejściowy okres dochodzenia do upowszechnienia nowej technologii.
Niebawem kupie pewnie jvc 37/42 P80( ale dopiero jak naocznie przekona mnie do siebie, lub poczekam do końca roku na wysyp kolejnych , innych lcd 120Hz), a na euro2012 sprawię sobie coś ...czego pewnikiem jeszcze nikt nie wymyślił , a co bedzie wtedy standartem...
 

ESOX

New member
no chyba, że zmiana o 180 stopni
i pomyśleć o plazmie...

no na tego XL to brak kasy :-(
ale moge dolozyc i zmaista XD wziac plazme PIONEER PDP-427XD
tylko to nie jest full hd :-(
tak wiec:
albo:
- XD Full HD ale bez 100Hz
- RD2 100Hz ale bez Full HD
- PIONEER PDP-427XD - bez full HD i bez 100 HZ - ale mowia ze dobry
potrzebne TV - n-ka, DVD, aparat.....bez zadnych gier PS itp
co byscie doradzili, please pomocy
 
Ostatnia edycja:

wowoz

New member
Według mnie zdecydowanie 100 Hz. Sam posiadam 37RD2E. Przed zakupem porównywałem w Saturnie 37RD2E z 37XD1E na różnych sygnałach. Na każdym lepiej wypadał RD2E. Na SD to prawdziwa przepaść. Na płycie blu ray RD2E też lepiej sie prezentował, ma dużo lepszy kontrast. Full HD ma znaczenie przy np. 52 calach, ale nie przy 37. XL1 nie znam.
 

Jarus

New member
Niestety też mnie męczy ten sam problem
Wybór jest pomiędzy
  • Sharp 46" XD
  • Sharp 46" XL
  • Samsung 46" LE46M87BD
Będę oglądał głównie "n", normalne DVD po component (na razie - potem, DVD lub BluRay po HDMI, ale jak się pojawią wraz z nagrywarkami DVD) czasami PC jak rozgryzę jak go podłączyć 15 m kablem lub radiowo

Napalony byłem na Sharpa XD, potem na Samsunga gdyż niektórzy twierdzą, że obraz przewyższa to co można zobaczyć na Sharpie, a teraz coraz częściej czytam o 100/120 Hz chociaż nie potrafię odnieść tego do jakości obrazu (jakie ma znaczenie wyższa częstotliwość przy LCD????)

Czekam do 20 sierpnia na promocję na XL od KIKI i wtedy podejmuje ostateczną decyzję. Ogólnie jestem za Sharpem XD bo najtańszy i serwis ma lepsze notowana niż Samsung, ale obraz na tym Samsungu mnie powala, do tego złącze HDMI x 3 i to w wersji 1.3 oddzielne wejście na PC. XL nie widziałem, więc nie wiem. Może ktoś miał podobne dylematy i coś wybrał i to umotywuje. Z góry dziękuję za rzeczowe rady, a KIKI proszę o link do pełnej informacji o tej promocji na XL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akcje Sharpa będą w sierpniu . Trochę cierpliwosci.
Nie musisz się niczego domyślać.
Prezentacja wyjaśnia wszystko i to w spokoju .
 

werysoft

New member
SHARP LC-37RD2E - 4 798,00 zł 165W/0,9W
SHARP LC 37XD1 E - 4 799,00 zł 215W/2,4W
To aktulne ceny z allegro. Full HD dogonił 100 Hz. I bądź tu mądry, co kupić. Ktoś miał okazję porównać te dwa modele?
 
Ostatnia edycja:
Do góry