Sharp led 40'

pietryk

New member
Witam Panowie. chciałbym kupić TV LED (najlepiej z pełnym naświetlaniem matrycy) 40 cali Full HD i 100 hz.

Z tego co wiem bardzo dobrze w tej kwestii wypadają SHARPY, w związku z tym mam kilka pytań do Was:
Ogólnie to patrzyłem na te dwa modele:

1) LC 40 LX 705 EV

2) LC 40 LE 700 E

3) tutaj SAMSUNG na którego też patrze ponieważ mam BD z H.264 tej firmy:

UE40C6000 SLIM 100Hz

1) czy między 100 hz a 50 w LED jest duży przeskok przy płynnym ekranie, tzn bez jakiś meczów i dużych ruchów? bo ja mam 100 hz plazmę a w drugim pokoju 50 hz lcd i jakoś nie widzę różnicy ;)

2) słyszałem że kontrast statyczny w Sharpie jest nie do przebicia? zależy mi na ładnej czerni przede wszystkim

3) jak działa tam scalopping? tylko na sygnał analogowy czy też na jakość z DVD np?

4) czy te USB to są na Video też? tak jak to ma miejsce w Samsungu.

5) czy one mają pełne podświetlanie matrycy, tzn nie na krawędziach - czy ja dobrze rozumiem to Full LED? :p

6) na co jeszcze zwracać uwagę: czy czas reakcji jest ważny, no i kąty widzenia? skoro TV będzie stało na wprost?

7) czym różnią się te dwa modele czyli:LC 40 LX 705 E od LC 40 LE 700 EV

8) co ma takiego model LE 820 że jest o połowę droższy?

9) no i jak się te Sharpy mają do tego SAMSUNGA? co byście wybrali? ogólnie jakieś inne propozycje 40 LED do 3500 zł mile widziane, żadnych LG, TOSHIBA, THOMPSON ;)

Bybym bardzo wdzięczny za pomoc :) pozdrawiam :)
 

mataman

New member
Bez reklam
1. nie widze żadnej róznicy
2. dobrze słyszałeś
3. skalowanie działa lepiej jak dobrze
4. nie, tylko zdjęcia i mp3
5. full to full, pełne podświetlenia diodami led, to nie samsung czy sony
6. czas reakcji czy input lag?
7. LE705 na moduł CI+ i podobno nowszy panel (różnic w obrazie nie zauważyłem, LE700 ma CI
8. LE820 ma między innymi dodatkowy zółty pixel i pełne multimedia na usb
9. nic
 

pietryk

New member
Dzięki. telewizor zakupiony, tylko mam pytanie. Trochę dziwna sprawa bo jest to model 305 evc ale czy oni dają kartony od zwykklego LCD do tych LEDów? bo na kartonie jest napisane że to telewizor LCD, wiem że led to LCD ale nigdzie nie ma na kartonie napisane że to LED, a pamietam że na kartonach Samsung jest takimi wielkimi literami napisane, do czego dążę...może dali mi zły karton?? jak to jest?
 

eljotnes

New member
to ostatecznie jaki model zakupiłeś rozumiem że 705 bo 305 nie znam, napisz wrażenia po podłączeniu sygnału w domu, jaki sygnał i jaki obraz
karton to tylko karton zobacz, co masz na tabliczce znamionowej w TV
i zasadnicze pytanie gdzie kupiłeś, jeżeli na allegro to mogą być dziwy, jeżeli w sklepie to nie ma problemu
a zastanawiałeś się przed zakupem nad SONY 40EX700
 

pietryk

New member
Oj sorki chodziło mi o LE 705 EVC przecież:p z tyłu na TV jest takie oznaczenie ale karton wydaje sie jakiś dziwny. natomiast wiem jak to się w sklepach nieraz pakuje sprzęt na łapu capu, bo mój kuzyn pracuje i mi opowiadał, chodzi mi o to czy na kartonach Sharpa piszą coś o Ledzie czy jest tlyko LCD colour tv tak jak ja mam??, bo być może zły karton mi dali i będe miał problemy z gwarancją.
 

pietryk

New member
Ale co ma napis z tyłu TV do tego czy dali mi dobry KARTON czy nie... TV mam dobry model! chodzi mi wyłącznie o karton... czy może mi ktoś napisać kto MA Leda Sharpa jak wyglądają kartony u niego, bo ja mam taki jak od LCD...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytam - bo może dostałeś nie ten telewizor.
Na kartonie od 40 Le 705.LX i LU - nie ma napisu LED
Są na Quattronach.
 

pietryk

New member
No i wszystko w temacie :d czyli znaczy że mam dobry karton :p

Co do samego TV no to sama rozdzielczość przy sygnale BD porównywalna do mojego drugiego TV czyli plazmy panasonica 42. Jednak czerń mnie zabija, jest świetna, no i tak dynamika w obrazie, te ruchy nie do przebicia-wygląda to świetnie. Oglądałem wczoraj Avatara z mkv z bluraya i powiem że opad szczeny.

Mam jeszcze takie pytanie czy zawsze tak jest że Bluray podłączony do hdmi obsługuje tylko 60 hz a nie 100??
 

pietryk

New member
No i wszystko w temacie :d czyli znaczy że mam dobry karton :p

Co do samego TV no to sama rozdzielczość przy sygnale BD porównywalna do mojego drugiego TV czyli plazmy panasonica 42. Jednak czerń mnie zabija, jest świetna, no i tak dynamika w obrazie, te ruchy nie do przebicia-wygląda to świetnie. Oglądałem wczoraj Avatara z mkv z bluraya i powiem że opad szczeny.

Mam jeszcze takie pytanie czy zawsze tak jest że Bluray podłączony do hdmi obsługuje tylko 60 hz a nie 100??

Mataman znasz się trochę na kalibracji obrazu, jak skalibrowałeś swojego? bo ja tak to rozumiem, że masz te same TV co ja ?:p
 

pietryk

New member
Tzn ja mam Bluraya z USB który czyta H.264 podłączam go przez HDMi rzecz jasna i napisane jest że jest to 60 HZ, nie wiem jak to przestawić, szukałem wszędzie, a TV jest ustawione na 100 HZ.

Co do kalibracji to to co z tego linka kolega Dał to poustawiałem i wygląda to optymalnie ale tam są jeszcze takie zaawansowane tryby edycji, np Dynamika kolorów, nasycenie kolorów itp itd. tego to nie wiem jak regulować ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry