Sharp le810

Ktosiek

New member
witam,
interesuje mnie ten model sharpa LE810, jak on sie ma do modelu 820? czym sie roznią oprócz szyby?
czy ustawienia i input lag jest taki sam w obydwu modelach?
 

isis29

New member
810-ka nie posiada Time Shift`a i DLNA. Dodatkowo, panel przycisków dotykowych nie jest w niej podświetlany. W 820-ce dzięki "szybie" udało się chyba uzyskać nieco cieplejsze barwy, na tych samych ustawieniach.
 

saszka123

New member
zadałem również pytanie sharpowi jakie są różnice pomiędzy le810 i le820.

Poza multimediami jest różnica w szybie przedniej oraz płycie głównej.

Różnica w płycie głównej jest zapewne dlatego że le820 ma gniazdo LAN a le810 nie ma. Pytałem się czy są różnice w komponentach (procesor itp). Niestety nie uzyskałem odpowiedzi ale sharp twierdzi że parametry są podobne w obydwu modelach (nie identyczne).

W przypadku szyby to uzyskałem odpowiedź od sharpa że obraz się trochę różni, ale nie są w stanie powiedzieć który obraz jest lepszy czy w le810 i le820 (jest to raczej odczucie subiektywne - dla jednych obraz z le820 będzie lepszy dla innych le810).

Zastanawiam się czy le810 może mieć słabsze kąty i czerń - z powodu braku szyby? Ale wyjdzie to mam nadzieję podczas testów Kikiego.

Jest jeszcze różnica w dźwięku. Le820 obsługuje dźwięk HD. Nie wiem na czym to dokładnie polega bo nie ma dts. Pytałem się sharpa czy głośniki są identyczne - lecz nie uzyskałem odpowiedzi.
 

GrzegorzCha

New member
zadałem również pytanie sharpowi .

Ja również zadałem pytanie SHARP-owi, korzystając z formularza kontaktowego na stronie internetowej i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Pewnie zrobiłem błąd chwaląc się, że telewizor już mam, znaczy można mnie olać ciepłym z góry na dół.

Pytanie dotyczyło czy ten telewizor ( 810 ), może obsługiwać pliki z napisami ( chodzi o odtwarzacz divx ), bo nie potrafię tego uruchomić, a próbowałem już z kilkoma formatami plików. Jeżeli to jest nie możliwe, to ten wbudowany odtwarzacz jak dla mnie nie ma sensu.

Co do Waszych dylematów na temat szyby - nie sądzę żeby szyba mogła spowodować inny poziom czerni niż jest w rzeczywistości. Kąty jak dla mnie zadowalające w 100 %. Pokój mam w kształcie prostokąta, telewizor jest na węższej ścianie, więc i tak oglądam prawie na wprost, ale jak specjalnie próbowałem oglądać pod różnymi kątami, to było dobrze.

Mam wrażenie, że uczestnicy forum bardzo często dopatrują się różnic w skali niemalże laboratoryjnej. Może to wprowadzać niektórym pewien zamęt. Wszak telewizor to tylko przedmiot użytku codziennego i nie służy do oglądania przez okno, z podwórka, klatki schodowej czy drugiego pokoju, i pokaż mi film w którym akcja polega na wyświetlaniu permanentnie czarnego obrazu i wytłumacz czy czarny, który widzisz, to czarny, czy bardzo szary. Nie ma sensu popadać w paranoję. Kup sobie go, postaw w pokoju i oglądaj ciesząc się, że masz coś nowego, co jest lepsze od tego starego. I tak za 5 do 10 lat wymienisz go na inny. Najważniejsze jest to, żeby jego wielkość była odpowiednio dobrana do warunków w pomieszczeniu, bo jak będziesz miał za duży, to obraz oglądany ze zbyt bliska nigdy Ci się nie spodoba i żeby przez cały okres użytkowania nie rujnował Cię finansowo, czyli żeby zużywał mało energii i nie zepsuł się ani razu.
:popcorn:
 

saszka123

New member
moze nie w temat ale ...

temat odległości tez mnie interesuje. Właśnie się (max do 4 miesięcy) przymierzam do kupna telewizora prawdopodobnie le810 (nawiazanie do tytulu wątku) i tez mam dylemat na temat wielkosci/odleglosci.

mianowicie bede mial tv w odleglosci od naroznika ok 3 metrow, od oczy ok 3,5 m. I teraz zastanawiam sie nad kupnem 40 bądź 46. Nie zalezy mi na tym zeby obraz byl super duzy. Ma byc w sam raz, i zeby tv nie przytlaczał - komponował się z caloscia. Wydaje mi sie ze 40 bedzie odpowiadnia, ale koledzy mi mowia ze jak kupie 40 to bede chcial ja za jakis czas wymienic na 46 (bo sami to przerabiali). I stad pojawia sie dylemat.

I moje pytanie:
Jakie odleglosci i wielkosci macie i czy jest to dla Was ok?
 

PiLi

New member
Sharp LE810 problemy z MKV

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem plikow MKV. po podlaczeniu dysku bezposrednio do TV (dysk NTFS) TV widzi pliki. W przypadku niektorych od razu jest blad (audio format not supported) w przypadku innych slychac dzwiek ale nie ma obrazu. Najwiekszy problem to fakt ze po okolo 7 min odtwarzania nastepuje zwiecha! film staje i jedyne co mozna zrobic to przewinac do tylu. W przypadku niektorych filmow po zawieszce po 7 minucie nie mozna nic zrobic. Przelaczenie w tryb stand-by nic nie daja - TV po wlaczeniu na ekranie widac zawieszony film, dopiero po wylaczeniu zasilania TV dziala normalnie.
Czy ktos mial takie problemy lub moze ktos zna rozwiazanie.
 

saszka123

New member
ostatnio byłem w mm i odpalałem swoją próbkę filmową w HD tj.:
1) video: AVI (OpenDML), MPEG-4 (DivX 5), dzwiek:AC-3
2) video: MPEG-TS, MPEG Video (Component) (Ver. 2), dzwiek AC-3

1) poszla bez problemow,
2) tv w ogole nie rozpoznal formatu,

Niestety z tymi media playerami wbudowanymi w tv, czy w odtwarzacze hd są zawsze problemy. Nie ma takiego co by wszystko czytał. Czasami problemy są z dzwiękiem, obrazem albo w ogóle mp nie widzi filmu. Głównym problemem jest mnogość formatów/kodeków. Jedynie co można zrobić to czekać na aktualizację oprogramowania, z nadzieją że dojdą nowe kodeki.

Całkiem niezłym programikiem pokazującym jakie jest kodowanie obrazu i dzwięku jest mediainfo (polecam). Pokaże Ci dokładnie w co jest pakowany strumień. Jak namierzysz jakich formatów nie czyta to wyślij do sharpa (oraz na forum) taką listę i może programiści sharpowi dodadzą nowe kodeki do następnej aktualizacji oprogramowania tv.

Całkiem niezłym rozwiązaniem jest PC (z HDMI), który będzie służył do puszczania filmików na TV. W PC masz pełną kontrolę nad sterownikiami. Instalujesz na takim kompie XBMC i masz całkiem fajny odtwarzacz HD.

Zastanawia się dlaczego u Ciebie oglądanie filmow z media playera się zawiesza. Może to byc bag oprogramowania - i miejmy nadzieje ze to zostanie poprawione w przy następnej aktualizacji oprogramowania do tv. Nie napisałeś jaki to dysk zewnętrzny (czy z własnym zasilaniem czy nie). jeśli bez własnego zasilania to możne być problem z niedostatecznym zasilaniem przez port usb.

PS. Porównywałem 2 modele le810 i le820. Le810 tez odbija światło jednak zdecydowanie mniej niz le820. Ciekawe jak wyglądają kolory, czerń, kąty i skalowanie w le810 w porównaniu do le820. Kiki czekamy przez cały czas na Twój obiecany test le810.
 

PiLi

New member
Całkiem niezłym rozwiązaniem jest PC (z HDMI), który będzie służył do puszczania filmików na TV. W PC masz pełną kontrolę nad sterownikiami. Instalujesz na takim kompie XBMC i masz całkiem fajny odtwarzacz HD.
Zastanawia się dlaczego u Ciebie oglądanie filmow z media playera się zawiesza. Może to byc bag oprogramowania - i miejmy nadzieje ze to zostanie poprawione w przy następnej aktualizacji oprogramowania do tv. Nie napisałeś jaki to dysk zewnętrzny (czy z własnym zasilaniem czy nie). jeśli bez własnego zasilania to możne być problem z niedostatecznym zasilaniem przez port usb.


PS. Porównywałem 2 modele le810 i le820. Le810 tez odbija światło jednak zdecydowanie mniej niz le820. Ciekawe jak wyglądają kolory, czerń, kąty i skalowanie w le810 w porównaniu do le820. Kiki czekamy przez cały czas na Twój obiecany test le810.


dysk jest bez zasilania zewnetrznego, ale nie ma problemow z odtwarzaniem .avi w wysokiej rozdzielczosci wiec wydaje mi sie to nie jest problem z dyskiem. dzis potestuje jeszcze zwykle divixy z innego disku
Skoro kupuje sie energooszczedny TV z funkcja odtwarzacza to srednio za kazdym razem wlaczac kompa, ktory bierze 500W ;] zreszta chodzi glownie o komfort - podlaczasz dysk i ognia.
Kolory nawet bez kalibracji dla laika wydaja sie ladne, soczyste... naprawde intensywne...zobaczymy jak bedzie po kalibracji ale to jeszcze za jakis czas.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzCha

New member
Ja również zadałem pytanie SHARP-owi, korzystając z formularza kontaktowego na stronie internetowej
Pytanie dotyczyło czy ten telewizor ( 810 ), może obsługiwać pliki z napisami ( chodzi o odtwarzacz divx ), bo nie potrafię tego uruchomić, a próbowałem już z kilkoma formatami plików. Jeżeli to jest nie możliwe, to ten wbudowany odtwarzacz jak dla mnie nie ma sensu.

Wow, odpowiedzieli.

Na chwilę obecną wbudowany mediaplayer nie ma możliwości odtwarzania napisów zawartych w odrębnych plikach textowych, ale jest bardzo prawdopodobne, że zmieni się to z kolejnymi aktualizacjami oprpgramowania

Cóż. Pozostaje czekać.

A tak na marginesie, telewizor coraz bardziej mi się podoba. Naprawdę wygląda fajnie i odbiera też fajnie. Ostatnio widziałem obraz SD na telewizorze innej marki i w stosunku do mojego to była masakra.
 

PiLi

New member
PC connection

Czy wie ktos moze co zrobic zeby obraz z komputera byl wyswietlany na pelnym ekranie? mam ustawiona rozdzialke 1920x1080 ale ze wszystkich stron zostaja 1-2 cm czarne paski...
TV jest podlaczony kablem HDMI
 

mataman

New member
Bez reklam
Mam ro samo, tyle ze na le700 i przy ustawieniu pixel na pixel. Jeżeli zmienię na "pełny" obraz wypełnia cały ekran.
 

saszka123

New member
Saturn bezwacie

W Saturnie jest teraz bezwacie (w weekend) - może ktoś się orientuje lub będzie w weekend w saturnie. Czy są w saturnie już sharpy le810 (40,46) i po ile? I czy są raty 0%.
 

PiLi

New member
Sprawdz ustawienia overscanu w karcie graficzej.

dzieki,
ustawienie overscanu rozwiazuje problem.
jezeli chodzi o odtwarzanie .mkv to problem moze zostac rozwiazany w nowym sofcie, ktory ma pojawic sie za okolo 4 tygodnie.
do tej pory nie zauwazylem problemow z odtwarzaniem divixow. w weekend sprawdze .mkv z innego dysku ;)
 

michr

New member
firmware

Na amerykańskiej stronie Sharpa są aktualizacje oprogramowania do serii le810un oraz le820un czy pasują one do le810e/le820e?
 

zbyszek82

New member
Roznica??

Witam

orientuje sie ktos jaka bedzie roznica pomiedzy Sharp 40LE810 a LG 42LE8500? Chodzi mi glowie o porownanie obrazu i dzwieku .
 
Do góry