Sharp LE-700 (32/40/46/52)

dziedzic2

New member
Braki w teście.

Wszystko świetnie, ale nie przetestowałeś tunera DVB-T i DVB-C i o ten ostatni chodzi mi najbardziej. Część klientów decyduje się na taki telewizor, bo oprócz jakości obrazu ma bogate wyposażenie, w tym przypadku nie musi płacić operatorowi kablowemu dzierżawy za zewnętrzny dekoder DVB-C, nie plącze mu się z tego tytułu dodatkowy pilot IRD, nie zajmuje mu miejsca dodatkowa skrzynka. A z tego co ja przetestowałem w modelu 32" tuner DVB-C nie działa :-( co przy cenie tego TV jest co najmniej smutne.
 

torpedo

New member
ja mam takie pytanie- jaka jest różnica pomiędzy modelami le7000E, a le7000EV i czy są jakeś inne jeszcze podtypy?
Jeszcze w tym tygodniu jade do sklepu. Niestety na promocje BD się nie załapałem- 40" nie podlegają promocji :-(
 
Ostatnia edycja:

marcello 75

New member
torpedo napisał:
ja mam takie pytanie- jaka jest różnica pomiędzy modelami le7000E, a le7000EV i czy sa jakeś inne jeszcze podtypy?
Jeszcze w tym tygodniu jade do sklepu. Niestety na promocje BD się nie załapałem- 40" nie podlegają promocji :-(
Ja to pytanie zadawałem już dwa razy.I powiem Ci że konkretnej odpowiedzi do dzis nie otrzymałem.
Jedni mówia że to kraj w którym składa sie Sharp-a a drudzy że symbol kontynentu do którego adresowany jest dany model.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
marcello 75 napisał:
Ja to pytanie zadawałem już dwa razy.I powiem Ci że konkretnej odpowiedzi do dzis nie otrzymałem.
Jedni mówia że to kraj w którym składa sie Sharp-a a drudzy że symbol kontynentu do którego adresowany jest dany model.
te literki oznaczaja tylko i wyłacznie kolor w jakim jest wykonany dolny brzeg dolnej częsci obudowy.
 

Attachments

  • led tv sharp.jpg
    led tv sharp.jpg
    38,8 KB · Wyś: 139
Ostatnia edycja:

torpedo

New member
Zapytałem w sklepie,w którym zamierzam kupić ten model.
Dostałem odpowiedz
"Oznaczenia EV, E, V są to jedynie oznaczenia logistyczne producenta.
Określają między innymi dodatkowe języki w głównym menu.
Jest to ten sam model z identycznymi funkcjami !!!"
 

bob77

New member
Wczoraj zmierzylem faktyczny pobor energii telewizora 40LE600 na podstawie srednich mocy 15-minutowych podczas ogladania MTV HD:

1) ustawienia wlasne z zakresem OPC ustawionym na -2 - +16 i wlaczonym aktywnym kontrastem - 58W

2) tryb dynamiczny - 82W

3) 44W po wlaczeniu ECO na pozycje zaawansowany w trybie AV Standardowy.
 
Ostatnia edycja:

nichopl83

New member
Oprogramowanie Sharp LC-46LE700

Czy jakaś dobra dusza może podać link do nowego oprogramowania do telewizora Sharp LC-46LE700 ponieważ na rodzimej stronie Sharp'a nie mogę go znaleźć?
 

dziedzic2

New member
Proszę bardzo esupport.sharp.pl/html/software/index.php?StartRec=0&ListLimit=10&TemplateLang=pl&Lang=%&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&OS=%&EMU=&SearchString= W okienku szukaj wpisz le700 i gotowe. Dostępna jest wersja tylko z niemiecką instrukcją upgradu, ale soft jest wielojęzyczny.
 

bob77

New member
kiki napisał:
ustawienie Automatyczne - tak wyszło nam że średni pobór mocy w trakcie testu wynosił 50W ale wymaga to kalibracji - co podkreślają również inne portale :
http://www.audiovideohd.fr/tests/219...0LE700E-0.html


tak jak w teście

LE600 nie ma automatycznego AV wiec test przeprowadzilem dla ustawien skalibrowanych przeze mnie i dla porownania dla ustawien dynamicznych.

LE600 w odroznieniu od LE700 ma bardzo ubogi zestaw ustawien obrazu (w zasadzie tylko podswietlenie, jasnosc, kontrast, nasycenie, temperatura) i kalibracje kazdy kto ma o tym jakies pojecie moze sobie wykonac sam przy pomocy odpowiednich plyt do kalibracji.

Kilka slow o mojej metodzie pomiaru mocy - pomiar oparty jest na wyznaczeniu sredniej mocy 15 minutowej, oznacza to tyle ze w trakcie pomiaru licznik w sposob narastajacy mierzy moc i po uplywie 15 minut dzieli ja przez 15. W kazdym nastepnym interwale 15 minutowym wskazanie jest aktualizowane jesli wartosc pobieranej mocy wzrosla.

Wczoraj przy ogladaniu MTV HD podczas 3h pomiaru najwyzsza wartosc mocy sredniej 15 minutowej jaka osiagnalem wynosila 53W w trybie AV Standardowy z wylaczona opcja ECO w dobrze oswietlonym pomieszczeniu przy wlaczonym OPC.
 

kerioo

New member
mam go od kilku dni 52le700,akurat od KIKI-ego

Sygnał z N-ki,
I efekt niesamowity ,kolory żywe ,jasność świetna (no chyba że się włączy ECO)
to troszkę spada,jakość wykonania , ogólnie bez zastrzeżeń ,dźwięku nie sprawdzałem bo podłączony cały czas amplituner,szybki przy przełączaniu
100 Hz -chyba jednak przereklamowane ,wyłączyłem i Liga Mistrzów w n-sportHD to poprostu bajeczka .Na kanałach SD efekt gorszy ale to też zależy od kanału są różnej jakości,kanał kanałowi nie równy.
Naprawdę polecam ma to co mieć powinien telewizor ,wspaniały obraz.
Przy odległości 3m jest spory ale nie robi wrażenia wielkością.
 

fajfus

New member
100Hz?

Witam,

Właśnie nabyłem telewizor LC-40LU700E.
Mam pytanie odnośnie opcji 100Hz.
Jak sprawdzić czy 100Hz działa?
Przy włączonej opcji po zmianie programu w osd zawsze jest 50Hz.

Używam n'ki przez hdmi.

pozdr.
 

didadida

New member
orange napisał:
W poniedziałek pierwsza partia blu ray'ów dla szczęśliwców od Sharpa :)

A moze jakies wiadomosci na temat drugiej partii BR21 dla tych troche spoznionych z zakupami? Masz moze jakies informacje kiedy mozna bedzie sie ich spodziewac? - z gory dziek iza informacje
 

wolwal

New member
Zglaszam podobny problem jak wyzej wymieniony!
Przy ogladaniu n-tv przez hdmi, mimo wlaczenia w ustawieniach trybu 100hz, ciagle pojawia sie (w prawym gornym rogu) info z napisem 50 Hz

Ktos wie jak to zmienic????


pzdr
 

dziedzic2

New member
wolwal napisał:
Zglaszam podobny problem jak wyzej wymieniony!
Przy ogladaniu n-tv przez hdmi, mimo wlaczenia w ustawieniach trybu 100hz, ciagle pojawia sie (w prawym gornym rogu) info z napisem 50 Hz

Ktos wie jak to zmienic????
pzdr

Nie zmienisz tego. 100 Hz to technika, którą stosuje telewizor tworząc pośrednie klatki obrazu, aby stworzyć wrażenie płynności, natomiast info na TV z napisem 50 Hz opisuje źródło sygnału, w przypadku N jest to 1920x1080i 50 Hz.
 

torpedo

New member
Witam.
Dzis przywiezli mi Sharp 700. Tuner cyfrowy bede mial zalozony dopiero w przyszlym tygodniu,wiec probuje podlaczyc go pod PC. No i tu pojawil sie problem- z poczatku nie mialem dzwieku,obraz natomiast wysmienity. Zmienilem ustawienia w kompie i dzwiek tez sie pojawil. Wszystko ladnie bylo, dopuki nie wylaczylem telewizora. Gdy wlaczylem go z powrotem zaczely sie problemy- nie potrafi sie wyskalowac. Brzegi na gorze i dole tv mam poobcinane. Jaki moze byc powod? Sprawa o tyle dziwna,ze na poczatku nie bylo z tym zadnych problemow.
Prosze o porade. Moze ktos z uzytkownikow tez sie trapil z tego typu problemem?
Dodam,ze jest podlaczone przez hdmi. Nastepny problem jest taki,ze w tv sa 4 hdmi, a mam wrazenie ze po prostu zadnego z nich "nie widzi".
 
Do góry