Sharp LE-700 (32/40/46/52)

klosshans

New member
Cena w dół

Dość ładnie SHARP LC-40LE700E tanieje. Jak tak dalej pójdzie w dół to przed świętami cena będzie na przyzwoitym poziomie. :D
 

Rick1

New member
Sharp

Witam
Zarejestrowałem się na tym forum bo miałem zamiar kupic telewizor Sharp ,na początku miał to być 46 LE600 ale gdy przeczytałem przypadkowo że ma 50 Hz to trochę zwątpiłem więc wypadałoby LE 700 ale po przeczytaniu wszystkich Waszych postów też mam wątpliwości:-( .Chodzi mi o to że ktoś pisał o jakiś piskach ,ktoś inny o przejaskrawionych barwach zielonej i czerwonej itd. no i ta kalibracja o której się dowiedziałem z tego forum- czy to jest konieczne?.Miał być jakiś test tych telewizorów ale jakoś go chyba nie zauważyłem,może ktoś napisze jeszcze z użytkowników tak z perspetywy czasu jak sie to sprawuje bo teraz to już nie wiem co robić!!!!!!!!!!
 

bob77

New member
Rick1 napisał:
Witam
Zarejestrowałem się na tym forum bo miałem zamiar kupic telewizor Sharp ,na początku miał to być 46 LE600 ale gdy przeczytałem przypadkowo że ma 50 Hz to trochę zwątpiłem więc wypadałoby LE 700 ale po przeczytaniu wszystkich Waszych postów też mam wątpliwości:-( .Chodzi mi o to że ktoś pisał o jakiś piskach ,ktoś inny o przejaskrawionych barwach zielonej i czerwonej itd. no i ta kalibracja o której się dowiedziałem z tego forum- czy to jest konieczne?.Miał być jakiś test tych telewizorów ale jakoś go chyba nie zauważyłem,może ktoś napisze jeszcze z użytkowników tak z perspetywy czasu jak sie to sprawuje bo teraz to już nie wiem co robić!!!!!!!!!!

Mam od kilku dni 40LE600. Przy wspolpracy z n-recorderem po HDMI piskow zadnych nie zauwazylem, innych zrodel HDMI nie mam. "Kalibracje" wykonalem sobie sam przy pomocy plyty BUROSCH. Nigdy nie widzialem telewizora po profesjonalnej kalibracji, pewnie roznica jest znaczna jednak ja traktuje telewizor bardziej jako urzadzenie do rozrywki a nie profesjonalne narzedzie graficzne. Przy takim podejsciu mozna sobie ustawic parametry obrazu samodzielnie.

Ewidentnie slabym punktem tego telewizora sa moim zdaniem katy boczne (przynajmniej w slabym oswietleniu, bo takie warunki u mnie raczej panuja). Brak 100Hz mi nie przeszkadza.
 

slovick

New member
Witam,

mam 40le700 - współpracuje po HDMI z Nboxem, PC , i BLu-RAY.
Problemów z dzwiękiem raczej nie ma (bardzo rzadko mam pykanie z nboxa, nie pisk tylko takie pykanie, ale to raczej wina NBOX bo z BLU-RAY nigdy mi sie tak nie zdarzyło).
Mam telewizor skalibrowany za pomocą SPYDER3TV. W efekcie niczego nie jest za dużo :). Uważam, że warto sobie taką kalibracje zrobić.

Pozdrawiam,
Slovick
 

George62

New member
Lc-32le600e

Cześć! Sharpa LC 32-LE600E posiadam już dwa miesiące.Od początku męczy mnie ten pisk po złączu HDMI i Component. Ostatnio,po aktualizacji dekodera Samsung 370 G pisk powtarza bardzo często, nawet co kilka minut.Czekam na nowy soft.Jeżeli nie będzie poprawy oddam go w ramach reklamacji.Jest to prawdopodobnie nieudana seria./zmieniałem kilka kabli HDMI i bez rezultatu./ Tak ogólnie z telewizora jestem zadowolony.Ładny wygląd,obraz.Wymagań nie mam dużo,ale ten"pisk"!!!!
 

bob77

New member
George62 napisał:
Cześć! Sharpa LC 32-LE600E posiadam już dwa miesiące.Od początku męczy mnie ten pisk po złączu HDMI i Component. Ostatnio,po aktualizacji dekodera Samsung 370 G pisk powtarza bardzo często, nawet co kilka minut.Czekam na nowy soft.Jeżeli nie będzie poprawy oddam go w ramach reklamacji.Jest to prawdopodobnie nieudana seria./zmieniałem kilka kabli HDMI i bez rezultatu./ Tak ogólnie z telewizora jestem zadowolony.Ładny wygląd,obraz.Wymagań nie mam dużo,ale ten"pisk"!!!!

Nie bardzo rozumiem jak mozesz miec pisk ze zrodla Component. Jesli podlaczasz obraz przez komponent to dzwiek podajesz analogowo przez RCA, jesli wystepuje ten sam pisk co przez HDMI to winowajaca nie jest telewizor.
 

marcello 75

New member
George62 napisał:
Cześć! Sharpa LC 32-LE600E posiadam już dwa miesiące.Od początku męczy mnie ten pisk po złączu HDMI i Component. Ostatnio,po aktualizacji dekodera Samsung 370 G pisk powtarza bardzo często, nawet co kilka minut.Czekam na nowy soft.Jeżeli nie będzie poprawy oddam go w ramach reklamacji.Jest to prawdopodobnie nieudana seria./zmieniałem kilka kabli HDMI i bez rezultatu./ Tak ogólnie z telewizora jestem zadowolony.Ładny wygląd,obraz.Wymagań nie mam dużo,ale ten"pisk"!!!!
O co chodzi z tym piskiem????.Osobiescie "nie dam wiary" że firma Sharp z takim szczegółem nie daje rady!!!
Moze jakis przedstawiciel CHRL tu sie udziela???????
 

George62

New member
Sharp LC LE32600E

Hello Bob77!Pisk ten wyłącza fonię TV i występuje nie tylko w Samsungu 370 G ale i Echostarze HD 7200.Zamieniałem egzemplarz TV Sharpa na inny i to samo.W sklepie testowałem dekoder na TV Samsung i pisk nie występował.Ten pisk występuje gdy korzystam z wyjść HD./Component i HDMI./Przy współpracy ze scartem,zjawisko to nie występuje ale jest gorszy obraz./576p./
 

zuto

New member
Mam 40Le700 i podłączone do niego:
1/ Samsungu 370 G - PC - po HDMI
2/. Woxter - taki MediaBox - po HDMI
3/. Ampli Onkyo 606 - po HDMI a do ampli DVD po HDMI
4/. xBox - po Component

żadnych pisków nie mam na żadnym z ww. podłączeń.
 

George62

New member
zuto napisał:
Mam 40Le700 i podłączone do niego:
1/ Samsungu 370 G - PC - po HDMI
2/. Woxter - taki MediaBox - po HDMI
3/. Ampli Onkyo 606 - po HDMI a do ampli DVD po HDMI
4/. xBox - po Component

żadnych pisków nie mam na żadnym z ww. podłączeń.
Masz rację.Pisk dotyczy tylko telewizorów serii LE600 a nie serii LE700.W Sharpie potwierdzono mi ten feler i przygotowywany jest nowy upgrade.
 

zuto

New member
George62 napisał:
Masz rację.Pisk dotyczy tylko telewizorów serii LE600 a nie serii LE700.W Sharpie potwierdzono mi ten feler i przygotowywany jest nowy upgrade.

no to pewnie nie doczytałem, lub zasugerowałem się tematem wątku "Sharp LE-700 (32/40/46/52)" ...:?
 

dziedzic2

New member
DVB-C w LE700

a ja ma temat związany z LE700 z innej beczki... mianowicie chodzi o mi o wbudowany tuner DVB-C. Podłączyłem odbiornik do kablówki, wyszukał 100 programów TV, ale ich nie wyświetla, za to zgłasza następujący komunikat "SPRAWDŹ EKRANOWY PROGRAM EPG [E203]". Okoo 50 z tych 100 programów nie jest kodowanych, więc na dzień dobry powinienem mieć obraz. Bug jest jeszcze jeden - mianowicie mamy do wyboru 2 sposoby wyszukiwania programów cyfrowych : po częstotliwości i po kanale. Wybór po kanale ma przyspieszyć poszukiwania, ale nic takiego się nie dzieje, TV szuka mimo wszystko po częstotliwości...
Jakie macie doświadczenia w tej materii ?
 

martinezkmicic

New member
Blu-ray

Może i fajna sprawa z tymi blurayami od sharpa za darmochę tylko szkoda że ta promocja nie obejmuje tych którzy chcą kupić np. 40le700. Tutaj moim zdaniem sharp dał ............. itd. Co o tym sądzicie?????
 

vistek

New member
martinezkmicic napisał:
Może i fajna sprawa z tymi blurayami od sharpa za darmochę tylko szkoda że ta promocja nie obejmuje tych którzy chcą kupić np. 40le700. Tutaj moim zdaniem sharp dał ............. itd. Co o tym sądzicie?????
Może dlatego, że dali 5 lat gwarancji (w innych krajach dają 2+1).
 

orange

New member
martinezkmicic napisał:
Może i fajna sprawa z tymi blurayami od sharpa za darmochę tylko szkoda że ta promocja nie obejmuje tych którzy chcą kupić np. 40le700. Tutaj moim zdaniem sharp dał ............. itd. Co o tym sądzicie?????

Ci co mają tv 32 cale pewnie tez by chcieli taki bonus, ale tobyłoby dla nich nieopłacalne.

Ja dziś dostalem BD i 5 letnią gwarancję :)
 
Do góry