Sharp LE-700 (32/40/46/52)

marcello 75

New member
Na początku pozdrawiam wszystkich wielbicieli marki Sharp.
Przez ostatni tydzien odwiedzałem sklepy RTV porównując le600 i 700,pod kątem czy warto przepłacac za 700.
Wszyscy zgodnie twierdzili że różnica jest w tym że 600 nie ma USB i o 1 mniej HDMI(nie trzeba byc znawcą żeby tą różnice zobaczyc).
Dzis byłem w avansie.Szczęsciem moim było to że sprzedawca był fanem sportu tak jak i ja(tośmy sobie pogadli).Obserwował turnieje golfa i tenisa i stwierdza że nie ma różnicy pomiędzy le600 na 700.
Powiedział mi też jedna nowinke!!!!
Telewizory LE 600 i 700 będą skłądane teraz w Hiszpanii!!!
Co Wy na to ???
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do pzkfv

pzkfv napisał:
Witam wszystkich. To mój dziwiczy wpis, więc wybaczcie jak coś spartaczę. Od jakiegos czasu przymierzam się do zakupu LCD 46cali. Na placu pozostał model z wątku, Sony 46Z5500, Philips 47PLF9446 i Samsung 46B7000. Cena i parametry analizowałem wzdłuż i w szerz, problem że im dłużej tym bardziej się waham, ale do meritum. Ktoś pytał o co chodzi z obudową LE700, wiec rzeczywiście jest badziewiasto wykonana, przy Samsungu wygląda jak jakaś wersja z wczesnych Chin. Nierówności sa widoczne pod pewnymi kątami, w miejscach łączeń obudowy widać minimalne zagnioty. Niby małe, ale na czarnej połyskującej obudowie, nie robi to najlepszego wrażenia. Gdybym się kierował opinią żony, to ze względu na design wygłada to tak : 1 Samsung, 2 Sony, 3 Philips (z wyłączonym ambilight, choć spectra 2 to jakaś wersja kryzysowa) 4. Sharp.
Powiem szczerze mam chrapke na Sharpa 46LE700, ale jak mi ktoś w domu powie że jakiś krzywy ten mój TV to się .............:(
Tak więc zanim kupicie LE700 to warto pooglądać tą obudowę z bliska i samamu sobie odpowiedzieć, czy warto kruszyc kopie o drobne niedociągnięcia, czy raczej bubel nie do przyjęcia.

Witam a napisz z jakiej odleglości ogladasz tv że kupujesz 46 cali? Pozdrawiam i czekam na odpwoiedź
lolek
 

SDman

Banned
marcello 75 napisał:
Powiedział mi też jedna nowinke!!!!
Telewizory LE 600 i 700 będą skłądane teraz w Hiszpanii!!!
Co Wy na to ???
no wiemy, że do tej pory składane były w Polsce pod Toruniem, trudno osądzić ? Monter Polak - Hiszpan czy jest różnica ?
 

bob77

New member
orange napisał:
Też się nad tym zastanawiałem.
Warto

A moglbys to jakos uargumentowac? Rozmawialem z paroma osobami, ktore maja pojecie na ten temat i wszyscy mowili, ze to algorytm ktory jednym producentom bardziej sie udal, innym mniej, a jak bedzie mnie wkurzalo jego dzialanie to najwyzej go wylacze.

Jak mowilem, ze za te funkcje mialbym doplacic 750zl to nagle kazdy stwierdzil, ze ta tyle to nie warto bo w wiekszosci przypadkow (filmy, jakies tam programy telewizyjne) nie zauwaze zadnej roznicy.
 

marcello 75

New member
Kiki może Ty pomożesz nam w doborze odpowiedniego TV.
Pytanie jest proste czy warto przepłacac za le700???.Czy kupic le600 i pare PLN w kieszeni zostawic.
4 złącza HDMI i USB nie robi na mnie wrażenia.6 USB to ja mam w kompie.
Jak nadmieniłem w poprzednim poscie,sprzedawca w avansie(maniak sportu) stwierdził że nie ma w oglądaniu różnicy.
To Ja sie pytam ??? czy warto przepłacac???
Ps: Jestem zainteresowany tymi modelami.Codziennie odwiedzam To Forum.Czekam na fachowe opinie:) .Z góry dzięki!!!
 

bob77

New member
Bawilem sie dzisiaj tym TV w Electro World. Kilka spostrzezen.

Rzeczywiscie kontrast i czern robia wrezenie, ale... Zastosowanie przez Sharpa blyszczacego szkla powoduje, ze w tej czerni odbija sie wszystko do okola. No chyba, ze ogladamy w absolutnej ciemnosci.

Druga sprawa to odcien bieli. Bawilem sie ustawieniami na sygnale z roznych zrodel i przy zadnych ustawieniach nie moglem pozbyc sie niebieskiego odcienia bieli i nienaturalnego nasycenia koloru zielonego. Sprzedawcy tez zgodzili sie ze mna co do tej bieli i mowili ze spedzili godziny na gmeraniu w ustawieniach TV i w zaden sposob nie mogli tego skorygowac. Generalnie twierdzili, ze urzadzenie to traktowac mozna bardziej jako droga zabawke multimedialna niz dobrej klasy dbiornik TV.

Postanowilem zatem na razie nie napalac sie jednak na ten telewizor. Moze nastepne modele LED Sharpa wyjda rowniez z matowym wyswietlaczem i beda mialy poprawione pewne szczegoly. Poza tym jak na razie telewizor ten wydaje sie byc raczej droga propozycja jesli chodzi o urzadzenie tej klasy. A z tego co sie zorientowalem to raczej jest to odbiornik z ponizej sredniej polki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marcello 75-
podaj jakie masz źródło ?
jaką masz odległość od ekranu ?
=============================
bob 77-
napisz jakie modele LED tv mają matowe matryce?
to są zdjęcia z tej - jak powiedziałeś - zabawki multimedialnej :
076_P1040620.JPG


057_P1040599.JPG


048_P1040588.JPG


I poproś tych sprzedawców niech przeniosą na dział z garnkami - tam będą mieli łatwiej i nie trzeba się wiele szkolić.

I telewizor - jak wielokrotnie pisałem był oczywiście skalibrowany ???
Bo wymaga kalibracji
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
 

bob77

New member
kiki napisał:
bob 77-
napisz jakie modele LED tv mają matowe matryce?
to są zdjęcia z tej - jak powiedziałeś - zabawki multimedialnej :

I poproś tych sprzedawców niech przeniosą na dział z garnkami - tam będą mieli łatwiej i nie trzeba się wiele szkolić.

I telewizor - jak wielokrotnie pisałem był oczywiście skalibrowany ???
Bo wymaga kalibracji

Nie wiem czy maja, nie jestem ekspertem w tym temacie, jedynie staram sie wybrac jakis telewizor dla siebie i nie chcialbym sie zdawac jedynie na sugestie pierwszego lepszego gamonia ze sklepu RTV czy artykulu prasowego. Czy zastosowanie podswietlenia LED wyklucza mozliwosc uzyciia matowego ekranu?

Czy przez koniecznosc kalibracji rozumiesz zaproszenie do domu ekipy, ktora za pomoca specjalnych urzadzen ustawi mi TV za 1000zl? Jesli zakup tego telewizora wymaga doliczenia do ceny jeszcze 1000zl to jego atrakcyjnosc staje sie coraz bardziej watpliwa.

Poniewaz widze, ze zajmujesz sie tematem HDTV zawodowo i w odroznieniu od innych zdecydowanie wiesz co mowisz, chetnie poznalbym jeszcze Twoje zdanie na temat wyboru pomiedzy LE600 i LE700. Czy warto dolozyc coby nie mowic spory kawalek grosza do LE700 i kiedy warto?

P.S.

Cieszylbym sie tez z obiecanego podsumowania testu.
 

orange

New member
Do tych sklepow jak juz musze isc to poogladac TV ktore mnie interesuja.Nic wiecej.
Kiki-dział z garnkami to dla tych specjalistuuff za wysoka półka :)

Kiki jesczze pytanie - jaka jest różnica między kalibracja podstawową a zaawansowaną??
Czy jesttylko 1 firma ktora sie w tym specjalizuje?
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Podświetlenie LED nie wyklucza matowego ekranu, niestety Sharp tak sobie wymyślił i klepie szkło. Nie wiem jak to można w ogołe użytkować w nroamlnych warunkach, ja mam półmat w W5500 a i tak są problemy. Kombinuje ale i tak widać i tak.

A po co Wam specjalistyczna kalibracja?

Po 1 jak zamawiacie tv np. u Kikiego, to kalibracja jest o wiele tańsza, ale jak kupicie gdzieś indziej i będziecie chcieli "zaprosić" ekipę ze sprzętem, to Was odpowiednio skasują. Chociażby sam dojazd będzie trochę kosztował.

Po 2 miałem robioną kalibrację w JVC DS90 i wcale ustawienia nie były dla mnie atrakcyjne. I tak po kilku godzinach zmieniałem na swoje.

Po 3 Tv to nie jest monitor graficzny który trzeba skalibrować aby mieć to samo na ekranie i na wydruku. Obraz ma być atrakcyjny dla Was, ma się podobać i nie być oczojebny. Nikt tego lepiej od Was nie ustawi, bo każdy ma swoje gusta. Problemem jest natomiast pakowanie coraz większej ilości opcji i pierdół do zmian, przez co później są takie problemy, że zaraz chce się wołać ekipę z kalibratorem.

Ja obecnego TV ( Sony W5500 ) ustawiłem prawie idealnie z obrazem na monitorze, na którym do tej ory oglądałem filmy. Zgodność mam bardzo wysoką, kolorki troszkę mniej nasycone na tv ze względu na zwykły gamut. Ale pasuje bardzo dobrze, podoba mi się i jest ok. :krol:
 

PiotrM_

New member
orange napisał:
Abstrahując lekko od tematu.
Co to jest local dimming?Czy brak tej opcji w tv pogarsza jakosc obrazu??

to jest takie cudo, które pozwala na otrzymanie prawie idelanej czerni, gdyż diody pod czarnymi obszarami zostają całkowicie lub prawie całkowicie wygaszone. Technologia bardzo droga i nie pozbawiona wad - wg mnie odejdzie w niepamięć tak szybko jak się pojawiła. Ale to moje zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bob77 - led nie wyklucza matowej matrycy. Ale czerń jest lepsza na błyszczących matrycach więc wszyscy obecnie tak właśnie robią.
Model Sharpa XS1 jest na matowej matrycy.

Warto LE 700 jak masz bliską odległość .

========================================

orange - różnica jest .
Ale cena ogromna 1500 zł + koszty dojazdu.
Kalibracja zewnętrzna 100 zł

========================================
toms83qwe19 -
Kalibracje poprawiają jakość do naturalnych. Jeśli ktoś woli przekolorowane ,
to niech zostanie przy swoich.
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

Sharp jako pierwszy wprowadził matrycę matową do LED TV - ale tylko w modelu XS1 .
Ale obecnie wszyscy mają błyszczącą :D
 

Patryk22

Member
A ja mam pytanie jak jest z tym tv (le700) i poborem prądu. Sharp podaje że 40 cali pobiera jakieś 80 wat a z tyłu tv pisze że 130 wat? A druga sprawa to dźwięk na maximum ledwo słyszałem, tragiczny dźwięk
 
Do góry