Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

Trivet

New member
pav3l napisał:
Ja go kupiłem w Electromarket.pl - na Łopuszańskiej mają magazyn, odbiór jest osobisty. Nie pamiętam numeru ulicy, ale jest to przy samym skrzyżowaniu z Krakowską.
Wcale drogo nie mają.

Dziękuję ci bardzo :)

Rzeczywiście mają niedrogo (w marketach jest 400-500zł drożej)

Pozdrawiam.
 

pav3l

New member
Bez reklam
martinezkmicic napisał:
A ile płaciłeś za ten telewizorek to ci powiem czy to tanio ????
Ja tam jestem za zakupami przez neta tam można znaleźć tanio i dobrze.

Kolego,:D
podałem linka. Wejdź sobie na ich stronkę (zakup przez net, odbiór osobisty) i sam zobaczysz. I powiem ci szczerze - tanio w porównaniu z tradycyjnymi sklepami.
Pozdr
 

Trivet

New member
Czy to jest duży problem, że nie ma mpeg4? O co dokładnie z tym chodzi?

edit. Czy np. tv cyfrowa UPC gdzie dekoder podłącza się przez HDMI będzie korzystać z mpeg4?
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Trivet napisał:
Czy to jest duży problem, że nie ma mpeg4? O co dokładnie z tym chodzi?

edit. Czy np. tv cyfrowa UPC gdzie dekoder podłącza się przez HDMI będzie korzystać z mpeg4?
To taki trochę bajer. Polska naziemna telewizja cyfrowa będzie kodowana w standardzie mpeg-4 (aktualnie praktycznie w całej Europie jest to standard mpeg-2 i taki dekoder ma 37XL8e). Dla obiorników, które nie mają takiego dekodera (mpeg-4), będzie konieczność dokupienia oddzielnego dekodera. Sygnał naziemny analogowy ma zniknąć ok 2013r., ale wg mnie jest to nierealny termin (będzie znaczne opóźnienie, m. in. kablowki się o to postarają :)).
Aktualnie są prowadzone próby kodowania w nowym standardzie mpeg-4. W Warszawie działa to ok, nie wiem jak poza.
Jeżeli korzystasz z kablówki lub odbierasz sygnał z satelity - ciebie ten problem nie dotyczy - za dekodowanie sygnału jest odpowiedzialny jego dostawca (nie ma tu znaczenia czym jest podłączony telewizor do tunera cyfrowego, hdmi, czy zwykłym scart).
Jak strasznie będziesz chciał odbierać sygnał mpeg-4 (obecnie jest nadawane kilka programów, w tym także w HDTV) zawsze możesz dokupić dekoder.
Jest masa informacji na necie, nawet na tym forum, poczytaj.
Mówiąc za siebie - mieszkam w Wawie, nie będę korzystał z telewizji naziemnej (nigdy z niej nie korzystałem), tylko z kablówki i przy zakupie TV nie kierowałem się kryterium - posiada / nie posiada dekoder mpeg-4.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Trivet

New member
Kolejny raz dzięki :) Cieszę się, że to nie jest duży problem bo już zakupiłem tv i dzisiaj go odbieram :)

pozdrawiam.
 

Trivet

New member
Mam już TV w domu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne! Przełączanie kanałów wcale nie jest aż takie długie - męczące. Ogólnie narazie jestem zadowolony...

Jest tylko jeden problem :p Wydaje mi się, że obraz na bokach jest lekko rozciągany - niewyraźny. To jest wada ustawień czy tv?
 

a4tech

New member
pav3l napisał:
...Mówiąc za siebie - mieszkam w Wawie, nie będę korzystał z telewizji naziemnej (nigdy z niej nie korzystałem), tylko z kablówki i przy zakupie TV nie kierowałem się kryterium - posiada / nie posiada dekoder mpeg-4.
Pozdr.

Nie korzystałeś, ponieważ sygnał był jaki był. A właściwie jest jaki jest :(
Lecz uwierz, że z nadejściem DVB-T kodowanej właśnie w MPEG4 to się mocno zmieni :D


Ja mam syfre+ i jak widzę ich jakość (cięty bitrate) to już nie mogę się doczekać DVB-T kodowanej w MPEG4, nadawanej w mojej miejscowości :D

Przynajmniej podstawowe kanały obejrzę w przyzwoitej jakości :eek:k:
 

Kameleonik76

New member
Witam

Ja też się zdecydowałem i kupiłem sobie LC-37xl8e dużo czytałem i myslę, że wybór jak najbardziej dobry.

Mam natomiast pytanie do użytkowników, którzy mają już taki model od jakiegoś czas lub znają się na rzeczy (chodzi o ustawienia itd...)

Mam kablówke MM po antenie analogowej idzie obraz bardzo ładny z tego co widzę i myślę że jest wszytko OK.
Mam również ok MM ich dekoder cyfrowy i tu właśnie chciałbym prosić o odpowiedz. Mam go podłączonego przez kabel HDMI i jak wszystko już sobie ustawiłem oraz kanały na tym dekoderze to jest możliwość wyświetlenia sobie informacji o programie i pojawia mi się "HDMI 1080i i 50Hz" W ustawieniach TV włączyłem 100Hz wiec czemu pokazuje 50Hz?? Czy to pokazuje częstotliwość jaka wchodzi a TV przetwarza obraz i wyświetla 100Hz ?? ale tego nie pokazuje??

Czy jest jakis prosty spoób czy te 100Hz jest włączone czy nie?? Próbowałem kamera patrzeć z bliska czy pasy latają ale nie jest to jakieś dobre do wylapania.

Proszę o odpowiedz jeśli ktoś może mi udzielić albo potwierdzić moje dotychczasowe próby .

Pozdrawiam.

PS. Jeśli mógłbym jeszcze prosić to proszę o podanie jakiś najlepszych ustawień sprawdzonych :)
 

gianbuffon

New member
ciagle nie moge uporac sie z kilkoma problemami:/

1. najwazniejsze!
podlaczam PC do TV kablem hdmi-dvi i nie ma obrazu w TV:/ karta graficzna- GF7300GT, sterowniki zaktualizowane. w lapku mam radeona i przez catalyst podlaczam go do TV w pare sekund. natomiast z Nvidia mam problem. probowalem juz wszytskich ustawien i nic. co wazne w TV pojawia sie co chwile napis: ''odebrano niekompatybilny sygnal wideo''
kiedys udalo mi sie i na chwile pojawil sie obraz. tylko, ze rozdzielczosc byla troche za mala i obraz byl uciety. no i pojawily sie jakies czerwone plamki z widoczna pikseloza. jednym slowym obraz byl do du.y :/

2. jak bawie sie pilotem, glownie w menu, to przelaczaja mi sie kanaly w dekoderze UPC. zapewne to z winy Aquos link. jak mam to wylaczyc?

3. czy do tego TV sa jakies aktualizacje? jesli tak, to co one daja, skad moge pobrac i jak je zainstalowac?

bede wdzieczny za pomoc, zwlaszcza co do pierwszego pytania:)
 

Trivet

New member
pav3l napisał:
...i na co się zdecydowałeś? ;), gdzie kupiłeś...?

Zdecydowałem się na Sharpa 32" XL8 E :) Kupiłem tam gdzie mi poleciłeś.
Niestety trafiłem na wadliwą sztukę ale panowie ze sklepu bez problemów wymienili mi na nowy:) Tak więc wszystko super.

Z TV narazie jestem bardzo zadowolony :D
 

Mariu

Member
Ja po prawie 2 tyg. uzytkowania Sharpa 37XL8E mogę tylko potwierdzic że gra naprawde ładnie,obraz sd z tunera jest jak dla mnie lepszy niz sie spodziewalem,HD to juz wiadomo:-D
Ale niestety chyba trafił mi sie chyba wadliwy Egzemplarz :(
Mam nierówna podswietlona matryce,tak ok.jedna trzecialewej strony jest bardziej jaskrawa,np.biały kolor jest bardziej biały z lewej a pozostała czesć jest bardziej szarawa i nie kłóje tak w oczy,na różnych kolorach jest to bardziej lub mniej widoczne.Myśłałem że sie troche wyrównalo ale niestety nie,im bardziej dam mniejsze podświetlanie tym bardziej to widać.
Drugi problem to chyba clouding,w lewym górnym rogu po rozgrzaniu tv jest chmurka,delikatnie pojawia sie jeszcze w prawym górnym.
Przez przypadek też za uwarzyłem świecącego piksela blisko tej chmurki,przeleciałem wzrokiem z ciekawości matryce no i pare sie jeszcze znalazło,może nawet o parez za dużo...
Co o tym sądzicie,czy mogę to zglosic Sharp Poland(nie bedą sie wykręcać jakimiś normami)czy lepiej u sprzedawcy(kupywałem przez neta).
 
Ostatnia edycja:

Trivet

New member
Czy kabel HDMI 1.3b 5m z pozłacanymi końcówkami itp itd może kosztować 30-40zł? Widziałem takie na allegro.
Chcę podłączyć mojego Sharpa pod kompa i mieć rozdzielczość 1920x1080, czy za pomocą takiego przewodu jest to możliwe? A może lepiej krótszy? Czy długość ma naprawdę wpływ?

Podłączyłem TV pod kompa kablem analogowym i mam max rozdzielczość 1360x768. Mój komp jest dobry (gef 9800GT 3.0GHz core 2 duo itd...). Nie satysfakcjonuje mnie taka rozdzielczość więc mam zamiar kupić hdmi.

Jakimi przewodami podłączacie swoje XL8 aby mieć najwyższą rozdzielczość?
 

a4tech

New member
@Trivet


DVI->HDMI no chyba, że twoja karta ma wyjście HDMI.
Wtedy kabelek HDMI->HDMI.

Ja osobiście mam 10m Prolink-a DVI-HDMI z serii Exclusive (TCV8490) i sprawdza się znakomicie :eek:k:

Co ciekwasze mój PC stoi 1,5m od TV-ka :D :D :D


Co do ceny kabelka... Może... Są nawet tańsze ;)
Przy tej długości nie powinno być problemu...
Przy połączeniu analogowym uzyskana przez Ciebie roździałka to norma...

Z doświadczenia Ci powiem, że do komfortowej pracy, właśnie roździelczość 1360x768 jest optymalna.
1920x1080 jest git do filmów i gier.
Ale napewno nie do neta, grafiki czy wszelkich edytorów...
Przy roździelczości 1920x1080 nawet ikony na pulpicie są tak małe, że ciężko w nie trafić ;)

Więc przemyśl ten temat jeszcze raz :)


Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Mariu napisał:
Mam nierówna podswietlona matryce,...Drugi problem to chyba clouding,...Przez przypadek też za uwarzyłem świecącego piksela blisko tej chmurki,przeleciałem wzrokiem z ciekawości matryce no i pare sie jeszcze znalazło,może nawet o parez za dużo...
Co o tym sądzicie,czy mogę to zglosic Sharp Poland(nie bedą sie wykręcać jakimiś normami)czy lepiej u sprzedawcy(kupywałem przez neta).
Raczej szkoda zachodu. Z lektury podobnych wypadków wynika, że tych usterek żaden praktycznie producent (serwis) nie uznaje. Zanim więc wyslesz tv gdziekolwiek, pogadaj telefonicznie, no chyba, że chcesz telewizorowi zafundować kilka transportów na darmo.
 

Trivet

New member
a4tech napisał:
@Trivet


DVI->HDMI no chyba, że twoja karta ma wyjście HDMI.
Wtedy kabelek HDMI->HDMI.

Ja osobiście mam 10m Prolink-a DVI-HDMI z serii Exclusive (TCV8490) i sprawdza się znakomicie :eek:k:

Co ciekwasze mój PC stoi 1,5m od TV-ka :D :D :D


Co do ceny kabelka... Może... Są nawet tańsze ;)
Przy tej długości nie powinno być problemu...
Przy połączeniu analogowym uzyskana przez Ciebie roździałka to norma...

Z doświadczenia Ci powiem, że do komfortowej pracy, właśnie roździelczość 1360x768 jest optymalna.
1920x1080 jest git do filmów i gier.
Ale napewno nie do neta, grafiki czy wszelkich edytorów...
Przy roździelczości 1920x1080 nawet ikony na pulpicie są tak małe, że ciężko w nie trafić ;)

Więc przemyśl ten temat jeszcze raz :)


Pozdro.

Kupiłem kabelek który mi poleciłeś (5m). Jestem bardzo zadowolony gdyż działa jak należy :)

Dzięki wielkie za radę!
 

MagdaKatka05

New member
Problem HDMI/DVI

Witam
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem LCD 37XL8. Walczę z podłączeniem go do białego nbox'a. Wiem, że jesli chcę podłączyć przez HDMI (a już taki kabelek kupiłem - trochę za niego zapłaciłem i nie mogę go oddać), to na nbox muszę w ustawieniach zmienić dźwięk z DD na stereo. Poszukałem po różnych forach i znalazłem takie połączenie:
obraz: LCD _ HDMI --nbox _ HDMI (przyciskając przycisk RES zmieniłem w ustawieniach z HDMI na DVI)
dźwięk: LCD _ AUDIO R/L (wejscie dostępne przy jednym z 3 HDMI) -- nbox _ Audio R / Audio L.
Problem w tym, że nie mogę wyczaić jaki kabel pasuje do wejścia AUDIO R/L (jeden otwór) . Myslałem, że jest to zwykły Jack mały i taki kabel kupiłem. Dźwięku brak i ta końcówka wg mnie nie do końca tam pasuje. Z ciekawości wsadziłem do gniazda słuchawkowego - pasuje jak ulał.
Jak własciwie powina wyglądać ta końcówka, a może ktoś z Was ma inne rozwiązanie podłączenia nbox przy uzyciu HDMI.

Za podpowiedź z góry dziękuję.:grin:
 
Do góry