Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

flymar

New member
Pytanie:
46 XL2 - obraz z PC DVI-->HDMI w rozdzielczości natywnej (piksel na piksel). Jednej rzeczy nie mogę się pozbyć. Poświaty przy kolorowym tekście. Na przykład przeglądając strony www hyperlinki "barwią" tło. Jest to szczególnie widoczne przy kolorze czerwonym. Zmniejszyłem to przez zmniejszenie parametru "poświata cyfrowa" w karcie graficznej, ale całkiem nie zniknęło.

Jeśli ktoś korzysta z takiej konfiguracji i spotkał się z podobnym problemem (lub nie spotkał) proszę o podanie:
* ustawień TV
* ustawień PC - szczególnie chodzi mi o wykorzystywany schemat kolorów/ustawienia gamma itp.

Pozdrawiam.
 

slupia

New member
46lc-xl2e czy jvc 47v80?????? pomozcie mi wybrac

witam zastanawiam sie nad kupnem 46-50 calowego LCD 46lc-xl2e lub jvc 47v80. nie wiem ktory jest lepszy.... niewch uzytkownicy tych modeli wypowiedza sie na ich temat i pomoga mi wybrac ten lepszy....
 

kaszojadek

New member
Dzięki Jimmy,

pojechałem jeszcze raz do MM i zacząłęm się dokładniej przyglądać XL2E bez porównywania z innymi obok. I prawda jest taka, że jak nie masz z czym porównywać to różu "nie widac" :) Czyli nie przeszkadza. To może bez sensu wydziwiam ????
Czekać do jesieni ? Można. Ale wtedy pewnie okaże się, że wiosną będzie coś jeszcze lepszego :) I tak w koło.
Nie.
Chciałbym kupić coś na co mnie stać, i co spełna najlepiej moje potrzeby teraz. A że potem będą inne lepsze modele ? Niech będą.

To w sumie jak w dowcipie o gościu, który zastanawiał się czy już się żenić. "Może lepiej nie żenić się teraz, bo za rok żona będzie o rok starsza i brzydsza. Może lepiej poczekać i za rok ożenić się z młodszą ?"

pozdrawiam
 

kaszojadek

New member
Dzięki Alyjen,

jest dokładnie tak jak piszesz. Czekać można w nieskończoność. A topowe modele mają jedną wadę: kosztują też "topowo".

Z tego co piszesz wnioskuję, że nie korzystając z telewizora jako monitora komputera oraz nie używając go do gier powinienem jednak pomyśleć o plaźmie.

Jaką Toshibę masz u siebie ?

pozdrawiam
 

Seba0406

New member
Witam wszystkich serdecznie
Powiem krótko mam okazje kopić tego 46xl2E w bardzo dobrej cenie. Ale przed wyborem jeszcze spytam was co w tej chwili można porównać z tym tv może jakiś Philips Sony ? A i jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie czy duża będzie różnica w jakości obrazu na takim LCD przy oglądaniu programu SD np tvp1 na tunerze SD podłączonym przez RGB lub na tunerze HD podłączonym przez HDMI.
 

Seba0406

New member
Znaczy wydaje mi się ze to dobra cena 1100 funtów 100 dostaje z powrotem od Sharpa czek do banku czyli jak gotówka gwarancja 5 lat gratis i gratis kino domowe Sharpa 2.1 HTDV40H 2.1Ch DVD Cinema
A mam jeszcze pytanko do ciebie Kiki czy jest możliwe znaleźć tego sharpa bez żadnego dead piksel bo umówiłem się z gosciem ze wyjmuje w sklepie i sprawdzam matryce jak bedzie to dostaje nastepny i niewiem co mam zrobic jak kazdy bedzie miał piksela.
A jeszcze jedno kiki jak bys miał porównac jakosc tego tv z jakims inny na rynku to co to by było.
A ponawiam moje poprzednie pytanie .Czy duża będzie różnica w jakości obrazu na takim LCD przy oglądaniu programu SD np tvp1 na tunerze SD podłączonym przez RGB lub na tunerze HD podłączonym przez HDMI.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
miałem ciekawy przypadek z moim 42XL2E
od 3-ch dni nie przyjmował dźwięku po żadnym z wejść HDMI (natomiast na pozostałych wejściach było OK)
już zacząłem kalkulować czy opłaca mi się wzywać serwis przed Pekinem (olimpiadę będę miał w HD na 2-ch programach), ale wpadłem na pomysł przywrócenia TV do ustawień fabrycznych i... pomogło :eek::mrgreen:
 

Seba0406

New member
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim forumowiczom za udzielani się na tym forum bo dzięki wam właśnie te słowa pisze na nowiutkim 46xl2e
Jestem mile zaskoczony jakością obrazu cyfra+ po RGB SD może być DVD zwykłem manta RGB super jak na divx ps3 po HDMI kopara mi opadła:) naprawde fajny telewizorek i jeszcze ta promocja mi się trafiła
Mam pytanko bo porzyczyłem od kolegi nke dlaczego niemam dzwieku po HDMI na ps3 jest.
I czym najlepiej czyścic matryce tego tv bo urzyłem mojego srodka do laptopa FELLOWES ale niejest dobry smugi zostawia które trudno usunąć ale naszczescie sprawdzałem w samym rogu na małej powiezchni.
 

august2007

New member
Brak godziny i odbioru telegazety

Witam. Proszę o podpowiedź. Od kilku dni nie mam możliwości włączenia telegazety z pilota tv a tylko przez tuner i nie jest wyświetlany zegar w prawym dolnym rogu. Co może być tego przyczyną. Sygnał z C+ (SD) ferguson. Podłączenie przez component. Nie wiem czy czegoś przez przypadek nie włączyłem, przedtem wszystko działało.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Niesamowite!

Od kilku dni mam to samo!
Myślałem, że może to wina burzy która namieszała LCD-kowi we łbie, bo trudno o jakieś racjonalne wytłumaczenie.
Telegazety brak (mam kablówkę Aster, do tej pory po analogu była)
a z wyświetlaniem godziny w prawym dolnym rogu przedziwna rzecz - pojawia się tylko wtedy gdy przełączam programy, ale niknie w tym samym momencie gdy przestaje być widoczne niebieskie okienko informacyjne które wyświetla się przy przełączaniu programów w prawym górnym rogu.
Przez ten moment kiedy ją widać godzina wyświetla się prawidłowo. Znaczyłoby to, że dostęp do telegazet na różnych programach (choć "ukryty") jednak jest, bo godzinę pobiera ten TV właśnie z telegazety.

Sprawdziłem jeszcze raz - sporadycznie dostęp do telegazety się jednak pojawia, ale zaraz potem niknie.
W każdym razie wygląda na to, że nie wyświetlanie czasu nie jest winą mojej kablówki, która schrzaniła coś z telegazetą, wszak kolega piszący wyżej ma nie kablówkę, a satelitę - i ten sam problem.

Przedziwne...
Help - co robić ???
(reset do ustawień fabrycznych w tym przypadku nie pomaga!)
 

reflektor

New member
Witam,


jestem właścicielem Xl2 (52'') i Blue-ray playera Panasonic DMP-BD-30 połaczone po HDMI.

Ostatnio zauważyłem dość dziwny objaw, który występuje tylko przy dyskach z filmami 16:9 (16:9 w tym sensie, że nie ma pasków na górze i na dole ekranu, tylko wykorzystywany jest cały ekran) - w szczególności Apocalypto oraz serial dokumentalny BBC Earth:

Otóż ciemne powierzchnie czasem zachowują się, jakby się "iskrzyły", czasem jest to ledwie zauważalne, czasem bardziej.

Objawu tego nie zauważyłem ani przy HD z satelity (też wykorzystujących cały ekran, bez pasków na górze i dole), ani przy płytkach blue-ray z filmami w formacie 2,35:1 (tzn. z paskami na górze i dole).

Pytanie co z tym można zrobić? Testowałem włączanie/wyłączanie ulepszaczy typu 100Hz etc. i różnicy nie widać.

Druga kwestia, to - także w tym formacie (nazwijmy go "full 16:9") - nawet przy powolnym obrocie kamery zaobserwowałem pewien brak ciągłości obrazu; jest ledwie widoczne "rwanie obrazu" (nie wiem jak to lepiej określić ). Tu także nie pomaga włączanie/wył. 100 Hz.
 

baba

Member
problem z podlaczeniem

Witam. jestem swiezym posiadaczem 52 xl2e, i mam problem z podlaczeniem n-ki i kina domowego_Obecnie podlaczylem tv z n-ka kablem hdmi (dziala) kablem optycznym do kina domowego( Denon S-301 - wejscie i wyjscie optyczne i wyjscie hdmi) by miec dzwiek ogladajac tv no i Denona do tv kablem hdmi.(i to nie dziala) Nie mam dzwieku w kinie domowym.I Mam problem. Moze nie w te wejscia hdmi podlanczam lub kino domowe nie moge dostroic. N-ke mam podlaczona do zlacza ext 6, a kino domowe do ext 5 po hdmi i nie dziala. Jestem laikiem duzym. Prosze o pomoc moze cos w ustawieniach tv lub w tych zlaczach.helppppppppppppp:(
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
reflektor napisał:
Witam,

Otóż ciemne powierzchnie czasem zachowują się, jakby się "iskrzyły", czasem jest to ledwie zauważalne, czasem bardziej.

Druga kwestia, to - także w tym formacie (nazwijmy go "full 16:9") - nawet przy powolnym obrocie kamery zaobserwowałem pewien brak ciągłości obrazu; jest ledwie widoczne "rwanie obrazu" (nie wiem jak to lepiej określić ). Tu także nie pomaga włączanie/wył. 100 Hz.

Pierwsza kwestia - nie pomogę Ci bo nie podpinalem bluraya
Natomiast druga to mam identyczny objaw na 46XL1E - taka przypadlosc tych telewizorow. U mnie widac to najbardziej podczas sportu jesli kamera jest jakby z boku wystepuje takie chwilowe klatkowanie. Z ogolnego planu wszystko jest ok. Nie wiem czy o to dokladnie Ci chodzi. Oczywiscie ja mam taka sytuacje na kanalach HD i SD - bluraya nie mialem jeszcze mozliwosci sprawdzic
Nie jest to jakies bardzo uciazliwe dla oka ale jednak widoczne.
Sprawdzalem na 50'Kuro i tam wszystko jest ok, wiec jest to wada Sharpow
 
Do góry