Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

egon12

New member
Clouding

Hi,

Nie ma co opisywac - wszystko mam nadziej widac na zalaczonej fotce, musialem ja troche pomniejszyc zeby dalo sie ja zalaczyc. Problem pojawia sie po jakis 2h od wlaczenia TV i nie jest uzalezniony od parametrow obrazu.

Pozdr
egon12
 

Attachments

  • DSC_3180.JPG
    DSC_3180.JPG
    633,1 KB · Wyś: 204

a4tech

New member
Uuu... No ładnie a właściwie nie ładnie :confused:


Na szczęście powinieneś mieć jeszcze ważną gwarancję i korzystaj z niej jak najszybciej !!!
Osobiście obstawiam zjechane podświetlenie.

Czy sprawdzałeś już łączny czas pracy Twojego LCD-ka w trybie serwisowym ???
Sprawdź również jego pracę w schłodzonym pomieszczeniu.
I dlaczego ten czarny jest tak mało czarny ???


ps. jakbyś napisał, że masz to od samego włączenia...
To po tej fotce obstawiał bym, że winna może być Twoja Żona, Dziewczyna, Kochanka lub ktoś z jakimś ostrym środkiem czyszczącym ;)


Napisz proszę jak ta sprawa się zakończy :???:
 
Ostatnia edycja:

egon12

New member
clouding

Hi,

czas pracy to srednio 3-4h dziennie przez rok, wiec do awarii podswietlania jeszcze daleko :) co do gwarancji to niecaly rok pozostal - musze sie w koncu odwazyc i zadzwonic do sharpa w tej sprawie, ale obawiam sie ze po przesylce TV wroci do mnie i sie wypna na taka usterke - oprocz narazenia calosci podczas transportu na mroz i wstrzasy tyle z tego bedzie...

Co do czyszczenia TV to dokladnie wiem jak z nim postepowac i czym czyscic - a raczej ze nie czyscic...

Czarny nie jest czarny bo dosyc trudno robi sie fotki czemus takiemu - przy odpowiednim iso i dlugiej migawce da sie zrobic ze jest caly niebieski :) Zreszta musze to ze statywu poprawic bo przy takich czasach z reki to prawie niemozliwe bez poruszenia.

Pozdr
egon12
 

a4tech

New member
Ja mam taki (w trybie auto) pstrykany z ręki, na szybciocha ;)

Image1.jpg


Co do obaw jeżeli chodzi o ew. transport to masz 100% racji i wcale się Tobie nie dziwię :(

Zadzwoń może do Sharp-a i przedstaw całą sytuację.
Powiedz, że nie uśmiecha Ci się go teraz odsyłać (że jest za wielki, problem ze spakowaniem, brak org. pudła, itp.).
Zapytaj, poproś czy jakiś fachura z Sharp-a może Cie w tej sprawie odwiedzić... Powinni mieć też mobilnych serwisantów (techników) :)


Pozdro i powodzenia.
 

egon12

New member
clouding xl2e

Witam!

Dzieki za dobre rady :), ale nic nie trzeba zmyslac, pudelko mam i cala reszte, serwis zreszta w Krakowie przyjezdza i oglada TV, jestem umowiony na wizyte na przyszly tydzien - przyjedzie, zobaczy i zdecyduje co to sie porobilo - dam znac o werdykcie :)
 

elzamex

New member
Witam. PHILIPS 7201 HD PVR

Cześć mam tak jak w tytule dekoder PHILIPSA połączony z TV kablem HDMI i nie mogę odpalić telegazety na kanałach z cyfry ? Czemu ? Macie jakieś rozwiązania ?

Mam ten sam problem. Proszę o pomoc.
Z dekoderem polsatu HD marki Samsung jest ten sam problem. Szukałem na forum wyjaśnienia ale nie znalazłem
 

egon12

New member
Hi,

Problemem jest HDMI, ale nie "kabel" tylko interfejs - nie przekazuje sygnalu teletextu. Pozostaje albo telegazeta w dekoderze sat (np fergusony tak maja), albo polaczyc dodakowo kablem composite video
 

gorol40

New member
sharp LC XL2E

witam dzisiaj bede szczesliwym posiadaczem 46 chcialbym sie dowiedziec czy jak polacze karte graficzna gf 9600 gt asusa z karta dzwiekowa bo jest tam taki kabelek to uzyskam dzwiek po jednym kablu hdmi-dvi z gory dziekuje za odpowiedzi
 

martinezkmicic

New member
Ucyfrowienie Polski

Witam wszystkich. Mam takie drobne pytanko jak myslicie czy tuner DVB-T zamontowany w sharpach XL2E jest w stanie obsłużyć sygnał MPEG-4. Proszę o dopowiedź bo zastanawiam się nad kupnem 42XL2E.
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Niestety tylko MPEG2. Można dołożyć kartę z dekoderem MPEG4.
Po DVI idzie tylko obraz.
Do dźwięku trzeba dodatkowy kabelek.
 

martinezkmicic

New member
Dziekuję za odp. To teraz jeszcze jedno pytanko czy ktoś wie co się stało z dostępnością 42XL2E bo znikneły z Polsiej strony Sharpa i w sklepach też ciężar je dostać. Pisałem do sharpa i tylko mi odpowiedzi że faktycznie jest ciężko z dostępnością tych lcd-ków na rynku Polskim ale nie byli mi w stanie określić terminu kiedy problem się zakończy. Może coś słyszeliście lub może macie jakiś sprawdzony sklep z przyzwoitą ceną.
 

gasior77

New member
Ktoś już o tym psał na tym forum. Podobno sharp wycofał się oficjalnie z produkcją w tej serii telewizorów o przekątnej 42, bo ich koszt produkcji jest zbliżony do 46 cali. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase. Gdzieś na magazynach na pewno maja jeszcze 42 calowe tv. Musisz poszukać.. :)
 

gorol40

New member
xbox 360

ma ktos z was moze xbox360 podpiety pod sharp z serii xl2e? ja mam go podpietego kablem hdmi i wydaje mi sie ze widac za malo szczegolow i ze obraz jest za jaskrawy. trzeba samemu pokombinowac z ustawieiami czy jakies gotowe parametry sa gdzies podane?
 

Crying_Wolf

New member
gorol40
Spróbuj zmienić ostrość w ustawieniach, jasność i inne opcje. Możesz również za pomocą przycisku AVmode poszukać gotowych ustawień spełniających Twoje potrzeby.

________________________________________________________________


Zakupiłem Sharpa 46XL2E, jako że jest to mój pierwszy LCD dopiero po 2tygodniach użytkowania udało mi się doszukać wady w postaci bandingu na całym! ekranie. Moje pytania są nastepujące:

1. Czy jeżeli zwrócę telewizor (na gwarancji) do sklepu, w którym go kupiłem zostanie on od razu wymieniony na nowy model czy też będę musiał czekać?

2. Czy jeżeli zareklamuję usterkę bezpośrednio do firmy Sharp będę musiał długo czekać na wymianę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
Hej,

Wreszcie kupiłam sobie tv - wybór padł na sharp'a xl2e, i na niego też byłam od dłuższego czasu nastawiona. Chcę do niego dokupić kino, na tą chwilę tanie i ładne ;) Proszę bardzo Was o pomoc, bo wiem że są czasem kłopoty z uzyskaniem dźwięku z tv przez kino (będę miała zwykłą kablówkę). Czy ktoś może zajrzeć na specyfikację tego kina (lg ht762tz) i powiedzieć mi czy dźwięk z kablówki pójdzie przez nie, i czym to połączyć? Nie mam do kogo się zwrócić z tym zapewne durnym pytaniem :( Pomóżcie

link do kina
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...Id=02&modelCodeDisplay=HT762TZ&model=NOTHING#
 

majusi

New member
Po niecałym roku w moim TV matryca LCD do wymiany. Muszę się przyznać, że jakakolwiek usterka na gwarancji zdarzyła mi się po raz pierwszy. A trochę TV w życiu miałem. Na szczęście obecny TV był na gwarancji bo to groziłoby właściwie wymianą na nowy. Muszę przyznać, że serwis jest OK, jutro przywożą mi do domu (tak jak zabrali). Nawet pudła nie potrzebowali (wyrzuciłem) chociaż serwisant trochę marudził. Naprawa trwała dwa dni. Szczęście w nieszczęściu.
 

Franek35

New member
majusi napisał:
Po niecałym roku w moim TV matryca LCD do wymiany. Muszę się przyznać, że jakakolwiek usterka na gwarancji zdarzyła mi się po raz pierwszy. A trochę TV w życiu miałem. Na szczęście obecny TV był na gwarancji bo to groziłoby właściwie wymianą na nowy. Muszę przyznać, że serwis jest OK, jutro przywożą mi do domu (tak jak zabrali). Nawet pudła nie potrzebowali (wyrzuciłem) chociaż serwisant trochę marudził. Naprawa trwała dwa dni. Szczęście w nieszczęściu.
a co się stał z matrycą???????
 

mover

New member
zauwazylem spora wade xl2e. przy podlaczeniu jednego zrodla dzwieku do tv i innego urzadzenia, dzwiek w tv jest opozniony, tak ze nie da sie sluchac dzwieku z obu zrodel jednoczesnie. macie na to jakis sposob ? myslalem tez o podlaczeniu dziwieku najpierw do tv a pozniej do innego zrodla dzwieku, tylko pytanie zanim kupie kable: 1. czy dzwiek bedzie wydobywal sie jdnoczesnie z tv i z zewnetrznych glosnikow ? 2. czy dzwiek bedzie przenoszony przy wylaczonym tv tylko na zewnetrzne glosniki (nie uzywajac opcji 'tylko dzwiek') ? i jeszcze jedna sprawa ktora mnie zaciekawila, to czy dzwiek w tv jest opozniony razem z obrazem czy tylko sama fonia... sprawdzal ktos ? ogolnie opoznienia np na kursorze nie zauwazylem.
 

NATE

New member
Hej,

Mam do Was ważne pytanie : zauważyłam, że gdy włączę TV, i uruchomię MENU w lewym rogu pasek ma jaśniejszy niebieski kolor niż w prawym rogu. To samo dotyczy czcionki - jest bielsza z lewej, a w ostatniej opcji po prawej bardziej szara. Tak też macie, czy mam TV w którym źle działa podświetlanie.
 
Do góry