Sharp LC-60LE857E-test otwarty. Niezwykły, dystyngowany przedstawiciel-jeszcze mnie..

bk1974

New member
Interesuje mnie Imput lag w standardzie ponieważ posiadam obecnie lc -40le700e + dvd (eurozłacze) + tuner hd ferguson hd8900 (hdmi) +bd (hdmi) - wszystko podpięte pod amplituner yamahy. W trybie gry imput lag wynosi 20ms i dźwięk słychać zsynchronizowany natomiast w standardzie wynosi bodajże 90ms i wyraźnie słychać rozdzwięk. Dlatego zależy mi zanim coś wybiorę aby zminimalizować tę wadę. Waham się pomiędzy lc-60uq10e a lc-60le855e.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybór masz prostszy bo 60LE855 już nie ma i nie będzie.
Ale w tej cenie co 60LE 855 jest teraz 60LE857.
Mam taki w domu , oglądam MŚ w Brazylii i potwierdzam, to jest to.
 

yogi77

New member
Już raz pytałem, ale powtórzę pytanie i przy okazji zapytam o jeszcze o inną kwestie.
1. Czy ktoś ma problem z odtwarzaniem filmów z dysku na 60/70le857? U mnie to loteria, czasem cały film nic sie nie dzieje z dźwiękiem/obrazem a innym razem po paru sek. ten sam film i dźwięk się wykrzacza. Słychać tylko pisk, TV się wiesza i odłączenie zasilania dopiero pomaga. Ktoś miał/ma coś podobnego?
2. Czy u innych użytkowników tego modelu pilot szybko reaguje na polecenia?
 
Ostatnia edycja:

cork

New member
witam czy ktos może mi potwierdzić czy można na 60le855 oglądać filmy na kinoman.tv ??
a ijeszcze jedno pytanie jak zmienić żeby czytał polskie znaki ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nie wspiera Flasha.
Wystarczy jak kupisz dongla z Androidem i kłopot masz z głowy.
 

szatann

New member
Tak jak kolega Yogi pisze mi nieraz tez potrafi się zawiesić w czasie odtwarzania filmów przez USB, wyłącznik z pilota nie pomaga...



Do telewizora LE857 do funkcji Skypa dedykowane są kamery FREETALK, czy są inne kamerki które zadziałają mi z tym telewizorem?


???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam go rok i nigdy mi się nie zawiesił , nawet raz.
Ale nie korzystam z filmów USB.
Ta kamera co napisałeś jest proponowana przez Sharpa.Inne sprawdzałem tylko Xenic- też działa i ma Androida.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam go rok i nigdy mi się nie zawiesił , nawet raz.
Ale nie korzystam z filmów USB.
Ta kamera co napisałeś jest proponowana przez Sharpa.Inne sprawdzałem tylko Xenic- też działa i ma Androida.
 

szatann

New member
Ja tego Sharpa mam tez kolo roku i zawieszał się kilkukrotnie tylko przy USB z którego korzystam sporadycznie.

Xenic ciekawe rozwiązanie tylko chyba nie potrzebuje następnego boxa multifunkcyjnego. Zastanawiałem się tez nad „Logitech TV Cam HD” który wychodzi jeszcze drożej ale sadze ze jakość będzie najlepsza.

Dziwne i za razem szkoda ze nie pasuje nic innego niż USB Freetalk do tego skypa w TV.
 

szatann

New member
"kiki" - Jak aplikacja skype telewizora odnajdzie kamere wifi, nawet jezeli bedą w jednej podsieci (kamera i tv)??? wydaje mi sie to raczej srednio możliwe... :(
 

xroccox360

New member
panowie mam ten sam problem co wojtmul uzytkownik niebieska poświata na postaciach praktycznie na gminnie każdy ruch obiektu ciągnie niebiesko fioletowa smugę koszmar...ogólnie bez kalibracji tv jest maksymalnie niebieski....po prostu obraz jes przesycony tym kolorem ...kalibrując kilka opcji nasycenia dało sie uciec od tego ps opcje standard i dynamiczny sa koszmarne tylko niebieski przeważa razi mnie to ....gdyby nie ten niebieski królujący i niebiesko fioletowa poświata lepszy smart tv byłby bardzo dobry a tak niestety przeciętny ...na pewno lepszy od nowego sony 60w855 to jest dopiero gówno miałem okazje w domu przetestować tragedia ..zero kątów zero czerni i kontrastu bardzo słaby model na matrycy Samsung-SPVA4... jutro oddaje uq60 do sieci nie dla idiotów mam nadzieje ze przyjmą liczę na nich :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czemu korzystasz ze standardu i dynamicznego trybu - przecież to bez sensu.
Kto Ci robił kalibrację na tych trybach, przecież to nie trzyma się kupy.
Korzystałem rok z tego telewizora i nigdy nie dotykałem tych trybów.
Kalibracja była robiona ale na ustawieniu filmowym.
I skąd niebieski skoro normalnie jest zbyt żółty.

A gdzie jest smuga?

A To masz Uq10
Niezłe bzdury ktoś Ci naopowiadał
Dobrze ze nie kazał Ci oglądać na dynamicznym ustalonym ha ha,...

Tak to nawet plazma Pioneera będzie do wyrzucenia.
A jak masz ustawioną gamma?

A i czemu piszesz w wątku LE857?
 
Ostatnia edycja:

xroccox360

New member
nie o to mi chodzi nie ogladam na standardowym ani dynamicznym tylk na uzytkownik ogólnie jak ogladałem tv w sklepie to przejawiał efekt mega blu:)
ale jak zobaczyłem ze mozna bawic sie ustwieniami tak uczyniłem i jest lepiej ale zostaje ta pswiata niebieska wkurza mnie strasznie..ogłnie skalowanie w sd znakomite hd juz gorzej wypada obraz ...nie wiem moze ten egzemplaz ale jak pisałem kolega wojtuml tez to miał i ktos jeszcze i roziwazania nie doczytałem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też źle, nikt poważny nie robi kalibracji na trybie użytkownika, wcale się nie dziwię ze można mieć słaby obraz. Przecież w hd on ma zdwojoną liczbę pikseli jako jedyny full hd na rynku.
Obraz jest ostry jak żyleta .
Zapraszam w każdej chwili na sklep lub do domu
Nawet z Youtube gra genialnie w Hd

Nieźle poprzestawiales kolory skoro Quatron to nadmiar żółtego, dlatego wymaga kalibracji
 

xroccox360

New member
ok w porządku....to dopiero moja pierwsza stycznosć z tą marka kiedyś Samsung pózniej plazma Panasonic niedawno Sony to mój pierwszy sharpej ja wiem żeś obyty i lubisz to markę ja nie obrzucam jej wręcz przeciwnie... ale ma swoje minusy ...to powiedz proszę masz jakieś mega ustwienia tego uq10 może tu wrzucisz może każdy doda coś od siebie... wiadomo obraz rzecz indywidualna wiem że nie przesadziłem z dynamiką kolorów w swoim ustawieniu jak jutro go nie oddam to wstawię tutaj moje ustawienia wiem że bez krytyki się nie obejdzie ...rzecz gustu jeden blondynkę drugi czarną a trzeci rudą kocha :)
 
Ostatnia edycja:

MarioUT

New member
Na początek chcę wszystkich przywitać.
Czy ktoś z was zna klucz wejścia do menu serwisowego modelu LC-60LE855E oraz miejsce zapisu ilości godzin przepracowanych tego telewizora?
Znalazłem do innych modeli ale konkretnie do tego nie widziałem.
Dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry