sharp LC-46DH65E - problem wielkość??

zitek123

New member
Witam jestem tu nowy więc chciałem się przywitać. HELLO!!! :eek:k:

Jestem prawie zdecydowany żeby kupić ten telewizor, wprawdzie myślałem o czymś mniejszym ale w tych modelach jest przeskok z 37 na 46 cali. Czy nie będzie za duży??? Czy wogle ten telewizor sie nadaje do moich potrzeb? Czy moze polecacie coś innego

Z góry dziękuje za pomoc

Pokój 3,3x4 m
Jak odległość od ekranu 3 metry
preferowana marka - Sharp
jaka klasa cenowa max 3500,-
jak słońce świeci - pokój od wschodu, okno znajduje się po lewej stronie w przestrzeni między widzem a tv - okno to skierowane na wschód
jaki sygnał podłączony - cyforwy polsat + komputer
czym podłączony?
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku - na wprost kat do 60 stopni
ile osób zasiada przed telewizorem 2-3
Ma stać czy ma wisieć - będzie wisiał w meblościance
jaki masz telewizor obecnie ?- philips hd ready 32 cale
co Cię wkurza w telewizorach -
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji -filmy, sport, seriale (żona)
Jakie urządzenia będą podłączone - dvd, czasem konsola PS2, komputer
Oglądasz przy włączonych światłach -tak/nie
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
uwazam ze 46" z odleglosci 3m to nie jest zbyt duzo- jednak 3500 zl na dobry LCD 46" to wedlug mnie troche za malo , co powoduje ze te 46" w praktyce moze okazac sie za duzo....:D
 

zitek123

New member
mat74 napisał:
uwazam ze 46" z odleglosci 3m to nie jest zbyt duzo- jednak 3500 zl na dobry LCD 46" to wedlug mnie troche za malo , co powoduje ze te 46" w praktyce moze okazac sie za duzo....:D


hehehe no wlasnie czytasz w moich myślach - boje się wlasnie czy ten model da rade bo kosztuje jakies 3600-3700 a na tyle mnie stać. Czy lepiej coś miejszego w tej kasie?? tylko jaki?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiec ci powiem ze na ten temat nic madrego ci nie powiem.....;)
drazni mnie obraz z LCD , niecierpie tych sztucznych kolorow, szarych czerni nie jestem w stanie ogladac obrazu z ekranu LCD przy zgaszonym swietle- po godzinie bola mnie oczy i glowa , nawet gdy jest to tylko 15" laptopa, tak wiec nie bede obiektywny....;)

a tak ogolnie- z 3m to 46" jest ok! ale do materialow HD lepiej sie sprawdza 90" ...:D- oczywiscie przy tej odleglosci....:D
 

zitek123

New member
mat74 napisał:
a tak ogolnie- z 3m to 46" jest ok! ale do materialow HD lepiej sie sprawdza 90" ...:D- oczywiscie przy tej odleglosci....:D

nio tak ale o obrazy full hd to sie nie martwie :) Gorzej wlasnie jak podlacze sygnał z cyfrowego polsatu czy PS2 - czy nie dostane obłedu od ogomych pixeli :) wiadome jakie sa realia nie kupie TV zeby ogldac tylko filmy z dvd tylko normalne kanły tez trzeba oglądnąc. Zastanawia mnie też fakt czy nie bede musial z takiej odległości szukać postaci wzrokiem po ekranie :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a co to za roznica czy postac jest w full-hd czy nie?! jej wielkosc jest taka sama.
co do polsatu- widzialem pracujace "w duecie"- tuner polsatu nie HD ,wiec podlaczony przez euro do TV 46" LCD samsunga full-hd - nowka kupiony 2 miesiace temu ,modelu nie pamietam ,kosztowal 1000£- nie dalo sie tego ogladac nawet z 4m!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podziela Wasze wątpliwości .
Lepiej przy granicznych warunkach sięgać po model wypasiony z dużą płynnoscią niż goły model 46".
Wybór nawet w modelach 42" niewielki.
Jedynie Toshiba 42 RV 555 mieści sie w tych warunkach.
 

zitek123

New member
To może zamiast tego sharpa wybiorę jednak Sony 40W4000 - bo też jest tej granicy cenowej 40 cali - 3 m tu już nie będzie chyba problemów - a ten moedel dobry/zły ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741 - bardzo dobry model.
p1040843ui5.jpg


Ale może dołóż i weź 100 HZ
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30454
035_P1090420.JPG
 

zitek123

New member
chcilaem W4500 bo ma 100 Hz ale troszke kasy za duzo.
A jeszcze takie jedno pytanko jaka jest roznica miedzy modelami W4000 a V5500 - bo w sklepie mowili ze v5500 jest nowszy wiec bedzie lepszy ale V jest chyba model niższy niż w4000 ale za to nowszy a cena ta sama :)
 

mr.magoo

New member
dołóż do 40 W 4500 zł
jak dobrze zrozumiałem to jeśli ma dołożyć do 40W4500 to niech już lepiej kupi 40W5500 cena taka sama a nowszy i lepszy silnik. Choć cenowo tylko W4000 się trzyma i ogólnie nie jest zły.
 
Ostatnia edycja:

mr.magoo

New member
Różnice między W4000 a V5500 są między innymi takie:
- V ma Bravia Engine 3, funkcje EKO, DLNA, jedno więcej HDMI czy USB media
- W za to BE 2, 10 bitowy panel, Live Colour Creation i x.v.Colour i USB foto

każdy ma swoje zalety i wady, co do funkcji poprawiających obraz 10 bit, LCC, x.v.C kontra BE3 to sam musisz zobaczyć co najbardziej Ci odpowiada
http://www.sony.pl/product/t32-w-series/kdl-40w4000#
 
Do góry