Sharp LC-42X20e vs Samsung LE40m86

Arry

New member
Witam! To mój pierwszy post na forum ;) Na dniach zamierzam kupić tv lcd full hd w cenie do 5tys. Po wielu godzinach lektury forum i przyglądaniu się lcdkom w sklepach, na placu boju pozostały jedynie Sharp LC-42X20e oraz Samsung LE40m86.
Tv będzie słuzył do odbioru:
- cyfry+ sd i hd
- xbox360
- odległość od tv 3m
- pokój nasłoneczniony, a tv będzie stał tyłem do okien

Miałbym serdeczną prośbę do osób, którym udało się skonfrontować na testach te 2 modele o cenne spostrzeżenia, które pomogą mi w podjęciu decyzji.
 

Arry

New member
Dziekuję wszystkim za przedstawione opinie, ich lektura zajęła mi wprawdzie kilka godzin, ale zdecydowanie pomogła w podjęciu decyzji... ;)
 

NATE

New member
Ja konfrontowałam te dwa telewizory, bawiąc się pilotem i porównując.... jednak jestem "malutka" w porównaniu do wiedzy, jaką dysponują inni tutaj, niemniej jednak mogę Ci coś podpowiedzieć od siebie :rolleyes:

Samsung ma żywsze kolory - są one podkręcone i na początku bardziej mi się podobały, ale potem znów mniej. Zależy co jest na ekranie - przy kolorowych bajkach np. sezon na misia ;) samsung był świetny, ale jak leciał na nim film znów te kolory troszkę odstraszały (nienaturalnie zielona trawa, lakier samochodów itp.) - wtedy lepszy był Sharp. Zabawa pilotem Sharpa pozwoliła uzyskać jednak także intensywniejsze barwy. Samsung miał "bielszą biel" - na Sharpie była bardziej przygaszona. Momentami wydawało mi się, że Samsung gorzej radził sobie z obrazem, ale mogło mi się to tylko wydawać...

Jeśli przedewszystkim myślisz o grze na X - to samsung, bo te kolory, które prezentuje będa wtedy bardzo przydatne. Jeśli bardziej jesteś kinomaniakiem - Sharp. Zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie i tak bym wybierała dla siebie. Każdy ma inne gusta.
 

Arry

New member
Dzięki Nate za cenną wypowiedź :) Miło, że wreszcie ktoś zdecydował sie napisać parę zdań w temacie... Ja ostatecznie wybrałem Samsunga, w ciągu najbliższych dni powinien do mnie dotrzeć.
Zdecydowałem się na Samsunga po kolejnej lekturze telewizorów w MM - po stosownej kalibracji jakość obrazu była bardzo zbliżona, ale Sharp miał zdecydowanie gorsze kąty i już przy niewielkim wychyleniu czarny przechodził w odcienie szarości.
 
Do góry