SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

mchmiel21

New member
cd...

Dziki w ogole za potwierdzenie moich wątpliwości. Słuchajcie myślałem że jestem walniety z tym szukaniem pixela. A jadnak nie ... po prostu goscie mi w sklepie powtarzali ze to norma i zawsze tak jest. Dla mnie jest to szok. Ja rozumiem że pixel może się zdarzyć ... ale do cholery nie może byc w polityce firmy że ... matryca bez pixeli martwych może się zdarzyć. No do diabła.
Podobno Phillips nie ma takich problemów, tu sie dowiaduje że Sony też. Więc czegoś nie rozumiem. Od razu zaznaczam nie jestem uprzedzony dozadnej firmy... no może do LG .
Po prostu nie rozuemim firmy Sharp najpierw motywy z gwarancją, nastepnie wybrakowanie matrycy, no i moim zdaniem w tym momemncie Sharp robi się bardziej unreliable niz koreańczycy. A to przecierz JAPONIEC. Nic to uwazam swój wybór modelu telewizora za poprawny czyli 46x20e i czeman na nowa dostawe telewizorów z celu przetestowania w poszukiwaniu ... syfów na matrycy.

Pozdrawiam.
P.S. nie wiem dlaczego na testowanych sharpach po podlaczeniu na DSUB 1280x1024 na czarnym tle latały mi jakieś przekątne zakłócenia. Z czego może to wynikać. ???
 

qwerty

New member
Odpowiedz dlaczego słychac o usterkach sharpa duzo wiecej niż o usterkach SONY jest bardzo prosta, poniewaz SHARP sie sprzedaje a Sony nie, dlatego niektorzy ludzie pisza rozne rzeczy zeby zdyskredytowac inne firmy, a czasy w ktorych Sony rzeczywiscie wyroznialo sie jakoscia i trawloscia dawno mineły. Ci ktorzy pracuja dla danej firmy opowiedza wiedza jakich slow uzyć aby zmienic tok myslenia na swoj produkt. W Sonym jak i innych markach natkniesz sie na dokladnie takie same problemy, a nawet na ciekawsze, o ktorych mozesz poczytac bedacy tak obiektywny, jak twierdzi i pokazujacy usterki sharpa dla "dobra wlascicieli" czago nie wspomina, np poczytaj tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20351
 

mchmiel21

New member
Mam nadzieje że nie do mnie ...

Mam nadzieje że nie w moim kierunku były te uwagi o opisie usterek.... sharpa ja obiektywnie mówię co widzę. 3 Sharpy przetestowałem i 3 walniete, powiem szczerze SONEGO nie wezme bo moim zdaniem za bardzo sie ceni. Myślę jeszcze o Philipsie ale jak napisałem interesi mnie przede wszystkim X20E SHARPA ... tylko nie pozwole sobie wciskać za przeproszeniem wadliwego sprzętu i to jeszcze ludzie mi wmawiaja że to jest w granicy błędu. No jestem w szoku i mnie to mierzi... a na marginesie te telewizory pójdą do ludzi którzy je kupią i tych defektów matryc nie zauważą bo nie maja testu i w ogóle nie wiedzą nawet jak to sprawdzać.

Co do samego telewizora to miałem go 2 dni i powiem szczerze że byłem mile zaskoczony jakościa obrazu z anteny zbiorczej w bloku... jedynka odbierała super na dwójce były "kwadraciki" ... stąd nadal uważam że to dobry sprzęt.

POZDRAWIAM
 

fazigo

New member
A może ktoś z forumowiczów się orientuję ile subpikseli na 46 calowej matrycy SHARPA jest do zaakceptowania a od ilu można telewizorek reklamować?
 

bulek

New member
5 martwych... hehe... dobry żart. Zadzwonił ktoś z was do Sharpa, żeby się dowiedzieć odnośnie ich polityki pikselowej? To już w kilku miejscach było podawane na forum. Dopuszczalne jest 0,001% martwych pikseli co dla panelu 1920x1080 daje 20... tylko, że oni chyba biorą pod uwagę piksele składowe (subpiksele), więc wychodzi ok. 60. :(
 

mchmiel21

New member
no to norme maja niesamowitą

Dokładnie tak jest ta liczba 0,001% widnieje na umowie gwarancyjnej. Stąd strasznie mnie zmierził koleś w sklepie internetowym jak gdy znalazłem pixela to powiedział że to nie wada bo d 10-20 to wada. Super pomyślałem sobie ... kazdym ma swoja norme ciekawe jaka politykę PIXELOWĄ maja inne firmy ... może na podstawie tego kryterium przygotujemy ranking marek. ?

Uważam to naprawdę za dobry pomysł. Bo jezeli taki Phillips biorąc matryce od LG jest wstanie wymusic pewny poziom jakosci ... a my tutaj piszemy że Japońskie jest lepsze od Koreańskiego ... (mówie o matrycach) to myślę że należy lekko zrewidować zdanie na temat telewizorów LCD.

Aha żeby dorzucić troszke do KOLTŁA... jak byłem w hurtowni obok siebie stały dwa LCD Sharpa jeden z polska gwarancją i jeden z niemiecką importowane były spod tego samego adresu.. dodam ten z polską gwarancja był droższy i gość sugerował że je składają w Polsce.

Super polityke objeła firma SHARP. Myślę że mozna byłoby się z nimi sądzić za takie podejscie bo jeżeli jesteśmy w Europie to obowiązuja ich przepisy Unii Europejskiej a to podchodzi pewnie pod jakiś paragrafik.

POZDR

PS. Ja kolejna partie Sharpow zamówiłem do sprawdzenia na piątek ... mam nadzieje że ostatni raz jadę po telewizor. I że w końcu trafie na taki spełniajacy MOJĄ NORMĘ - NO BAD PIXELS :twisted: :twisted: :mrgreen:
 

czago

Banned
mchmiel21 napisał:
PS. Ja kolejna partie Sharpow zamówiłem do sprawdzenia na piątek ... mam nadzieje że ostatni raz jadę po telewizor. I że w końcu trafie na taki spełniajacy MOJĄ NORMĘ - NO BAD PIXELS :twisted: :twisted: :mrgreen:

Życzę Ci tego.
Zapomniałeś jednak dodać: "przynajmniej na początku", bo przecież w kiepskich matrycach piksele mogą wyskakiwać po kilku tygodniach.

Nie jesteś odosobniony w swoich spostrzeżeniach:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19303&page=4 - post pado
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20156 - post Radek996

Co do Philipsów to ja też mam o nich jak najlepsze zdanie. Nie słyszałem o problemie pikseli.

 

pkoso

New member
I stało się - nie bede powtarzał po innych ale wiadomo ze po dlugim tentegowaniu na forach i w duzych marketach po obejrzeniu kilkuset odbiornikow i wnikliwej analizie ocen forumowiczow zostalem ZMUSZONY do kupienia tego tv. Naprawde czytalem mnostwo na temat ich awaryjnosci i bad pixeli itp. a nawet podejrzewałem jakas teorie spisku na tym forum (faworyzowanie sharpow), i chcialem za wszelka cene wybrac inny - toshiba lub philips a nawet sony. ale jak zobaczylem jak sobie radza z sd ....... hmmmm. No i mam sharpa 42x20e. Dla spokoju ducha nie szukam w nim wad matrycy (nawet nie wiem jak to sie robi). Podlaczylem do syfry po zwyklym eurozlaczu czy scard (nie znam sie specjalnie). Uwazam ze sporo zyskalem czytajac fora i postanowoilem opisac swoje wrażenia z ogl;adania tego tv.
1. pokój 18 m2 - wielkosc odbiornika idealna
2. walory estetyczne: to jest naprawde ladny i zgrabny tv nie jest przesadnie duzy (cienka ramka) zona zadowolona
3. obraz: kolory sa zblizone do naturalnych nie sa przejaskrawione jak na samsungacch
4. smuzenia nie zaobserwowalem a ogladam bardzo duzo sportow zimowych i mistrzoswa afryki w pilce noznej i tenis (mam ustawiony tryb akcji na sredni lub niski teraz nie pamietam ) jest efekt trojwymiarowosci idealny do sporu - czlowiek czuje sie jakby ogladal mecz z trzeciego rzędu na stadionie (wlasnie ogladam finaly w afryce na eurosporcie), rowniez do programow i seriali efekt super natomiast wczoraj ogladalem apocaliptyco na canal + i wylaczylem jednak duzo lepiej filmy kinowe bez tego trybu.
barwa ostrosc kontrast itd. zalezne od nadawanego kanulu tv - ta cala kalibracja to jakis jest zart chyba - 1,2,3,tvn podobnie inaczej juz na cyfrze inaczej na hbo i jeszcze inaczej na eurosporcie - troszke koryguje i jest ok.
5. dzwiek po wlaczeniu sourrand i podbiciu basow jest ok - pewnie z kinem domowym byloby lepiej.
6. funkcja automatycznego doboru podswietlenia dziala znakomicie - mozna smialo zgasic swiatlo i nie pali w oczy (patrz philips - dlatego zreszta wymyslili ambilight )
7. Nie chcialo mi sie czytac instrukcji ale chyba potrafi sciszyc glos gdy sa reklamy tak mi siee wydaje.
hmmmm a co do wad to oczywiscie ma wady wynikajace z tego ze to lcd czyli przy slabym kanale z satelity czarny kolor troszeczke sie zlewa
8. acha katy - mozna ogladac z ogromnego kata naprawde z boku.
9. ja ogladam z odleglosci od 2,5 do 3,5 a mam licznas rodzine i wszedzie super widok
10. Generalnie polecam mysle ze za 5k nie ma na rynku tak dobrego tv - szkoda tylko ze tak wielu osoba zdarzają sie usterki mam nadzieje ze mi sie poszczesci - pozdrawim Piotr

ps - jako ze dla niektorych to istotne powiem ze czarny jest czarny oczywiscie w zaleznosci od kanalu tv (eurosport - super :))
 

eugene

New member
Dvb-t

Witam. Mam SHARPA LC42X20E. Czy ktoś z uzytkowników tej serii sprawdził działanie jakiegoś modułu dla dekodowania sygnału DVB-T w MPEG4? Będę wdzięczny za sugestie. Ze Śremu TVP nadaje 6 kanałów w MPEG4 więc warto zainwestować zwłaszcza, że chyba ten standard zostanie wybrany.
 

mrtwister

New member
czago napisał:
Życzę Ci tego.
Zapomniałeś jednak dodać: "przynajmniej na początku", bo przecież w kiepskich matrycach piksele mogą wyskakiwać po kilku tygodniach.

Nie jesteś odosobniony w swoich spostrzeżeniach:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19303&page=4 - post pado
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20156 - post Radek996

Co do Philipsów to ja też mam o nich jak najlepsze zdanie. Nie słyszałem o problemie pikseli.

czago wyluzuj trochę bo zbytnio mi pachniesz dystrybutorem lg albo jeszcze innej marki. U mnie w rodzinie jestem już czwartą osobą, która kupiła telewizor tej serii - każdy miał w innym rozmiarze i u nikogo nie było ani buczenia, ani bad pixeli (co prawda ja mam swój od tygodnia i jeszcze teoretycznie mogłoby się coś pojawić).
 

mrtwister

New member
A właśnie - jeżeli chodzi o DVB-T, to w jaki sposób należy uzyskać połączenie w celu aktualizacji oprogramowania w Sharpach serii x20e?

Ewentualnie jak zapewnić sobie efektywne połączenie w celu odbioru kanałów z tego tunera?

Proszę o wszelkie sugestie i pozdarwiam serdecznie.
 

sst

New member
Jak przetestowac matrycię LCD (bad pixels)

Witam

Tydzień temu stałem sie posaidaczem LCD Sharpa 42X20E. Mam pytanie jak sprawdzic czy matryca ma bad pixele. Zostało mi jeszcze kilka dni na jej reklamowanie.

Dzięki i pozdrawiam

S.
 

NATE

New member
Czy by przeprowadzić taki test sprawdzający bad/hot-pixele, wystarczy mi laptop i kabel VGA-VGA (taki, którym podłącza się standartowy monior LCD do komputera/laptopa) ? x20e bez problemu po takim kablu współpracuje z laptopem?
 

mchmiel21

New member
Do wiadomosci wszystkich...

NIe wiem czy chcecie się narażać na ewentualne nieprzeslpane noce... z powodu bad pixeli :) ale procedura sprawdzania w moim przypadku jest nastepujaca.

Pisze o Sharpie serii x20e
Włączacie telewizor (powinien troszeczkę pochodzi z jakieś 5 minut by matryca dobrze była podświetlona). Moim zdaniem pokój nie powinien być jasny. Jeżeli to telewizor nie rozpakowany z foliami ochronnymi to będzie troszkę wiecej zabawy. Podłaczacie DSubem notebooka lub kompa. Właczamy TwinView ... i na EXT7 powinen pojawić się obraz. Ze stronki

http://www.ekimsw.com/products/lcdtest/

sciagacie soft do testowania.. jest on banalnie prostu wyswietla poszczególne składowe RGB + Czarne i białe tło. Obsługa banalna kaszda składowa wyswietlana jest full screen i powinna byc przełączalna spacją.

Po włączeniu oprogramowania macie 10 minut ogladania punktów ja zaczynam od lewej do prawej zwracając szczególna uwagę na środek ekranu... czego szukamy ? ano po pierwsze na składowych kolorów czarnych punktów, a jeszcze gorzej punktór świecących na biało lub punktów świecących w danym kolorze innym od składowej jednolitego koloru.
Tych defektów matryc jest kilka typów na sieci troszke o tym piszą.

Tu jest programik który podobno naprawia matrycę, ale ja w to nie wierzę:
http://www.filebuzz.com/files/Free_Pixel_Gifs/1.html
 

yo11_pl

New member
mpeg4

Co do MPEG4 to dzwoniłem do Sharp Polska i powiedzieli mi, że na razie ten przekaz jest testowy a telewizja ma ruszyć 2012 - 2015. Testowali 3 różne moduły i żaden nie dawał pełnej satysfakcji. Cały czas nad tym myślą i jak coś wyjdzie to oni napewno będą testować.
Co do mojego 42x20e to :)))))
Jak narazie brak jakichkolwiek wad matrycy.
 

mchmiel21

New member
test z kompa x20e

Tak ten telewizor sopbie radzi z takim sygnałem niestety nie za bardzo chce chwytać większe rozdzielczości. Ja testowałem na 1024x768 i tak obraz nie był na pełnym ekranie. Zostaja paski na dole. CO gorsze na innych rozdzielczościach telewizor nie chce tego obrazu wwalac na full screena czyli ten obraz centruje i pozostawia marginesy (czarne). Stad polecam testowac własnie na 1024x768. Myślałem jeszcze o SVGA ale chyba bedzie tylko gorszy obraz. Super by było zeby ktoś spróbował po HDMI. Moja Toshiba nie da takiego sygnału puscić musze poczekac az załatwie nowego Notebooka wtedy zobaczymy.
W instrukcji widziałem wykaz rozdzielczości które da rade osiągnać na poszczególnych złączach.
 

mchmiel21

New member
Zakupiony

Po przejrzeniu 5 maszyn tego samego typu z reką na sercu wybrałem najlepszą. I tak na każdej znich znalazłem defekty. Uwaga są one nie widoczne na normalnym obrazie telewizyjnym dopiero włączenie całkowitego testu LCD je uwidacznia. Z ręką na sercu stwierdzam fakt ... jeżeli nie wierzycie to zapraszam na priva ... co mnie przekonało to tryb fimu ... czerń, linia, wyglad i opinie.... niesety co mnie odpycha od tej marki to na 100% polityka gwarancyjna firmy uważąm to za paranoje a druga sprawa to bad pixele. Powtarzam znalazłem je na każdym z testowanych telewizorów a miałem ich 5 w dwóch różnych sklepach.

Druga sprawa to mały problem który napotkałem nie wiem w jaki sposób można podłączyć moją Yamahe E600 do TV korzystajac z wejscia Compoent. Uaktywniam tryb progressive scan i telewizor nie jest w stanie znalesc tego co wysyła (albo i nie) Yamaha.

Może ktoś mi pomóc bo narazie jadę po SCARCIE filmy DVD a chciałbym wycisnąć 100% z tego odtwarzacza.

Dzieki za pomoc.
I udanych zakupów Sharpów .

PZDR
 
Do góry