SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w grach na Xboxa nie stwierdziłem smużenia

No i gry nie zaciagają i nie smużą . Pełna gama kolorów i można siadać blisko przed ekranem , wkładając prawie nogi w telewizor.
2b5fc138caceec37med.jpg


I w Sd skaluje bardzo dobrze:

Teraz czas na sygnał SD.
A o to co nasz czeka przy słabym sygnale SD.
0f9a99f30fe18651med.jpg



Na ile jest dokuczliwe z odległości 1,5 metra ? Trzeba ocenić najlepiej samemu na własne oczy.
33b9dc6a93c50303med.jpg



9ab0ef08b27455f2med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19520&page=3
 

ayrton_1

New member
Byłem ostatnio w media-markt, dowiedziałem się tam od sprzedawcy że model 32x20e zdecydowanie odstaje od 37x20e. Podobno obraz jest zdecydowanie gorszy. W sklepie była tylko wersja 37 calowa więc nie mogłem na żywo porównać. Orientujecie się może czy faktycznie tak jest??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie prawda . Gra bardzo dobrze i w SD i w HD. A jeszcze masz wrażenie że jest lepiej - ponieważ przekątna jest mniejsza i oko widzi mniej niedoskonałości. U nas stoją obok siebie i właśnie jest taki efekt.

A N-ka powinna dać lepszą jakość .
 

black dragon

New member
Witam mam taki problem z 37x20e podczas oglądania filmów(canal+hd) zdarza się że pojawia się taka czerwona smuga podczas ruchu postaci.Ale taki efekt nie występuje zawsze czasami filmy ogladam i nie ma takiego efektu.Sprawdzałem też na xbox 360 na którym też się to zdarza.Podam linki do podobnych przypadków ponieważ nie miałem jak zrobić zdięcia http://www.youtube.com/watch?v=rzMSuXBJV34&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=TrKIIv1cLmM I mam pytanie czy to normalne czy mam dzwonić do serwisu.
 

_Jakub

New member
Witam,

mam pytanie, tylko proszę o szczere odpowiedzi. Czy jest ktoś kto ma telewizor Sharp 46 X20E bez martwych pikseli. Mam w tej chwili w domu 5 !!! egzemplarz tego TV i znowu mam problem - martwe piksele. Czy szukać dalej czy poprostu się z tym pogodzić, bo tak jest i już. I drugie pytanie czy jeśli nie działa jakiś piksel to ma to wpływ na pozostałe i czy w miejscu gdzie jest problem może dojść do jakiegoś wypalenia matrycy.

Pozdrawiam
 

krecha2

New member
ja mialem dwa modele 42, i 46 na pierwszym nie mialem martwych na 2 mam jeden , byl on od poczatku , wiecej sie nie pojawilo i juz raczej nie pojawi, ta ''Choroba'' wystepuje na poczatku dzialania lcd , pozniej zadko wystepuje , nic ci sie nie stanie.. musisz sie przyzwyczaic
 

silverpl

New member
Witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum :)

Dzisiaj rano stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharpa LC42X20E.
Musze przyznać że pudło jest wielkie, ledwo zmieściło się do samochodu , ciężkie nie było, raczej niewygodne :)

Co do samego TV , tyle co zdążyłem zobaczyć przed wyjściem do pracy,

plusy:
  • tv bardzo fajny, estetycznie wykonany ,
  • eleganckie i czytelne menu, łatwy w obsłudze
  • rozsądnie zaprojektowany pilot
  • obraz wydaje się ok, chociaż na razie mam tylko zwykłą kablówkę więc nie ma rewelacji , obraz lepszy lub gorszy w zależności od programu
  • duża ilość wejść
  • na pierwszy rzut oka żadnych martwych pikseli ( skoro nie widzę ich od razu, to chyba nie będę szukał dokładniej :) )
minusy:
  • widzę już od początku że głośniki w tym TV są raczej słabe - ot po prostu są , dzwięk trzeba będzie puszczać przez kolumny
  • producent nie dostarcza żadnych kabli oprócz zasilania - hdmi trzeba dokupić osobno
  • nie udało mi się podłączyć laptopa w rozdzielczości fullHD po kablu analogowym RGB - być może kwestia sterownika, może ten typ tak ma .... :)
ale ogólnie jestem bardzo zadowolony, podejrzewam że jeśli z takiej słabej kablówki obraz jest przyzwoity, to z DVD i z HD TV może być tylko lepiej :)
 

bulek

New member
Wydaje mi się, że kablem analogowym uzyskasz najwyżej 1280x1024. Jeśli chcesz FullHD, to musisz cyfrowo laptopa połączyć z TV.
 

josep23

Member
Wreszcie mam Sharpa LC-46X20E ciężko go było wsadzić do mondeo ale udało sie po wyjęciu tylnego siedzenia :) . Jak narazie super ,niewidze żadnych bad pixeli obraz na kanałach HD z Fergusona 8900HD rewelacja :mrgreen:
 

_Jakub

New member
josep23 napisał:
Wreszcie mam Sharpa LC-46X20E ciężko go było wsadzić do mondeo ale udało sie po wyjęciu tylnego siedzenia :) . Jak narazie super ,niewidze żadnych bad pixeli obraz na kanałach HD z Fergusona 8900HD rewelacja :mrgreen:

Przyjrzyj się dokładanie pod różnym kątem, nie wierzę, że nic nie znajdziesz.
 

jawlo

New member
Witam Wszystkich.
Od dwóch miesięcy szukam informacji w internecie i czytam różne wypowiedzi na temat LC-deków.
Od 16 lat mam w domu TV Sharp i do dziś kolory i ostrość to naturalne odwzorowanie rzeczywistości.
Przymierzam się do zakupu modelu 46x20e.

_Jakub napisał:
Przyjrzyj się dokładanie pod różnym kątem, nie wierzę, że nic nie znajdziesz.

Człowiek cieszy się z nowego nabytku a ty koniecznie chcesz mu zniszczyć tą radość. :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

_Jakub

New member
jawlo napisał:
Witam Wszystkich.
Od dwóch miesięcy szukam informacji w internecie i czytam różne wypowiedzi na temat LC-deków.
Od 16 lat mam w domu TV Sharp i do dziś kolory i ostrość to naturalne odwzorowanie rzeczywistości.
Przymierzam się do zakupu modelu 46x20e.



Człowiek cieszy się z nowego nabytku a ty koniecznie chcesz mu zniszczyć tą radość. :rolleyes:


Ja mam popsutą to chcę żeby było sprawiedliwie :)
 

josep23

Member
_Jakub napisał:
Ja mam popsutą to chcę żeby było sprawiedliwie :)

Witam sprawdziłem dokładnie , jak narazie niema ani jednego badpixela :grin: :grin: :grin: , telewizor przyszedł prosto z Hamburga w pozycji pionowej , ze sklepu też go wiozłem w pionie . Może to ma jakieś znaczenie ??
 

jawlo

New member
_Jakub napisał:
Mój też jeździł w pionie. No może Ci się fartnęło, ja bym pewnie coś znalazł, mam dobry wzrok :)

To chyba jakaś przypadłość maniakalna :mrgreen:

Aby sytuację trochę rozjaśnić mam kilka pytań?

1. Z jakie odległości widać badpixele?
2. Z jakie odległości widać badsubpixele?
3. Czy w normalnym odbiorze widać te wady przy tej odległości?
4. Z jakiej odległości oglądasz TV?
5. Czy z tej odległości widać te wady na obrazie kontrolnym?
6. Czy z tej odległości widać te wady na zwykłym obrazie?

:confused:
 

_Jakub

New member
Oczywiście, że nie widać. Widać tylko jak stoje przy ekranie, albo odsuwam się wpatrując się w ten punkcik, wtedy widzę nawet z 4 metrów. Mówiłem, że mam dobry wzrok. Chodzi o sam fakt, jak idę wrzucić płytę do DVD to zawsze go zobaczę. Wrrrrrrrrr
 

wilewicz

New member
LC-37X20E - coś nie tak.

Na początek - jeśli chodzi o design - model ten bardzo mi się podoba. ze wzgledu na wielkość pokoju w grę wchodzi LC-37X20E. Oglądałem ten model w dwóch sklepach - w pierwszym obraz był najgorszy w porównaniu do otaczających go innym modeli - uznalem ze to przypadek... W innym sklepie to samo - obraz najgoszy, do tego widoczne "fale" - na innych telewizorach wokół to samo widać ok... wszyskie podłączone do tego samego sygnału przez komponent... sprzedawca twierdził, że to wina kabla, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak z tym modelem... Czy też macie takie wrażenie? Telewizor jest stosunkowo drogi (w porównaniu do odpowiedników innych firm) więc wydaje mi się, że sprzedawcy nie mają interesu podłączać go tak, aby obraz był gorszy - bo jak wtedy to sprzedać? A tekst pracownika salonu był boski: "to demo hd które puszczamy jest Panasonica, wiec na Sharpie nie wygląda za dobrze" :D . W dodatku "śliwkowa" czerń widoczna już pod kątem 45st. - czy ktos ma podobne wrażenie - chciałem kupić ten telewizor, ale to jakiś bubel... pewnie matryca jakaś gorsza niż w modelach o większej przekątnej... może ktoś mnie przekona, że warto kupić ten model?
 

bulek

New member
wilewicz napisał:
może ktoś mnie przekona, że warto kupić ten model?
Daj spokój... jak to przekonać? Za żadne skarby nie powinieneś kupować TV, który ma najgorszy obraz w porównaniu do innych (nawet w kilku sklepach), a tym bardziej jeśli jest droższy od odpowiedników. Raczej powinieneś kupić tańszy odpowiednik z lepszym obrazem.
 
Do góry