Sharp LC-37XD1E vs LE37M87BD

slider

New member
Witam,
Mam typowy problem jak większość nowych użytkowników tegoforum. Nie znam się za dobrze na telewizorach LCD i nie wiem na co sięzdecydować.
Nowy nabytek będę używał głównie do oglądania normalnychstacji, z cyfry+ (zwykłej, nie HD) oraz filmów na DVD i tu pytanie czy jest wogóle jakiś sens kupna FullHD do tego typu obrazu? Na telewizor chceprzeznaczyć ok. 6tyś zł. Odległość z jakiej będę oglądał obraz wynosi ok. 4 metrów więc myślę, żenajlepszym wyborem będzie 37”.Zastanawiam się nad Sharp LC-37XD1E oraz nad SAMSUNG LE37M87BD Full HD. Jednak sąto telewizory raczej z górnej półki i nie wiem czy w pełni wykorzystam ichmożliwości (raczej nie zanosi się, że będę odbierał sygnał w HD w najbliższym czasie).Stąd pytanie: jakie telewizory Wy byście mi polecili? Z góry dziękuje zawszystkie rady.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Jak na 4 m. to minimalnym rozmiarem jest 40".
Ale do fullHD musisz jeszcze z tysiąc dorzucić na Sharpa xd1 czy np. Sony W.
Jeżeli wystarczy Ci lcd HD to polecam np. Sony serii V.
pozdrawiam,
 

Hawkmoon

New member
musisz być pewien co do sygnału... jeśli nie zamierzasz przez długi okres czasu korzystać z urządzeń typu blue ray, ps3 itd. to full hd będzie raczej zbędne (chyba, że chcesz kupić tv np. na 15 lat, więc wtedy prędzej czy później będziesz chciał coś podłączyć co daje sygnał full hd). Platformy cyfrowe w Polsce nie nadają, i raczej długoooo jeszcze nie będą nadawać w pełnym hd, więc raczej do nich nie będziesz potrzebował tv full hd. Co do rozmiaru jednak to zdecydowanie pandzik ma rację, 4 metry to już spora odległość, więc spokojnie możesz rozejrzeć się za tv >40" LCD w tym przedziale są na razie drogie, ale możesz się rozejrzeć także w ofercie plazm czy tv tylnoprojekcyjnych, w większych rozmiarach na razie są tańsze od lcd, ale oczywiście mają swoje wady i zalety. Ogólna rada, poczytaj jeszcze troche to forum, zrób kilka wycieczek do dużych sklepów rtv i wtedy dopiero podejmij decyzję. Jeśli nie zamierzasz zmieniać tv za rok lub dwa, to dobrze żebyś podjął przymyślaną decyzję, a nie kierował się tylko cudzymi opiniami.
 

slider

New member
Co do wielkości to faktycznie waham się między 37" a40". Nie chce nic większego nie tylko z powodu znacznego wzrostu centakich modeli ale po prostu uważam, że będzie za duży.
Zdecydowany jestem na LCD, tylko jeszcze nie wiem na który :) Obecnie mamtelewizor marki Sony i jakoś nie mam zaufania do tej firmy, może miałem pechaale sprawiał mi sporo problemów. Szczerze mówiąc im więcej wątków przeglądam natym forum tym najbardziej przemawiają do mnie modele Sharpa i Samsunga (a jak zLG? chyba nie jest to za dobra marka telewizorów LCD?). Jak już pisałem sygnałodbieram z cyfry+ i to właśnie najczęściej będzie oglądane na tym telewizorze,nie mam zamiaru podłączać żadnych konsol ani pc do tego telewizora, więc zależymi, żeby dawał sobie rade jak najlepiej z sygnałem sd.
Byłem w kilku sklepach ale mieszkam raczej w niewielkiej miejscowości i jakośsprzedawcy z jakimi rozmawiałem nie wydali mi się zbytnio kompetentni (każdyzachwalał to co akurat chciał sprzedać :)
 

helper

New member
Slider,

przy danych, które podałeś optowałbym za LC42RD2E (100Hz) Sharpa zamiast LC37XD1E. Podobna cena, a jakość przy sygnale SD rewelacyjna. Oglądałem wprawdzie 32RD2E, ale wydaje mi się, że 42" będzie chodzić równie dobrze.
Oczywiście rozejrzyj się za modelami 100Hz różnych firm, abyś miał porównanie.
 

rudolf

Member
Chciałbym zwrócić uwagę ,że obraz wyglądający super na tv 32 cale nie będzie tak samo wyglądał na 40 calach tego samego modelu tv. Tak więc najpierw zdecyduj jaki duży tv a potem możesz konfrontować różne modele.
Osobiście po długich obserwacjach wybrałem 37xd1. Użytkuję go już kilka miesięcy głównie w połaczeniu z cyfrą+.Polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Chciałbym zwrócić uwagę ,że obraz wyglądający super na tv 32 cale nie będzie tak samo wyglądał na 40 calach tego samego modelu tv"
- świetna uwaga .
Ale obstawałbym za Sharpem 42 RD2 - który płynnością dogania plazmy.
Ale skoro sięgasz do tej klasy cenowej i masz cyfrowy sygnał koniecznie powinieneś dołożyć do prezentacji 42 Plazmę Pioneera lub Hitachi 42" i to będzie najlepsza oferta dla jakości sygnału do odległości. Po miesiącu dojdziesz do świadomości ,że mogłeś wybrać nawet 50 " - tylko kasy napewno nie wystarczy jeszcze. Pamietaj ,że tak jak pisze setki członków forum że kompresja obrazu może na wiele lat zakłócić radość zakupu telewizora.
 

slider

New member
Jak dla mnie, to 42” wydaje mi się troszeczkę za duże. Idealna wielkość to myśle 40”. Zdecydowany jestem na LCD i plazm raczej nie brałem nawet pod uwagę i jakos ich nie chce. Widzę, że do moich potrzeb FullHD jest mi raczej zbędne, może to i lepiej zaoszczędzę trochę grosza.
Nie ukrywam, że chciałbym, aby nowy telewizor służył mi dość długi czas.
Kiki a jak z Sharpem 40” RD2? Bo Helper pisał o 32 a jak sami mówicie to może być róznica. Jest w ogóle model 40”? Bo jakoś nie mogę znaleźć są albo 37”albo 42”. Wsklepie polecali mi samsungi (chyba LE37R82B) a jaka jest opinia forumowiczówna ich temat?
 
Ostatnia edycja:

tataniny

Member
slider napisał:
Wsklepie polecali mi samsungi (chyba LE37R82B)
Mnie też. Mieli na nich świetny sygnał, a reszta sprzętu kiepskiej jakości kablówkę. Na moje pytanie "Czy może mi Pan podłączyć to samo źródło do np. Sony i Sharpa?" (aby miały równe szanse), gość odpowiedział, że niestety ma za krótki kabel :-(

Pozdrawiam
J
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
faktyczenie dobry obraz masz na 37 M 86/87 Samsunga . Dziś mieliśmy targi więc z nudów pobawiłem się tym modelem ale tylko z sygnału SD .
Obok stał Panasonic LX 700. /W HD znam 40 M 86/87 -więc wiem jak gra/ .
Więc powiem,że gra bardzo dobrze . Jestem naprawdę zaskoczony jakością obrazu. Świtna jest też płynność .
Dla statystyki podam jeszcze ,że na dniach wjeżdżają 37 M 70 JVC /ciągle na zapisy/.
A najlepiej pod kazdym względem z dobrego sygnału / cyfrowy/ grają 37" Loewe Modusy. Zresztą w najwyższych modelach na świecie Sharpa - soft jest właśnie z Loewe.
 
Do góry