Sharp LC 37X20E czy Samsung 37A551 ? Proszę o opinie

mirpre

New member
Pod TV planuję podpiąć PC oraz Xbox360 w niezbyt nasłonecznionym pokoju. Za samsungiem przemawia 15000 kontrastu i mniejszy czas reakcji aczkolwiek jednego sharpa mam już w domu Xd1E i wcale nie narzekam. Cenowo zbytnio się nie różnią tak więc mam mały dylemat.
Proszę o jakieś za i przeciw oraz porównawcze opinie o tych modelach.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

DaemonOfPain

New member
Podłączam się do pytania tyle że 32'. Jeśli chodzi osamsunga podłączonego do PC to jest test: hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26650
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz mieć ten TV tylko do Xbox-a to Samsung sie sprawdzi bo jeśli chodzi o konsole to obiera świetnie!! Jeśli zamierzasz również oglądać na nim TV to zdecydowanie Sharp.
 

mirpre

New member
No to tak jak pisałem zero telewizji jakiejkolwiek. Głowna rzecz to połączenie z PC kablem HDMI - DVI. Wiadomo gry, filmy HD. Rozdzielczość 1920x1024. Druga rzecz Xbox 360. i to narazie by było na tyle. TV 37''. Cena do ok 3500 zł koniecznie full HD.
takie typy znalazłem:
Sharp LC37X20E - 3300 zł
Samsung LE37A551 - 3030 zł
Samsung LE37A656 - 3670 zł z tym że 600 zł więcej dla 100Hz to chyba dużo :/

No i tak to wygląda
 

dinar

New member
Od miesiąca mam 37A656 i te 100Hz to nic nie działa,po włączeniu tej opcji dzieli się obraz na dwie połowy ale różnicy żadnej,Podłączony jest do Cyfry+HD przez HDMI obraz żyleta,na eurozłączu marnie,naziemna też marnie odbiera,gier żadnych nie podłączałem to nic nie mogę pomóc,ale z innych postów co czytałem to nadaje się ten model.Teraz kosztuje już 3500zł.W tym modelu to chyba te 4ms robią swoje.
 

ETS

New member
Sharp LC 37X20E czy Sony KDL 32 W 4000

Za dwa dni przyjedzie do mnie tv Sharp 37X20E a po przeczytaniu kilku postów mam wątpliwości co do trafnego wyboru tego tv. Może go zwrócić i wybrać inny model?
Oglądał będę głownie kablówkę (spray) i czasem mam zamiar podpiąć laptopa aby zobaczyć jakiś filmik.
Zwróciłem też uwagę na Sony KDL32W4000?
A może mam problemy z osobowością skoro na tym etapie zakupu pojawiają sie wątpliwości? ;)
Wszelkie rady i uwagi miło widziane :)
 

kulek

New member
Mam ten sam problem, wiec pozwole sie podlaczyc...
Głownie wybieram miedzy 32x20E i 32W4000/E4000.
Czy ktos moglby wytlumaczyc/przekonac czy lepiej miec gniazdo CI czy PCMIA? Jest to droga na ominiecie dekodera C+ ? Jesli tak to w jakis konkretny sposob da sie to zrobic i czy nie ma problemow z odbiorem HD?
 

ETS

New member
brak odzewu

cóż ja nadal czekam na przesyłkę - a dobrej rady nie uzyskałem ;)
może ktoś się wysili ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A656 to moim zdaniem zdecydowanie lepszy tv od x20. Czerń bez porównania lepsza, kontrast lepszy, sd odbierają tak samo, w ruchu lepiej sprawdza się zdecydowanie a656 (trzeba zrobić update z pendrive-służę pomocą w razie co), łatwość obsługi znów po stronie a656 a kąty podobne. Mam a656 a znajomy ma x20 i to już troche podstarzały tv i to widać jak do niego wpadam. Zaznaczam że jest to moje zdanie na ten temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zobaczmy jak wyszło porównanie w testach:
Sharp X 20 ma naprawdę dobre skalowanie obrazu :

No nie - skóra też jest czysta. A obraz przy dobrym sygnale wyjatkowej urody :)
p1070263iq4.jpg


O czerń z pewnością nie musisz się martwić :D
No i porównanie nawet w dzień - musi budzić respekt

p1070299rb7.jpg



teraz Samsung 656:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520

Ja pozostałbym Przy Shapie X 20.
===========================================


Natomiast porównanie Sharp X 20 - Sony W 4000 - to juz inna bajka.
I tu zależy do czego główne przeznaczenie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

Tu niestety Sony bez rewelacji. Ponieważ dominującym sygnałem w naszym kraju jest właśnie taki sygnał. Dobrze jest sprawdzić telewizor kupując do oglądania telewizji - przed zakupem.
p1040640qd6.jpg
 

pl-dodo

New member
No własnie co wybrac. Dzis poszedlem do Euro i obejrzalem sobie obraz na samsungu w 4:3 i musze powiedziec ze powalil mnie na kolana. Test 32" zamieszczony przez forumowicza rewelacyjny. Po wyjsciu stwierdzilem ze nareszcie po miesiacu jestem w 100% zdecydowany na Samsunga bo Sharp jest 450zl drozszy, a nie daje nic lepszego niz Samsung. Tu niestety pies pogrzebany. Na ceneo porownywalem ceny starego Samsunga a nie 551. Wyglada na to ze roznica w cenie to 50zl czyli brak.

Ze zdjec z powyzszego posta jasno wynika ze Sharp lepiej pokazuje czern, jednak boje sie tej troche wolniejszej matrycy.

TV chce uzywac do SD, oraz DVD i HD z kompa po HDMI (geforce 9600GT). LCD ma mi tez posluzyc za monitor do gier na PC dlatego reakcja matrycy jest dla mnie niezwykle istotna. Niestety nie mam mozliwosci przetestowania tych dwoch modeli, moze podzielicie sie swoimi wrazeniami?

Pytanie jeszcze jak z rozdzielczosciami bo ludzie zglaszaja ze Sharp ma ograniczenie jesli chodzi o rozdzielczosci przekazywane przez PC. Z instrukcji ze strony Sharp'a wynika, że 1400 X 1050 to max tego co mozna wycisnac z Sharpa wiec jezeli to potwierdzicie dla mnie odpada.

Z gory dzieki za wskazowki

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pl-dodo

New member
Wiadomość
pl-dodo, nie masz dostępu do tej strony z powodu:.
Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl
Temat mógł zostać zamknięty przez administrację
Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta


Chyba cos nie tak z tym linkiem, albo faktycznie mam ograniczony dostep.
 

cytrusek

New member
Witam

Mam prawie identyczny problem jak autor tego tematu z tą różnicą, że ja potrzebuję telewizor 32 calowy.

Waham się dokładnie między modelami: Sharp LC 32X20E oraz Samsung LE32A551.

Telewizor byłby prawie wyłącznie używany do oglądania telewizji (Cyfrowy Polsat na zwykłym dekoderze, NIE HD), oraz od czasu do czasu filmy DVD (odtwarzacz najprawdopodobniej będzie podłączony złączem HDMI. Pokój raczej mały. Odległość od telewizora około 2,5 max 3 metry.

Pytałem o te telewizory w dwóch sklepach. W jednym zdecydowanie polecano Sharpa, za którym przemawia japońska matryca, bardzo dobre odwzorowanie czerni, automatyczna regulacja siły podświetlenia (zależnie od oświetlenia w pomieszczeniu). Natomiast w drugim sklepie polecano samsunga, ponieważ podobno zdecydowanie lepiej radzi sobie z wyświatlaniem obrazu analogowego.

Proszę o pomoc w wyborze. Cyfrowy polsat to jak by nie było telewizja cyfrowa, z tym, że nie HD, więc myślę, że Sharp nie powinien mieć problemów z wyświetlaniem takiego obrazu.

Z góry dziękuję za odpowiedź!:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obejrzyj zdjęcia i zobaczysz który sobie radzi ,a który sobie nie radzi w SD.
Z mojej wiedzy Sharp sobie lepiej radzi.
 

cytrusek

New member
Jako SD mam rozumieć również cyfrowy polsat, czy tylko zwykły obraz analogowy? Które zdjęcie mam sobie obejrzec? Powyższe nic mi nie mówią poza tym, że Sharp ma lepszą czerń. I proszę nie odsyłajcie mnie do tematów na forum, do których jako początkujący użytkownik nie mam dostępu...:roll:
 

kulek

New member
KIKI -> moglbys rozwinac mysl co do Sony W/E 4000? Mam rozumiec, ze na sygnale analogowym radzi sobie gorzej od sharba czy samsunga? Czy to poprostu inna klasa i nie ma sensu porownywac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma lepsze Skalowanie w SD niż Sony. Ale Sony ma lepsze niż Samsung . Nie wiem na czym Ci najbardziej zależy ?
 
Do góry