Sharp lc 32x20e - smużenie

Ekhangel

New member
Niestety, ale zauważyłem, że mój telewizorek kupiony jeszcze ku wielkiej mej radości rok temu, który niby miał być super-hiper, nie wyrabia w niektórych grach na Xbox 360. Po prostu występuje felerny efekt smużenia obrazu. Czy wy też tak macie? Z góry ostrzegam wszystkich graczy przed kupowaniem telewizorów tej serii, jeśli smużenie was wkurza tak jak mnie. Odechciewa się grać, do cholery. Niby 6ms powinno zniwelować wszelkie niedociągnięcia odświeżania, a jednak.
 

Ekhangel

New member
Niby ciekawa strona, ale w sumie to nie mówi nic nowego... Bzdury związane z temperaturą kolorów i kontrastem - wiadomo, że każdy ustawia to sobie wg własnych upodobań. Grał tu ktoś może w najnowsze demo Call of Juarez: Bound in Blood na jakimś telewizorze? U mnie w tym demie występuje paskudny efekt rozmycie, a nawet załamania obrazu przy dynamicznych ruchach patrząc na obiekty z ostrymi kątami znajdujące się blisko kamery gracza. W innych grach smużenie wyglądało inaczej, ale tutaj jest to aż masakryczne... Zastanawiam się tylko, czy jest to wina telewizora. Sprawdzałem dla świętego spokoju na różnych ustawieniach kalibracji, i jest ciągle to samo.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam ja mam sharpa D65E i mimo tego że mam banding smużenia w grach nie widzę.Grałem w demko Call of Juarez i obraz jest ładny.Wyłącz DNR i inne polepszacze obrazu a także tryb filmowy jeśli masz to włączone.
 

Ekhangel

New member
No, nasze modele jednak trochę się różnią... Teraz podłączyłem konsolę do telewizorka matki Philips 17'' z HDMI (tak, lol) i efekt jest trochę mniejszy, ale też zauważalny. A możesz mi podpowiedzieć, gdzie ten DNR się włącza i wyłącza? Bo nic takiego nie widzę w ustawieniach obrazu, w tych zaawansowanych i niezaawansowanych. Może jest jakaś inna nazwa na to... Co do trybu filmowego - jest wyłączony. Gram na własnych ustawieniach obrazu. Ale i tak sprawdzałem na wszystkich... Chociaż na razie sprawdzałem tylko CoJ, jeśli chodzi o te ustawienia typu "Dynamiczny", "PC" czy "filmowy" - czyli gotowce kalibracyjne producenta.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Musi to być w opcjach zaawansowane, ja mam ustawione na tryb AV PC gdyż tylko na tym trybie jest dobra czerń i jest jasno w grach.Gdy grałem w trybie gra obraz był zbyt ciemny wszystko się zlewało i nic nie było widać.
 

Ekhangel

New member
U mnie wszystkie te gotowce są beznadziejne, gram tylko na własnych ustawieniach. A w zaawansowanych ustawieniach tv mam:

-temp. kolorów
-tryb filmu
-active contrast
-monochromatyczne
-zakres opc
 

Ekhangel

New member
http://www.youtube.com/watch?v=g8M3fCtvvWU&feature=related

Fakt, już znalazłem (wtf, kto tą opcję tam dał?!). Niestety, w demie CoJ bez różnicy z DNR czy bez. Potem zobaczę jeszcze ze smużeniem w grze Uncharted: Drake's Fortune - nieziemska grafika, ale czasem matryca nie wyrabia. Zobaczymy, czy bez DNR będzie to samo.

Mam! Znalazłem ten cholerny efekt na youtube'ie. Link do filmiku w tytule wypowiedzi, bo macie jakiś dziwny filtr dawania linków...

Oglądajcie od 1:10 minuty i zwróćcie uwagę na drewniane filary, obok których przechodzi bohater. Wyraźnie widać, że jakoś dziwnie obraz się załamuje na nich, nie wiem jak to określić. Po prostu pojawiają się na nich takie dziwne linie. I o to mi chodzi właśnie. Teraz wiem przynajmniej, że nie tylko u mnie tak jest... Co wy na to?
 
Ostatnia edycja:

zoltek

New member
Nie ma monitora LCD, który by nie smużył i nie ma telewizora LCD, który by nie smużył. Najlepiej się po prostu do tego przyzwyczaić. Zresztą mała smużka za lecącym granatem czy od czasu do czasu rozjeżdżający się obraz to coś takiego strasznego ;) Ja sie po prostu przyzwyczaiłem a telewizor kineskopowy zamienię na nowy dopiero wtedy kiedy pojawi się jakaś technologia, która po pierwsze nie wymaga elektrowni w domu po drugie, w którym czarne jest czarne a białe jest białe a po trzecie będę mógł czytać napisy na reklamach kiedy operator kamery skupia się na szybko lecącej piłce. Póki co choćbym dał triliony takiego tv nie ma.
 

Ekhangel

New member
Ale żeby producenci tak za przeproszeniem spierdolili grę i nikt nawet o to nie marudził w internecie? Przecież to jest istna masakra, żeby patrzeć na belkę a ta się jakoś załamuje cała... Grafika w grze jest piękna i mój telewizor potrafi to wyświetlić w pełnej okrasie, ale to odświeżanie to jakaś przesada. Jak nawet powoli przesuwa się po teksturach blisko znajdujących się od kamery, to wszystko migocze. Pomijam już odświeżanie w Uncharted. To pewnie też ludzie mają, tylko widzę że spośród posiadaczy HDTV 90% to jacyś ślepcy.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Dlatego chyba jedyne rozwiązanie to kupić monitor 24" o proporcjach 16:9 full hd z hdmi i matrycą 2ms.Dobry jest Asus VW246H
 
Do góry