Sharp Aquos - Nie odbiera naziemnego sygnału HDTV

krzyswol

New member
Witam,
mój telewizor Sharp Aquos (LC-42XL2E) po dostrojeniu w paśmie telewizji cyfrowej odbiera tylko nadawany dźwięk. Na ekranie brak obrazu - pojawia się komunikat "odebrano niekompatybilny sygnał wideo". Po dostrojeniu menu informuje,że odnalazł wiele kanałów (ok. 6-8, pojawiają się informacje o poszczególnych kanałach (TVP Historia, TVP Sport, Polsat HD itp.), działa funkcja EPG. Brakuje tylko obrazu.
Telewizor podłączony do anteny zbiorczej. Lokalizacja Warszawa.
Czym jest spowodowany ten problem? Możre macie jakiś pomysł jak go rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
zapewne działa POLSAT, TVN, TV4...
Wszystko jest w poządku, tylko TV ma dekoder MPEG-2, a wymienione przez Ciebie programy są nadawane w MPEG-4 i "widzi" je jako audycje audio(stacje radiowe).
Dokup moduł z MPEG-4 i wszystko będzie śmigać ;)
 

Szemot

New member
ja też się przyłaczam bo mam podobny TV tylko wiekszy i lipa, ze kupilem i nie moge ogladac juz zadnych kanałów w DTV.
A taki dekoder sie podłacza przez HDMI czy jakoś sie montuje w telewizorze czy jak ??
 

Szemot

New member
Ale ja mówię o tym dekoderze mpeg4. On prawie na 100% bedzie odbieral takze w HD. I cos takiego gdzie kupić. A może da rade poprostu wymontować płytke w TV odpowiedzialna za dekodowanie sygnału ?? Bedzie prościej bo porty HDMI mam juz wszystki obsadzone
 

Jarekm51

New member
Sharp

Kolega kiki używa skrótu myślowego pisząc,że tylko Sharp hd1 będzie odbierał HD z dvb-t. Jeżeli będzie moduł dekodujący z mpeg-2 na mpeg-4, to i mój Sharp 46xd1e odbierze naziemną tv cyfrową - W TYM HD. Póki co nie ma sprawnie działającego modułu w Sharpach, ale myślę ,że to kwestia czasu, bo potrzeba jest matką wynalazków. I myślę,że nie powinno się podawać półprawd, bo kolega pytał co zrobic,żeby odebrać DVB-T i o KONKRETNY model modułu dekodującego- jeżeli znacie taki to podajcie dla korzyści ogólu- i czy jego Sharp odbierze tv naziemną ( w tym HD ). Cóż komercja niektórym żle służy.
PS. Kupiłem swój tv ponad rok temu w sklepie internetowym za cenę, której nikt nie zaoferuje Wam i tu ( nie u kikiego), działa super,ma gwarancję taką jaką trzeba, ale nie muszę jej używać. Strachy na Lachy, a handlować trzeba. Takie życie...
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie ma modułów CI zdolnych przekształcić transmisję HD z DVB-T w MPEG4 na HD w MPEG2. Moduły Neotion z chipem NP4 pozwalają tylko na transkodowanie AVC SD do MPEG2 SD i grzeją się przy tym niemiłosiernie. O częstej niekompatybilności nie wspominająć. Sharp nie jest tu wyjątkiem.
Modułów z chipem NP5 i NP4 z upgrade( moduł CI Neotion z wyjściem HDMI) do HD DVB-T nie ma i jeszcze długo nie będzie w sprzedaży. Jednak także i tu wystąpią niekompatybilności. Ponieważ pomimo tego, że moduły NP5 (podobno) będą mieć nowy, chłodny i wydajny chip zdolny do transkodowania AVCHD a NP4 będą z kabelkiem HDMI to nadal takie światowe firmy mają to gdzieś. Nadal będzie potrzebna współpraca na lini tuner cyfrowy w tv-moduł Common interface. Takie światowe firmy wolą wam wcisnąć następny, nowy telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T AVC.
 

Szemot

New member
Ok widze, że niektóre urzadzenia działaja z niektorymi modelami czy firmami badz nie. A czy ktos ma badz choiaz wie jaki moduł CI do mpeg4 bedzie mi działał na Sharp Aquos 46XL1E ?

I jesli znajda sie takie moduły to czy beda mi tez działać kanały w HD ?
 
Do góry