Sharp Aquos 4K LC-70UD1 i LC-60UD1 z nowymi możliwościami.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp Aquos 4K LC-70UD1 i LC-60UD1 z nowymi możliwościami.

Seria Ultra HD telewizorów Sharpa z matrycą Quatrona jest już sprzedawana w Ameryce i w Japonii. Sharp przygotowuje się do aktualizacji wejść z HDMI 1.4 i HDMI 2.0.
Po Samsungu i Sony i firmie Panasonic, Sharp wprowadzi złącze HDMI 2.0 w Ultra HD.
Telewizor może odbierać sygnały 2160/60p.

Aktualizacja będzie na koniec miesiąca i tak jak w przypadku Sony będzie odbywać się poprzez aktualizację oprogramowania. Przypomnijmy, że ta seria poza rozdzielczością panelu 3.840 × 2.160 pikseli, wykorzystuje filtr Moth Eye. Telewizor posiada również certyfikat THX [4K].
Telewizor zostanie zaprezentowany na CES 2014 z nowym złączem - HDMI 2.0.
Na pytanie kiedy będzie dostępny w Europie , następuje nieprzyjemna cisza....
fullhd
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

No właśnie ------> następuje nieprzyjemna cisza ............
Już jakiś czas temu pisałem o tych topowych telewizorach firmy Sharp i pytałem dlaczego nie są
dostępne na rynku europejskim , no i także naturalnie polskim .:?: Proszę popatrzyć na stronie :

www.sharp.co.jp/aquos/products/lc60ud1_outline.html


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakby wprowadzili te Quatrony co wprowadzają w Japonii byłaby rewelacyjna sprawa. Może też się doczekamy ...
 

pantomima

Banned
Na rynku coraz wiecej wyswietlaczy 4k ale materiałow , tresci jak na lekarstwo a w zasadzie to kompletnie nic , zero !

Jedni sa zdania ze niebawem sytuacja sie zmieni ,ze cos ruszy .... ja twierdze ze za rok tej porze u nas w pl bedzie podobnie
Moze jakies zaklady, przewidywania ?? Czas i tak wszystko zwerfikuje , za 12 miesiecy sie okaze kto mial racje ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bedzie tak jak z materialmi FHD, byly TV FHD, czy tez HDready, a materialow jak na lekarstwo, zamiast filmow byly materialy demo, trailery FHD itp. z czasem wszystko sie unormowalo i dzis mamy co mamy, z UHD bedzie pewnie podobnie, ale nikt wrozka nie jest. Inna sprawa, ze na upowszechnienie HD czekalem z wywalonym jezorem, UHD natomiast traktuje juz tylko jako rozwiniecie FHD.
 

pantomima

Banned
Nie watpie w to , ze z czasem materialow 4k bedzie coraz wiecej - pod Uhd mniej wiecej bylo wszystko przygotowane - transpondery, nosniki danych itp -pod katem 4k nie jest tak kolorowo a to jeszcze bardziej opozni pojawianie sie tresci 4k .

Poruszam ten temat , bo drazni mnie pewna nachalnosc , nacisk , ta presja na zakup tv 4k .Jak juz kilka razy o tym wspominalem - ceny tych telewizorow sa kolosalne (na mysli mam wiekszwe przekatne , nie jakies tam marne 55" ) , druga sprawa to to ze kazda marka wypuscila dopiero zaledwie po 1 modelu 4k ale kierunek jest jeden - zamieniaj stary tv na nowy 4k bo to cuda na kiju , a tak naprawde to nawet nie ma w czym przebierac ....

I jeszcze ten smieszny argument ktory ost przewija sie na forum " jeśli chcesz prezentować obrazy z aparatu w najlepszej jakości - to zdecydowanie WARTO! " .... Ha ha . no naprawde warto :)
 
Nie watpie w to , ze z czasem materialow 4k bedzie coraz wiecej - pod Uhd mniej wiecej bylo wszystko przygotowane - transpondery, nosniki danych itp -pod katem 4k nie jest tak kolorowo a to jeszcze bardziej opozni pojawianie sie tresci 4k .

Poruszam ten temat , bo drazni mnie pewna nachalnosc , nacisk , ta presja na zakup tv 4k .Jak juz kilka razy o tym wspominalem - ceny tych telewizorow sa kolosalne (na mysli mam wiekszwe przekatne , nie jakies tam marne 55" ) , druga sprawa to to ze kazda marka wypuscila dopiero zaledwie po 1 modelu 4k ale kierunek jest jeden - zamieniaj stary tv na nowy 4k bo to cuda na kiju , a tak naprawde to nawet nie ma w czym przebierac ....

I jeszcze ten smieszny argument ktory ost przewija sie na forum " jeśli chcesz prezentować obrazy z aparatu w najlepszej jakości - to zdecydowanie WARTO! " .... Ha ha . no naprawde warto :)

Co roku PRowcy robią ludziom wodę z mózgów.
Wywal CRT kup płaski bo... lepszy
Potem - Kup duże LCD bo lepsze...
Potem - wywaj LCD z podświetleniem CCFL - bo to syf - kup z LED.
Chwilę później - wywaj swój TV LED - dosyć z cloudingiem i blendingiem - kup LCD z podświetleniem Full LED (też niezła ściema - bo to żadne full led a po prostu matryca podświetlająca ekran złożona z kilkuset niezależnie załączanych paneli)
Gdzieś w międzyczasie - wywal sój TV bo jest 2d - fuuuj - koniecznie kup 3D. One są takie fajne że nawet z materiału 2D robią 3D takie że nikt już do końca żywota nie odejdzie od TV...
Teraz wywal swój TV - kup 4k... wszystko możesz oglądać - przeskaluje się i miodzio.
A że nawet nie ma nośnika z filmami... to nic. Mam nadzieję że skończą z płytami i przejdą na karty pamięci jak SDXC chociażby...

Jednym słowem nie ma się co podniecać :)
Plazmy pominąłem bo chyba zawsze stanowiły znikomą część rynku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzialem juz sporo tv 4K, ostatnio doszedl Panasonic, w sumie juz chyba z 8tv 4K.
Nie w tym rzecz ze bym nie chcial, chociaz nie zamienialbym za zadne skarby wiekszego tv FHD na mniejszy 4K, tylko to nie jest roznica ktora mnie powala, nie siadam z wrazenia. Jest super, ale dla mnie FHD tez jest super i nic na to nie poradze.
 

lm648

Banned
Co roku PRowcy robią ludziom wodę z mózgów.
Wywal CRT kup płaski bo... lepszy
Potem - Kup duże LCD bo lepsze...

Masz w 100% rację :) .... w "zamierzchłych czasach" też ich posłuchałem i "wywaliłem" gramofon analogowy wraz z kolekcją winyli ..... bo płyta CD ponoć miała być lepsza ( a jak jest ? każdy wie):) ......... qźwa do dzisiaj żałuję :) ... i teraz waham się czy z powrotem do analogu nie wrócić :)
Od tego czasu już taki łatwowierny nie jestem a tym bardziej w "nowych technologiach" TV, .... nie spieszno mi .... czas pokaże swoje :)
 
Widzialem juz sporo tv 4K, ostatnio doszedl Panasonic, w sumie juz chyba z 8tv 4K.
Nie w tym rzecz ze bym nie chcial, chociaz nie zamienialbym za zadne skarby wiekszego tv FHD na mniejszy 4K, tylko to nie jest roznica ktora mnie powala, nie siadam z wrazenia. Jest super, ale dla mnie FHD tez jest super i nic na to nie poradze.

Bo większe (jak mowa o TV) jest lepsze :)
Dla mnie FHD jest bardzo satysfakcjonujące przy 60" i odległości 2,7m.
Mogłoby spokojnie być 70" z tej odległości - na razie mam zamiar przetestować oglądanie filmów z wyciągniętym do środka pokoju tv (regulacja chyba od 8 do 50cm od ściany) - przy filmach z pasami na pewno się przyda...
 
Do góry