Sharp a odtw. DVD (KORR) na HDMI

aswert

New member
czesc
od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem tv sharp 600. Podłączonego do niego mam dvd korr. Podczas gdy podłaczenie było przez scart przy włączeniu korrka od razu telewizor przełączał mi się na zewnętzrne źródło-odtwarzacz. Po połaczeniu urządzen przez HDMI muszę reczie wybrać zewnętrzne źródło. Nie wiem jak ustawić i gdzie, aby przełaczania było automaczyne. Proszę o pomoc! Pozdrawiam;)
 

afflux

New member
Nie chcę polemizować ale u mnie na innym sharpie i lg bd370 czasami po włączeniu oddtwarzacza blu-ray telewizor wykrywa sygnał i przechodzi na hdmi1, ale niestety częściej muszę przełaczać sam. Więc hdmi 1.3 chyba też potrafi wykryć sygnał.
 

mataman

New member
Bez reklam
Potrafi lecz nie jest to tak do końca. Jest cos takiego jak HDMI-CEC, działa to różnie, raczej służy do np sterowania odtwarzacza BD pilotem od tv. Czy jak wyłączysz tv to odtwarzacz też się wyłącza.
 

afflux

New member
Nie, po wyłączeniu telewizora blu-ray nadal działa. Napisałem to raczej jako ciekawostkę ponieważ z początku też uważałem że telewizor powinien tak jak na złączu scart rozpoznać źródło sygnału i na nie przejść. Ale teraz mi to zupełnie nie przeszkadza. Pozdrawiam
 

aswert

New member
fajnie dzieki za odp, rozumieć.

a powiedzcie mi jeszcze jedną drobną rzecz-mam analog w Toya, czy warto przechodzić na jej cyfrową wersje? Lepszy jest obraz, warto? Jak z użytkowaniem, bo tam jest dodatkowy tuner a wiec dodatkowy pilot.
 
Do góry