Sharp 46LE830E, blu-ray i audio.

Thoms3101

New member
Witam
W niedługim czasie planuje sobie zakupić odtwarzacz bluray, głośniki i ogólnie całe kino domowe do TV. Myślałem nad jakimś odtwarzaczu blu-ray za 500-1500zł i zestawie audio do 3500zł(kolumny+ampli/wzmacniacz, co lepsze?).
Odczuje różnicę między odtwarzaczem za 900zł a takim denonem za 1600? Zastanawiałem się nad Denonem DBP-1611UD. Dobry wybór? Odczuję różnicę między nim a np. taką YAMAHĄ 3D BD-S671?
Do audio to nie wiem czy brać dwie kolumny + jakiś subwoofer + ampli/wzmak? Czy jakiś zestaw 5.1 ze wzmacniaczem czy amplitunerem?
Audio chciałbym podłączyć do PC-ta, czyli potrzebowałbym jakąś dźwiękówkę czy przez telewizor, który mam podpięty do PC-ta przez HDMI, bezpośrednio dałbym rade podpiąć?
Audio będę używał 45% filmy, 45% muzyka i 10% gry.
Pokój 12m2
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
Tu jest taki niby plan mojego pokoju. Gdzie najlepiej byłoby rozstawić te kolumny? Bo myślałem, że na ziemi po bokach TV, albo żeby przewiesić TV na sciane z oknem, doradźcie.
Napisałem w temacie blu-ray i zero odezwu, także myślę, że tu coś lepiej pomożecie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużo do muzyki :
Harman AVR 265 + JBL Loft
Denon 1912 + wharfedale Diamond
 

Thoms3101

New member
A co myślisz o zestawie JBL ES100 + Denon 1912? Wystarczający jest ten ampli do tych kolumn? Bo byłbym w stanie teraz kupić ten zestaw+ za jakieś 3/4 miesiące ten odtwarzacz blu-ray Denon 1611, i może jakiś subwoofer jakby mi basu brakowało, ale wątpię, bo myślę, że te kolumny powinny dać rade w tym pomieszczeniu. I TV przerzucę chyba jednak na ścianę z oknem.
Chyba, że znajdę lepszy zestaw do 5000zł, bez blu-ray-a to polećcie coś.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten oczywiście że da sobie radę.
Ale w klasie 5000 zł to będziesz miał już modele w wyższej klasie :
Marantz 5006 + Monitor Audio
Harman 265 + Cinema Pack
Denon 1912 + Dali Concept
 

Thoms3101

New member
To doradź co do 12m2 na 2,25m(wysokości) opłaca się brać, tylko chciałbym jakiś bardziej przyszłościowy amplituner(3D i wszystkie inne bajery), bo może za jakieś 3/5 lata będe sobie domek pewnie budował, a nie chciałbym wyrzucać wszystkiego, a tak to sprzedałbym głośniki albo rozbudował sobie audio, bo pokój napewno będzie większy :D
Doradź coś do 5000+/-500zł, może być w tym zestawie blu-ray chociaż jak nie będzie to przeboleje i sobie dokupie w przyszłości.
Tak jak już mówiłem, TV mam podpięty bez przerwy do PC-ta, kabelkiem HDMI i w większości audio będzie wykorzystywane do oglądania teledysków(prawie muzyka ;)) i filmów, natomiast rzadziej do słuchania muzyki(bo wole sobie oglądać teledyski ;)) czy grania w gry.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Marantz NR1602
JBL Studio 180
JBL Studio 130
JBL Studio 120c
JBL Studio 140
Blu za jakiś czas lub PS3 dojdzie wtedy i zabawa.
 

Thoms3101

New member
Mówisz, że robić jednak 5.1, ale wtedy nie wiem jak wyrozstawiać te głośniki, żeby był najlepszy efekt. Tu niżej masz link do takiego "planu" mojego pokoju, doradź jak rozstawić te głośniki 5.1.
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
Myślałem o takim przemeblowaniu:
http://imageshack.us/photo/my-images/836/plan2c.png/
Od sofy do TV byłoby jakieś 3m.
A i jeszcze jedno, nie lepiej się wstrzymać narazie z subem i wziąć o 1000zł droższy ampli, a później dokupić porządnego suba i blu-ray?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1602 to już dobry ampli a chcesz droższy, jak i tak za dwa lata będzie stary już marketing się o to postara.

Pyknij kilka fotek, bo patrzę na te dwa szkice i to chyba różne pomieszczenia :)
 

Thoms3101

New member
Kilka fotek w załączniku.
Myślałem, że przerzuce te szafy na ścianę, która jest naprzeciwko i TV założe na ścianę tu gdzie jest okno(tylko musiałbym pokombinować, bo nie wiem czy się zmieści tak, żebym mógł otwierać okno), a w miejsce szaf jakąś sofe dokupić.
 

Attachments

  • DSC00233.jpg
    DSC00233.jpg
    505,1 KB · Wyś: 75
  • DSC00224.jpg
    DSC00224.jpg
    359,5 KB · Wyś: 83
  • DSC00222.jpg
    DSC00222.jpg
    390,6 KB · Wyś: 100
  • DSC00225.jpg
    DSC00225.jpg
    478,9 KB · Wyś: 73
  • DSC00230.jpg
    DSC00230.jpg
    456,3 KB · Wyś: 59

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Łóżko wejdzie pod okno? Wtedy sofa na miejsce łóżka, a tv i kino na przeciwległą ścianę i będzie się przyjemnie oglądać i słuchać.
 

Thoms3101

New member
Ooooo ty. To jest chyba najlepszy pomysł. Tak też chyba zrobie.
Na początek kupie 2x JBL Studio 180 + JBL Studio 120c + Marantz NR1602 + może sub, a później będę kompletował resztę sprzętu. Na tyły mogę kupić też 2x JBL Studio 180?
Jeszcze jedno, napewno te JBL-e są warte swojej ceny, bo teraz czytam sobie opinie i są naprawdę różne z przewagą na negatywne. Piszą, że nie da się w nich słuchać muzyki itp. i ,że nadają się tylko do filmów. Prawda to czy nie?
Co myślisz o Wharfedale-ach Diamond 10.7?
Myślałem, żeby skompletować taki zestaw:
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/2389320
Oczywiście z poleconym przez ciebie Marantzem
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na tyły bez przesade Studio 130 starczą. Jak lubisz głośno słuchać i na razie bez suba to może Ci wyślemy na początek Studio 190?

Co do opinii to nie ma kolumn które podobają się wszystkim tak jak z kobietami.
Te nieprzychylne to raczej seria ES czyli do koncertowych poziomów głośności, finezji ze sobą nie niosą.
Studio dużo przyjemniejsza zresztą dostała w tym roku EISA.
Nie nadaje się do muzyki poważnej ale Ty pewnie takiej nie słuchasz.
Sprawdza się za to w rytmach na czasie ba dobry bas i wysokie, środek trochę cofnięty ale nadal z przestrzenią.
 

Thoms3101

New member
OK, to zostaje jednak przy JBL-ach, bo poważnej muzyki raczej słuchał na nich nikt nie będzie :). Dzięki za pomoc.
Jednak wezme chyba te Studio 190. Odezwe się tak za miesiąc/półtora i bd zamawiał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry