Sharp 46" 100Hz czy 52" zwykly ?

funiek

New member
CZY LEPIEJ KUIPIĆ SHARPA 46" 100HZ CZY 52" ZWYKŁY CENY TV SĄ PODOBNE
chodzi mi dokladnie o SHARPA LC-46XL2E i LC-52X20E

czy roznica w jakosci obrazu z cyfry+ bedzie duza ?:confused:
 

km1963

New member
Bez reklam
funiek napisał:
CZY LEPIEJ KUIPIĆ SHARPA 46" 100HZ CZY 52" ZWYKŁY CENY TV SĄ PODOBNE
chodzi mi dokladnie o SHARPA LC-46XL2E i LC-52X20E

czy roznica w jakosci obrazu z cyfry+ bedzie duza ?:confused:

Witam

Jak dla mnie to widać (ale jestem już chyba maniakiem HD):D
Ważne czy Ty widzisz ?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
staraj się zawsze podać jakie masz warunki w mieszkaniu , co i jak będziesz podłączał i oglądał ?
Będzie łatwiej coś podpowiedzieć !!!
 

helper

New member
Cześć,

różnicę widać. Porównywałem swego starego 37XD1 do świeżo zakupionego 42XL2E.
Zalecam porównania "na żywo" i "subiektywnie". Niedoświadczeni często kupują "dane marketingowe", a nie obraz, który ewidentnie widać. Warunkiem jest odrobina wysiłku przed zakupem.
 

wmwjas

New member
To i ja się dołączę, ponieważ "zadaję sobie trochę wysiłku" :wink:

Kilka dni temu w jednym z berlińskich elektromarketów widziałem kilka lcd i swoje wrażenia opisałem w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15020&page=16 .

Tamto porównanie było na sygnale SD. Wczoraj odwiedziłem Saturna w "Złotych Tarasach". Obok siebie stały (i zapewne dalej stoją :grin:) Sharpy LC-52XL2E i LC-52X20E pracujące z sygnałem HD. I gdyby nie tabliczki znamionowe z cenami oraz potwierdzenie tego przez sprzedawcę, który wyświetlił mi ustawienia obu telewizorów, to uznałbym, że to... x20 jest tym 100Hz. Może, gdybym miał lupę to widziałbym różnicę. Dla mnie praktycznie to był jeden i ten sam znakomity odbiór. Początkowo x20 miał inaczej ustawioną jasność i kontrast, co powodowało, że było lepsze odczucie głębi. Po ustawieniu bliźniaczych parametrów - poza tym, że lc2 miał włączone 100Hz - oba TV, jak dla mnie, świeciły identycznie.

Nieopodal stały podłączone, tyle, że do podłego SD (nomen omen jak w Berlinie do demo Samsunga) pozostałe TV z kręgu moich zainteresowań, czyli 47z3030 Toshiby oraz 47PFL9732D Philipsa. W tych warunkach to Toshiba zupełnie się nie sprawdziła i potwierdziła moje wcześniejsze porównania, a Philips świecił nawet przyzwoicie, tyle, że mnie ten "ambilight" wnerwia.Trąci to jednak kiczem. Cóż mam swoje zawodowe skrzywienie dla tego typu "jeleni na rykowisku". Ale szanuję odczucia tych, którym się to podoba. Jedni wolą wnętrza eleganckie nowoczesne "High-Tech" inni regały na wysoki połysk z kryształami za szkłem.

Dla porównania tak po środku pomiędzy Toshibą, a Philipsem stał podłączony do tego samego sygnału JVCs40, którego model na codzień użytkuję. W moim odczuciu to u mnie w domu ten lcd-ek świeci 100 razy lepiej - i tu potwierdzam to co kiki zawsze pisze, iż w warunkach domowych lcd-eki zupełnie inaczej wyglądają, ale gdybym miał ocenić te tv na podstawie warunków z Saturna, to obraz na JVC był tak po środku pomiędzy Toshibą, a Philipsem.

Reasumując, na chwilę obecną zdecydowany jestem na 52x20e. Za różnicę cenową będę miał elegancki stolik Meliconi Expo 300. Muszę tylko jeszcze posprawdzać wymiary, ponieważ miejsce na 52 mam na centymetrowym styku i jeszcze siedzi mi to w prostopadłym padaniu odbicia lampy po przekątnej pokoju, a żona coś nie chce się zgodzić na "przemeblowania" (estetka cholera).

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry