Sharp 37X20E... rozczarowanie...

fireboy

New member
Witam!!!
Od zeszłego wtorku użytkuję Sharpa 37X20E. Obraz oglądam z odległości 2,5m. Źródłem sygnału jest Cyfra + podłączona przez Fergusona 8800HD przez kabel HDMI.
Generalnie TV pracuje całkiem ładnie. Kolorystyka jest bardzo dobra. Jakość generowanego obrazu jest łądna nawet przy kanałach o słabszej jakości... Żona jest w 100% zadowolona :)
jednak jest jedno ale...
przy szybkich ruchach kamery obraz potrafi zmieniać się czasem w pokaz slajdów (może trochę za dużo powiedziane). Widać jak przeskakuje. Szczególnie widoczne to jest podczas gdy na ekranie wyświetlane są jakieś linie prostopadłe do ruchu kamery, lub stojące przedmioty i postacie...
Gdy kamera stoi nieruchomo a ruszają się postacie jest super, nie mam żadnych zastrzeżeń. podobnie z przybliżaniem i oddalaniem kamery - jest dobrze...

Nie wiem co mam robić w tej sutuacji. Przeszkadza mi to na tyle, że tracę całkowicie przyjemność z oglądania i widzę tylko skaczący obraz... czy to tak jest i nie zmieni się ?? czy może wina słabego kabla (ten był w komplecie z dekoderem) ?? chociaż wątpię by kabel miał aż taki wpływ...

Przez to wszystko zastanawiałem się czy nie wymienić tego LCD na jakąś plazmę np 37pv80 Panasonic'a... szczególnie po lektórze tej strony: http://plazma-lcd-fakty.pl/
sam już nie wiem co mam o tym myśleć...

Proszę o wszelkie rady i propozycje... TV mogę wymienić lub zwrócić w ciągu 10 dni... czyli max do czwartku... w sumie to kupiłem go po założeniu tematu na tym forum... mam nadzieje, że pomożecie mi i teraz rozwiązać problem...

Pozdrawiam
FireBoy
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.Z twoim telewizorem jest pod tym względem wszystko o.k.Jest to słynny efekt judder i ma go właściwie każdy kto ma lcd.Żadne 100hz tego nie zmieni.Polecam plazmę-jeśli możesz to wymieniaj i tam to nie będzie tak widoczne.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Srutututu kłebek drutu sierżancie. Na mojej toshibie nic takiego nie ma. Niestty sharp x20 to nic ciekawego juz o tym pisałem kilka razy.
 

michaniu

New member
A Ja będę bronić sharpa ;) mam od 2 tygodni i jest mega :) i to przy sygnale SD :) już niemogę się doczekać dnia kiedy to sygnał cyfrowy bedzie dopływał do mojego 37x20e ;)))))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wcześnie dokładnie pisałem że Sharp jest extra ale nie dla Twoich celów. Za blisko siedzisz ekranu aby brać full hd i 50 Hz.
 

fireboy

New member
Wymienić jeszcze mogę, a nawet oddać...
Tylko na co? Tak żebym w tej cenie kupił coś co spełni moje oczekiwania. Chciałbym kupić w jakimś "normalnym" (czyt. nie internetowym) sklepie... JVC 37P80 w Toruniu nie widziałem nigdzie...
Jeśli chodzi o Full HD to się nie upierałem... A jeśli chodzi o odległość to jak odejdę dalej to jedyne czego nie widać to jakieś tam niewielkie artefakty, a przecież nie zniweluję odległością przycinania się obrazu... Oglądałem z ok 3,5 metra wczoraj i tak jak mówię jedynie obraz był nieco bardziej gładki i tyle... ale ruch szarpało ... hmm może stąd nazwa firmy ;)

A tak poważnie to mam jeszcze 2 dni i mogę wymieniać... tylko na co ?? njawygodniej było by na coś z oferty Euro Rtv Agd... bo tylko bym oddał i wziął drugi...

Z góry dzięki za wszelką pomoc...
 

fcluki07

New member
Proponuje zmienic kable na component, wiadoma rzecza jest ze przy podlaczemiu przez hdmi nie wlaczaja sie ulepszacze w tv. Proponuje testowo podlaczyc przez hdmi
 

fireboy

New member
Byłem właśnie w sklepie i oglądałem sobie jeszcze panasa 37PV80... no i niestety muszę stwierdzić, że ten efekt również w nim występuje... Chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi tu o smużenie bo tego w moim TV nie ma... Tylko takie "przycinanie" obrazu przy poziomych średnio szybkich ruchach kamery (przy szybkich i wolnych nie widać)... Panas stał obok LCD, oba HD Ready i niestety plazma wypadła gorzej pod względem szczegółowości... Leciał American Chopper na Discovery HD i na LCD np było widać każdą "zagniotkę" na czarnej koszuli gościa, a na plaźmie było widać, że koszula jest czarna i tyle...
Pochodziłem trochę po sklepie i zauważyłem że efektu tego który mnie denerwuje nie ustrzegła się także tosia 42Z3030, która ponoć jest mistrzynią :) Więc wróciłem do domu trochę spokojniejszy... Ale jeszcze cały czas rozważam czy dobrze wybrałem :)

Jeśli chodzi o kable...
Tuner do TV podłączyłem w dwojaki sposób... Przez hdmi i przez component... w obu przypadkach są to kable dołączone przez producenta tunera... Te component wyglądają dosłownie jak takie za 5zł kupione na rynku :)

Tak więc zastanawiam się na ile poprawi mi się jakość obrazu jeśli zainwestuję w lepsze kable... no i jakie kable wybrać... HDMI czy component... Przy component zauważyłem, że pojawiają się skośne paski podczas oglądania, co nie występuje przy HDMI. Może to wynik słabych nieekranowanych kabli ?? Nie wiem...

Jakiej firmy kable warto wybrać? oczywiście w rozsądnej cenie, czyli ok 100zł za 1,5m przewodu...bo kabel za 500zł to IMHO przesada...
Szkoda, że większość tych kabli jest tak pakowana, że po otwarciu nie można ich zapakować ponownie. Wtedy można by potestować i wybrać najlepszy a pozostałe oddać... a tak kupować kilka kabli żeby jakiś leżał to bez sensu...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wake up koko.Zależy od zródła jakie w danym momencie leci i w ilu klatkach jest nagrane.Miałem toshine 37x3000 i 7 innych lcd i wszedzie to samo więc nie bądz taki do przodu bo już słyszałem bajki posiadaczy ps3 że im wszystkie gry płynnie chodzą.
 

fireboy

New member
kiki, wracając do Sharpa X20E... Polecałeś go w niejednym wątku jako doskonały TV do gier. Rozumiem, że w grach bardzo ważna jest płynność ruchu... Więc skoro w grach chodzi super to brak płynności nie jest przyczyną telewozora... tak przynajmniej rozumowałem przed zakupem... że jak gry chodzą płynnie to wszystko inne też będzie... chyba, że będzie kiepskiej jakości... a u mnie nawet na kanałach HD jest to o czym piszę i nie ważna jest odległość z jakiej to oglądam...

Jak możecie to proszę o jakąś odpowiedź w sprawie kabli, o których pisałem wcześniej...
 

fireboy

New member
NO niestety... może wygrywać, ale jest poza moim zasięgiem finansowym... zaczynałęm od 2500-3000 a skończyłem na 3600 więc i tak przekroczyłem :)
A poza tym skoro 37 jest już dla 2,5m rozmiarem granicznym to co dopiero 42 ;)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Wake up koko.Zależy od zródła jakie w danym momencie leci i w ilu klatkach jest nagrane.Miałem toshine 37x3000 i 7 innych lcd i wszedzie to samo więc nie bądz taki do przodu bo już słyszałem bajki posiadaczy ps3 że im wszystkie gry płynnie chodzą.
Jesli chodzi o źródło to sharp chodzi na N-ce po hdmi i tam gdzie na mojej toshibie jest ok tam wyraznie widac ze gubi ostrośc.
 

jaroslawp

New member
fireboy napisał:
...A tak poważnie to mam jeszcze 2 dni i mogę wymieniać... tylko na co ?? ...
No i na czym stanęło?
A napisz, proszę, czy oglądając film z odtwarzacza obraz też był "szarpany", czy też, ten efekt występował tylko na sygnale tv?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam ponownie.Spróbuj na dvd nagranym w 25klatkach(europejskie) i wtedy powinno być płynnie(tv będzie działać w 50hz).I jeśli wtedy będzie ok to myślę że to będzie oznaczało że tv jest ok.

Tomek Koko napisał:
Jesli chodzi o źródło to sharp chodzi na N-ce po hdmi i tam gdzie na mojej toshibie jest ok tam wyraznie widac ze gubi ostrośc.
Ale jemu nie chodzi o gubienie ostrości tylko o szrpanie(judder)
 

fireboy

New member
jaroslawp napisał:
No i na czym stanęło?
A napisz, proszę, czy oglądając film z odtwarzacza obraz też był "szarpany", czy też, ten efekt występował tylko na sygnale tv?
Generalnie TV jest OK. Zakładam, że to wina sygnału... jeśli chodzi o DVD to jeszcze nie kupiłem... ale wypożyczyłem na chwilkę od kolegi super DVD jakim jest WIWA ;) Powiem szczerze, że byłem bardzo zaskoczony i to na plus... Z filmów DVD to miałem tylko koncerty In Flames i było na prawdę dobrze... Resztę filmów miałem w DIVXie i sądziłem, że będzie gorzej... a było na prawdę zbliżone do DVD... Chcę w najbliższym czasie kupić jakieś DVD ze skalerami... ale zastanawiam się czy to poprawi obraz... z kasą na razie nie chcę szaleć i mam ok 300zł ... jak macie jakieś typy to proszę o radę... Słyszałem że Fergusony są niezłe... Chodzi o to żeby sobie dobrze radził z Divxem i polskimi napisami...
SierzantHarris napisał:
Witam ponownie.Spróbuj na dvd nagranym w 25klatkach(europejskie) i wtedy powinno być płynnie(tv będzie działać w 50hz).I jeśli wtedy będzie ok to myślę że to będzie oznaczało że tv jest ok.
Niestety teraz nie mam takiej opcji... Chociaż w instrukcji jest jakaś wzmianka że automatycznie wykrywa jak jest film 24/25 klatek i dostosowuje do jak najlepszej jakości...
 

fireboy

New member
Nie wiem co rozumiesz przez cyfrowy... w pierwszym moim poście napisałem, że mam CYFRĘ + podłączoną przez tuner FERGUSON 8800 HD. Czy może być coś bardziej cyfrowego na tą chwilę??
 

fireboy

New member
Właśnie odnośnie przewodów pytałem wcześniej... czy lepiej jest podłączyć przez HDMI czy component?? Jeśli tak to jakiej firmy kable polecacie ??
No i co z tym DVD :)
Sporo pytań, ale nie ma sensu zakładać osobnych tematów :)

Pozdrawiam
 
Do góry