Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

accu

New member
Bez reklam
Co ciekawe w instrukcji software piszą żeby wyłączyć po Update z pilota a w historii software żeby odłączyć od zasilania.:)

Witam,
Dla mnie pełna procedura jest następująca. Po zakończonej aktualizacji zakończonej sukcesem (na ekranie pojawia się napis Operation successful ), wyciągniemy wówczas pamięć USB z złącza USB w telewizorze , naciskamy jeden raz przycisk POWER na pilocie zdalnego sterowania telewizora , telewizor sam wyłączy się na 10 sekund i ponownie sam się włączy po tych 10 sekundach , kiedy ekran pozostaje czarny , należy odczekać 2 minuty gdy telewizor jest włączony , a następnie go wyłączyć wyłącznikiem/włącznikiem , który znajduje się na tylnej ściance telewizora .(na dole) Następnie odczekać 2 do 3 minut i
wyciągnąć przewód zasilający z gniazdka sieciowego na kilka minut. Następnie podłączyć z powrotem
przewód zasilający do gniazdka sieciowego i włączyć telewizor za pomocą wyłącznika/włącznika
znajdującego się z tylnej ściance telewizora.I to by było na tyle na temat "zimnego startu" lub jak
kto woli "pełnego restartu".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu napisz czy cos sie stanie jesli calej tej procedury sie nie wykona? Czy istnieje mozliwosc ze cos sie pokreci? Skoro szybal wgral przedostatniego softa z netu i podejrzewam ze nic nie robil bo jeszcze o tym nic nie wiedzial ze taka jest procedura. A moze po prostu nalezy robic cos takiego jak to mowia dla swietego spokoju? Nie znam sie na tym a bardzo mnie to ciekawi bo tak jak pisalem u mnie goscie w pracy sciagaja nowe oprogramowania do tv z netu i zadnych tego typu rzeczy nie robia ale u mnie w p racy sa soniaki i samsungi, wiec moze te nie wymagaja tego?? Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Accu napisz czy cos sie stanie jesli calej tej procedury sie nie wykona? Czy istnieje mozliwosc ze cos sie pokreci? Skoro szybal wgral przedostatniego softa z netu i podejrzewam ze nic nie robil bo jeszcze o tym nic nie wiedzial ze taka jest procedura. A moze po prostu nalezy robic cos takiego jak to mowia dla swietego spokoju? Nie znam sie na tym a bardzo mnie to ciekawi bo tak jak pisalem u mnie goscie w pracy sciagaja nowe oprogramowania do tv z netu i zadnych tego typu rzeczy nie robia ale u mnie w p racy sa soniaki i samsungi, wiec moze te nie wymagaja tego?? Pozdrawiam
Lolek

Witam,
No to słuchaj gościów , nikt Ci tego nie broni.Każdy ma swój rozum i postępuje jak chce.

Oprogramowanie telewizorów firmy Sony nie aktualizowałem nigdy przez Internet , zawsze przez złącze USB w telewizorze . Ja podaję , jak prawidłowo podchodzić do zaleceń producenta , by wszystko było ok. Co się ma pokręcić , to jest proste , bez dwóch zdań.Nie ma znaczenia , czy przez Internet czy z pendrive'a.
Co innego jak chcemy wrócić do starej wersji oprogramowania ,jak nam nowa się nie podoba.W telewizorze firmy Philips wbrew informacji firmy Philips jest taka możliwość , musimy ją mieć jednak wgraną
na pendrive lub w komputerze .Nie będę jednak o tej możliwości się rozpisywać , nadmienię tylko ,
że należy wtedy wejść do menu i znaleźć :Ustawienia oprogramowania >Lokalna rozbudowa>Wybierz oprogramowanie
do zaktualizowania w telewizorze .Oczywiście telewizor musi być włączony , oraz wkładamy pendrive
z wersją oprogramowania , którą chcemy przywrócić do złącza USB w telewizorze, lecz najpierw
musimy wejść do: Ustawienia oprogramowania>Lokalna rozbudowa .(wcześniej telewizor tej wersji oprogramowania nie widzi)
Barcelona -Real 3:2 . W Madrycie w środę o 22:30 będzie ciekawie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,
Dla mnie pełna procedura jest następująca. Po zakończonej aktualizacji zakończonej sukcesem (na ekranie pojawia się napis Operation successful ), wyciągniemy wówczas pamięć USB z złącza USB w telewizorze , naciskamy jeden raz przycisk POWER na pilocie zdalnego sterowania telewizora , telewizor sam wyłączy się na 10 sekund i ponownie sam się włączy po tych 10 sekundach , kiedy ekran pozostaje czarny , należy odczekać 2 minuty gdy telewizor jest włączony , a następnie go wyłączyć wyłącznikiem/włącznikiem , który znajduje się na tylnej ściance telewizora .(na dole) Następnie odczekać 2 do 3 minut i
wyciągnąć przewód zasilający z gniazdka sieciowego na kilka minut. Następnie podłączyć z powrotem
przewód zasilający do gniazdka sieciowego i włączyć telewizor za pomocą wyłącznika/włącznika
znajdującego się z tylnej ściance telewizora.I to by było na tyle na temat "zimnego startu" lub jak
kto woli "pełnego restartu".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Procedura aktualizacji oprogramowania nie zmieniła się w produktach Philipsa od wielu lat. Prawdę powiedziawszy kilkukrotnie już na ten temat pisałem i to nie tylko ja, ale i wielu innych użytkowników różnych modeli TV tej firmy. Jeżeli komuś się udało przeprowadzić aktualizację z poziomu netu i Menu telewizora, wbrew zaleceniom instrukcji, to jest to jego sprawa. Być może właśnie to bywa przyczyną problemów w poprawnym funkcjonowaniu telewizora. Ja, jak już pisałem, kilkukrotnie próbowałem tego dokonać na swoim modelu ze skutkiem zerowym i nie wydaje mi się, aby miało znaczenie jakiekolwiek to, że na innych modelach innych firm można taką operację przeprowadzić. To typowe pisanie o niczym, aby coś napisać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki Accu z tego wniosek jest taki dla uzytkownikow philipsa ze lepiej i bezpieczneij po prostu jest to robic tak jak opisywales i tyle. A co do ostaniego postu ze cos sie pisze dla pisania to nie prawda, bo po pierwsze szybal przedostani soft z neta sciagal i wszystko bylo ok , a po drugie nie dalej jak dzisiaj wlasnie poszedlem do kolegi w pracy i zeby pokazac ze nie mowil slowa na wiatr przy mnie sciagnal z neta ostatni soft do tv sonego przez net i wszystko ok z tv.
Ale to sony, a z philispem przkonaliscie wiekszosc uzytkownikow lub tych co zamierzaja kupic philipsy zeby wgrywac nowe softy przez usb. Przynajmniej ja mam takie zdanie ze lepiej poprzez usb.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Procedura aktualizacji oprogramowania nie zmieniła się w produktach Philipsa od wielu lat. Prawdę powiedziawszy kilkukrotnie już na ten temat pisałem i to nie tylko ja, ale i wielu innych użytkowników różnych modeli TV tej firmy. Jeżeli komuś się udało przeprowadzić aktualizację z poziomu netu i Menu telewizora, wbrew zaleceniom instrukcji, to jest to jego sprawa. Być może właśnie to bywa przyczyną problemów w poprawnym funkcjonowaniu telewizora. Ja, jak już pisałem, kilkukrotnie próbowałem tego dokonać na swoim modelu ze skutkiem zerowym i nie wydaje mi się, aby miało znaczenie jakiekolwiek to, że na innych modelach innych firm można taką operację przeprowadzić. To typowe pisanie o niczym, aby coś napisać.

Witam,
Kriswas , nie pisz ,że próbowałeś tego dokonać na swoim modelu ze skutkiem zerowym , bo operacja ta jest
całkowicie wykonalna , tylko ,że nie wiesz jak to się prawidłowo wykonuje.Poszukaj sobie na FAQ firmy
Philips , tam jest szczegółowo opisane.Akurat w serii telewizorów 9704 z roku 2009 r. można to bez kłopotów wykonać.Są dostępne wszystkie wersje oprogramowania do serii 9704.Aktualizacja oprogramowania w telewizorach z rocznika 2009 r. nie wymagała "restartowania" zalecanego przez producenta, natomiast seria 8007 , rocznik 2012 r.
wymaga.O ile się nie mylę to ostatnia aktualizacja oprogramowania w serii 9704 była w połowie lipca 2010 r. Tyle tytułem odpowiedzi.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Tak jest ja 9706 aktualizowałem tylko z netu.

Witam,

Prawidłowo:smile:. Można aktualizować oczywiście przez Internet , chociaż pewniej jest przez złącze USB
w telewizorze.Dobrze mieć jednak telewizor do tej czynności połączony z Internetem przewodowo.
Telewizor Philips 46PFL9706K/02 , który miałeś uprzednio , w dodatku nie wymaga " pełnego restartowania" czyli tzw. zimnego startu , po wykonaniu aktualizacji.Nie ma takich zaleceń przez producenta.Dotyczy to tylko telewizorów firmy Philips rocznika 2012 , np.serii 6007 , 7007 , 8007.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Moja radość nie trwała długo od jakiejś godziny pojawił mi się żółty pionowy pasek postaram się zamieścić fotki.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Czy ten pasek pojawia się na wszystkich programach , czy jak wchodzisz do menu telewizora też jest.A jak podłączysz dvd też jest?
Spróbuj może wyłączyć telewizor z sieci zasilającej na 2 godziny , może pomoże. Oj nie dobrze.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Witam,

Czy ten pasek pojawia się na wszystkich programach , czy jak wchodzisz do menu telewizora też jest.A jak podłączysz dvd też jest?
Spróbuj może wyłączyć telewizor z sieci zasilającej na 2 godziny , może pomoże. Oj nie dobrze.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dvd,skype menu wszędzie wyłącze go od zasilania na całą noc ,ale czy myślisz że to wypaliły się pixele czy to możliwe że aż tyle na raz?
 

accu

New member
Bez reklam
Dvd,skype menu wszędzie wyłącze go od zasilania na całą noc ,ale czy myślisz że to wypaliły się pixele czy to możliwe że aż tyle na raz?

Witam,
Myślę , że piksele nie mogły się wypalić , przyczyna musi być zupełnie inna. Myślę co może być przyczyną , że ten pasek tak niespodziewanie się pojawił , nie było jakiegoś przepięcia sieciowego.
Niestety nie jestem fachowcem w dziedzinie naprawy telewizorów LCD.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie mam zamiaru być jonaszem ale podobny problem <patrząc na fotki> miałem z monitorem Eizo i wymienili mi matrycę ?!
 

szybal

Banned
Witam,
Myślę , że piksele nie mogły się wypalić , przyczyna musi być zupełnie inna. Myślę co może być przyczyną , że ten pasek tak niespodziewanie się pojawił , nie było jakiegoś przepięcia sieciowego.
Niestety nie jestem fachowcem w dziedzinie naprawy telewizorów LCD.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Myśle o pixelach dlatego że na zdjęciu tego nie widać z bliska są to małe punkciki swiecą na żółto czerwono a jeden w tym szeregu jest szaroczerwony,o przepięciu nie ma mowy mam listwy i jest to nowe budownictwo więc myśle że to nie to .Pasek pojawił się po włączeniu po godzinnej przerwie co ciekawe na wysokości tego szarawego jest poziomy ledwo widoczny.Miałem coś takiego w pierwszym philipsie z 2008 ale były to dwa punkciki na całej matrycy jeden świecił na biało a drugi był czarny.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Widzę ze walczysz długo i ciągle masz jakieś problemy !!!
Trzymam kciuki abyś z tego wyszedł !!!!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Może to być uszkodzona matryca o czym pisze vvv.( choć lepiej żeby tak nie było)
W ostatniej aktualizacji jest w tłumaczeniu "wujka Google'a" w linii 22 - Sporadyczne natomiast bar(pasek) w rogu zestawów LVDS - rozwiązany problem.(Sporadic while bar in right corner of LVDS sets-solved)

Jeżeli po wyłączeniu telewizora z sieci zasilającej i po włączeniu go rano pasek nie zniknie ,
to niestety trzeba zgłosić ten fakt do serwisu .Mają przecież szkolenia i problem powinni rozwiązać.
Być może , trzeba powtórnie wgrać oprogramowanie i obejdzie się bez wymiany matrycy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry