Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

jarwisz

New member
Bez reklam
na EXT trzeba nie tylko wejść z pilota na odpowiednie wejscie /EXT/ ale i do Menu LCD i ustawić wybór sygnału - u Ciebie powinien być PC/RGB?/ a zapewne jest Component

pozd
 

Mandaryn.

New member
Panowie, widze, ze dobrze Wam idzie wymiana zdan, wiec i moze ja sie podlacze z kilkoma pytaniami. Za odpowiedz bede wdzieczny niezmiernie, choc ponosc wszystko ma swoje ganice. :)

1. 42XD1E jest FullHD, wiec jak na nim wyglada sygnal 720p z xbox 360? Tak marnie, jak powiedzmy 640x480 rozciagniete do 1280x1024 na 17 calowym monitorze lcd? Pytam, bo choc xbox 360 wspiera 1080i, nie usmiecha mi sie zabawa przy 25fps. Jesli sygnal wyglada marnie, to moze lepiej kupic jakis 40 calowy hdready i dac sobie spokoj z fullhd?

2. Poza sharpem w podobnej cenie mam Samsunga LE40F71B. Co prawda to o 2 cale mniej, lecz nie mam pojecia jak on wypada kontra ten Sharp. Bede wdzieczny zakilka slow.

3. Czy oplaca sie inwestowac w FullHD, skoro zarowno n i cyfra sa w 720p, xbox w 720p, dopiero filmy na br i hd-dvd beda w 1080p?

4. "Jedynie Philips i Sharp jakoś próbóją.Chociaż i tak w przypadku połączeń HDMI-HDMI i w tych telewizorach nie działają systemy poprawy płynności obrazu. Mnie nie jara tryb 1080p/24-szlag mnie trafia jak widze w kinie rwący,rozmazujący się obraz spowodowany tylko 24klatkami obrazu." - dlaczego w 1080p 24 klatki? Moge prosic o jakies wyjasnienie, bo zglupialem. :) Po co mi fullhd skoro bede mial 24fps?

Dziekuje
 

artpark

New member
Do : jarwisz
Dzięki - tak właśnie robiłem ale wcześniej juz zdublowałem połączenie przez EXT3 - okazało się, że EXT3 ma pierwszeństo przed EXT4 i to przełączanie nic nie dawało... Ale już sobie poradziłem - wystarczyło wypiąć EXT3
Pozdrawiam
 

dramich

New member
Cześć jestem tu nowy mam pytanie do kogos kto się zna

Jesli sobie kupię 42 FullHD podłączę kompa to czy będę mógł oglądac filmy w 1080p ??? jeśli tak to jak tego dokonać., jakby co to mam kilka filmów w tym formacie.
 

szymonunion

New member
Witam,

bedziesz mogl jezeli podlaczysz odpowiednim kablem (DVI-HDMI), karta graf. wspiera HDTV (1080p) razem z HDCP i Twoj TV umozliwia odbior sygnalu 1080p na zlaczu PC.

PS. Bylo o tym juz na forum - klania sie opcja 'SZUKAJ' w razie czego.


Pozdrawiam,
 

dramich

New member
Wiem wiem wystarczy wpisać wyraz "nowy" żeby otrzymać antywyraz "szukaj" wpisałem w tym wątku bo chce kupić tego właśnie sharpa 42 a karte mam 1900 XTX
 

Grzegurz

New member
Wada fabryczna nowych SHARP-ów?????

Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Śmiem twierdzić, że to wada fabryczna gdyż to już 2 telewizor (LC-42XD1E), który notorycznie się zawiesza http://**********.com/style_emoticons/default/mad.gif

Obydwa telewizory były zakupione w sieci sklepów Media Markt: Pierwszy z nich w ciągu 5 dni zaciął się około 4 razy. Zawieszenie telewizora polega na tym, iż jedynym ratunkiem wyjścia z sytuacji jest wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Telewizor zawieszał się w momencie przełączania kanału lub zmiany źródła obrazu.

Dlatego też, zapadła decyzja o zmianie TV na nowy taki sam, w tym samym rozmiarze na co MM bez problemowo od razu się zgodziło. Niestety ten "nowy" zawiesił się już po kilkunastu minutach użytkowania dokładnie w taki sam sposób jak ten poprzedni.

Ponadto: znajomi również kupili SHARPA tyle, że większego LC 46XD1E który zawiesił się w ciągu 2 dnia użytkowania!!!!!!! ( Sprzęt za około 15 000 zł ) przecież to skandal!

Totalnie zniechęcony do tego produktu przeszukałem internet i znalazłem kilka ciekawych rzeczy (w US) na temat tych modeli:

Problemy z tymi telewizorami jakie napotkało grono użytkowników to:

1. The turning itself on issue, most report that it happened in the middle of the night (same się włączają!!)
2. Lockups would happen when signal would cut out, or changing channels to quickly (czyli mój przypadek tzw. zawiasów).


Link: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....7174&page=3 - dotyczy akurat TV 37" tej serii.

....w związku z czym chciałem zadzwonić do polskiej centrali firmy SHARP--> http://www.sharp.pl/index.php?id=99&L=19

...ale żaden z podanych tam numerów telefonów teoretycznie nie istnieje.



Mój wniosek:

Gratuluje SHARPowi tak wspaniałego produktu i żałuję kupy pieniędzy i straconego czasu które musiałem poświęcić na wszystkie formalności z nim związane.
 

Mabri

New member
Coś wadliwa ta linia sharpów - to nie pierwszy problem z tymi tv. Ciekawe z czego to wynika?
Grzegurz - gdzie są produkowane te modele?
 

Marecky

New member
Dowiedzialem sie od pewnego dyrektora MM, ze wstrzymano dostawy Sharpa, to co lezy na polkach to wszystko stary import. Nastepna dostawa 15 stycznia 2007 !!! Moze wtedy beda poprawione sztuki.
 

Tomex1

New member
Buczenie cd.

Witam,
dziękuję za odpowiedzi.
Zgodnie z radami napisałem maila do serwisu Sharpa podając szczegóły wymagane w takich przypadkach (namiary, serial itp.).
Podobnie jak w przypadku innych Użytkowników dostałem szybką i grzeczną odpowiedź że owszem mieli już takie zgłoszenia, czekają na oficjalne stanowisko Centrali.... zapowiedzieli też, że likwidacja usterki (naprawa sprzętu) ma nastąpić (...ufff!!!) poprzez wizytę fachowców pod wskazanym przez klienta adresem.
Na moje pytanie o pogłoski na temat: "masowa wymiana modeli buczących w USA, czy innych krajach" odpowiedzieli, że to czarny PR konkurencji (???!!!). No i jeszcze jedno, zostałem zapewniony, że eksploatacja "buczącego" Sharpa nie powoduje ewentualnych negatywnych skuktów dla pozostałych elemenetów odbiornika... czyli samo "buczenie" powoduje pewien ewentualny dyskomfort dla widzów.
Szczęśliwie, oprócz owego "buczenia" nie zauważyłem w pracy mojego odbiornika jakichkolwiek problemów.

Pozdrawiam
Tomex1
 

Grzegurz

New member
Mabri napisał:
Coś wadliwa ta linia sharpów - to nie pierwszy problem z tymi tv. Ciekawe z czego to wynika?
Grzegurz - gdzie są produkowane te modele?

42" podobnież w Tajwanie. 37" i 46" Japonia AFAIR. Ale wychodzi na to, że nie ma to do końca znaczenia skoro wszystkie się zawieszają:/ . Przykra sprawa tym bardziej, że rzeczywiście obraz w tych modelach w HD robił zdecydowanie największe wrażenie:(
 

Kilmar

New member
Kurcze - jeśli się zawieszają to trzeba je reklamować.
Skoro problem nie dotyczy tylko Polski to Sharp będzie w końcu MUSIAŁ cos z tym zrobić.
Mój przez ok. miesiąc zawiesił się dopiero raz. Trudno, zdarza się (mój telefon w tym samym czasie zawiesił się pewnie ze 2-3 razy a na niego ie narzekam). Oczywiście nie powstrzymało mnie to od napisania maila do serwisu Sharpa z pytaniem czy w końcu coś z tym zrobią.

Pożyjemy zobaczymy, ale ja jestem bardzo zadowolony z TV i nawet przy kiespkim sygnale juz przyzwycziłem się do obrazu.

pozdrawiam
 

Grzegurz

New member
Kilmar napisał:
Kurcze - jeśli się zawieszają to trzeba je reklamować.
Skoro problem nie dotyczy tylko Polski to Sharp będzie w końcu MUSIAŁ cos z tym zrobić.
Mój przez ok. miesiąc zawiesił się dopiero raz. Trudno, zdarza się (mój telefon w tym samym czasie zawiesił się pewnie ze 2-3 razy a na niego ie narzekam). Oczywiście nie powstrzymało mnie to od napisania maila do serwisu Sharpa z pytaniem czy w końcu coś z tym zrobią.

Pożyjemy zobaczymy, ale ja jestem bardzo zadowolony z TV i nawet przy kiespkim sygnale juz przyzwycziłem się do obrazu.

pozdrawiam

Właśnie ja też jestem "zadowolony" z designu zew. i obrazu dlatego ciężko będzie się z nim rozstawać. Telefonowi wybaczam zawiasy - Telewizorowi za 10 000 już nie ;-)
 

Grzegurz

New member
Sharp ładnie się zachował - wyszedł z inicjatywą naprawienia TV. Ja jednak nie godzę się na kolejne formalności z tym związane i oddaję nowy (wadliwy) TV tam skąd przybył. Doradźcie coś proszę w 42" o równie wysokich rozdzielczościach, lub proszę o linki do takich tematów.

Serdecznie pozdrawiam

Grzegurz.
 

trops55

Member
Grzegurz napisał:
Sharp ładnie się zachował - wyszedł z inicjatywą naprawienia TV. Ja jednak nie godzę się na kolejne formalności z tym związane i oddaję nowy (wadliwy) TV tam skąd przybył. Doradźcie coś proszę w 42" o równie wysokich rozdzielczościach, lub proszę o linki do takich tematów.

Serdecznie pozdrawiam

Grzegurz.

A w jakim czasie można oddać wadliwy tv od momentu jego zakupu ?
 

Kilmar

New member
W kwiestii zawieszania i buczenia:

serwis SHARPa napisał:
1. Jeśli chodzi o zawieszanie - jest już nowy soft który w 100% rozwišzuje problem - proponuje jakoś się umówić. W pištek 15-go nasza firma nie pracuje proponuje więc kontakt w poniedziałek.
2. Brzęczenie - niestety jeszcze w trakcie diagnozowania przez fabrykę
 

arek_slupsk

New member
Sharp 37ge1e oraz 46xd1 -

dzien dobry
jestem posiadaczem 37ge1e oraz 46xd1 i mam pytanie
czy w 37ge1e te wentylatory zawsze tak wyja?
czy w kazdym 46xd1 swietlowki matryc tak nierownomiernie swieca ze odrozniaja sie pasy na jasnym tle? czy tylko ja trafilem na jakis kiepski - a 46xd1 wybralem od jvc46z70 i teraz zaluje
biale tlo w 37ge1e to miód w porownaniu z 46xd1.
 

rudolf

Member
Chyba masz coś nie tak w46XD1 poniewż ja mam 37XD1 i biały jest super.
Poza tym sprawdź ustawienia gdyż moim zdaniem żadne z fabrycznych nie jest dobre
 

mystic

New member
arek_slupsk napisał:
dzien dobry
jestem posiadaczem 37ge1e oraz 46xd1 i mam pytanie
czy w 37ge1e te wentylatory zawsze tak wyja?

Niestety nic z tym nie zrobisz, mam wymienione przez serwis oba wiatraki, i brak różnicy na plus. Mój GE1 wisi na ścianie, a bezpośrednio za wiatrakami zamocowałem do ściany kawałek filcu 12mm, który nie odbija dźwięku, jednak i tak słychać.

arek_slupsk napisał:
biale tlo w 37ge1e to miód w porownaniu z 46xd1.

Może i miód, ale ciągnie smugę niemiłosiernie GE1, na tym białym. Zresztą nie tylko na białym. Zaczynam poważnie myśleć nad sprzedażą tego TV, bo widzę w nim więcej wad niż zalet.
 
Do góry