Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

mystic

New member
Jak zapewnił @olatigid czytaj digitalo.pl w UK, NL, DE Sharp przyznał się oficjalnie do blamażu i będą wymieniać tym co się zgłoszą do serwisu, że im brzęczy, raczej kampani informacyjnej w TV nie zrobią bo by musieli wszystkie wymienić a tak coś sie zaoszczedzi, widać taka polityka firmy skoro świadomie na rynek PL wypuścili tele z wadą fabryczną.
Nowe modele bez wad wejdą do sprzedaży z końcem grudnia lub z początkiem stycznia, tak że sezon ogórkowy z głowy w tym roku.
 
Ostatnia edycja:

Kilmar

New member
Acha - czyli nie a co szat rwać i po prostu muszę się za wczasu zgłosić do serwisu I pewnie jak się akcja zacznie wymienią mi TV na "niebrzęczący".
No toście mnie koledzy uspokoili.

pozdrawiam i dzięki
 

RS4

New member
Kilmar napisał:
Hmmm... czy to oznacza, że w innych krajach można kupić "niebzyczące"?
Skoro tak i skoro jest to wada fabryczna to muszą wymienić

Kurcze ja jednak czegoś nie rozumiem. Posiadaczy tej serii jest juz trochę. Dlaczego nie zacząć bombardować Sharpa reklamacjami i prośbami o naprawę??? Może wtedy Sharp przestanie nas "Polaczków" traktować jak odbiorców drugiej kategorii, którzy niech się cieszą, że w ogóle mogą kupić ich TV.

Masz jakiś kompleks? zmień obywatelstwo, nie ma żadnej spiskowej teorii.
 

Adamm

New member
Witam,
Mam sharpa 42" i nbox rekorder podłączony poprzez HDMI. Przy wyłączeniu tv lub przełączeniu tv na inne wejście- np. dvd na wyświetlaczu nboxa pojawia się komunikat "problem HDCP".
Pani na info lini twierdzi, że tv nie obsługuje HDCP lub jest tutaj uszkodzony.
Jak wygląda to u was?
Pozdrawiam,
Adam
 

ADAM2004P

New member
Posiadam 42" od dwóch tygodni chodzi codziennie i nie zauważyłem żadnego buczenia. Kilmar pisałem Ci otym na priv. Kolega ma ten sam model i też chodzi bez uwag.
Po uwadze kolegi jarwisza że ten model tak ma jestem bardzo zaniepokojony.
Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ADAM2004P napisał:
Po uwadze kolegi jarwisza że ten model tak ma jestem bardzo zaniepokojony.
pamiętaj że są zawsze wyjątki potwierdzajace regułę :D
jeżeli Ci nie buczy a masz LCD wyprodukowany jeszcze przed wprowadzeniem poprawek ,do których nawet sam Sharp się przyznał to albo masz inaczej ustawione parametry wyświetlania albo masz szczęście, że tego nie słyszysz:D.Nie ma bowiem takiej możliwości aby trafił Ci się LCD bez tej wady gdyż jest to produkcja masowa/taśmowa/ a nie jednostkowa gdzie każdy LCD skłąda się z innych elementów.
Nie mówię też że jesteś głuchy czy coś w tym stylu - po prostu twój LCD pracuje jak pracuje i tylko pozostaje cieszyć się że ten objaw nie jest u Ciebie zauważalny.
Może to być prawdą co piszesz w co nie wątpię gdyż mam taki sam przypadek u siebie.
Jak zapewne wiesz w GE1E są wiatraki chłodzące matrycę i większość słyszy ich szum.Ja natomiast chcąc je usłyszeć muszę zrobić głos na "0" i wsadzić głowę do tyłu za LCD.Inaczej u mnie jest cisza - a że są i szumią to się już przekonałem.
Tak więc widzisz - taki sam model a różne efekty.
Obaj jesteśmy szczęściarzami :D:D:D

pozd
 

Kilmar

New member
Jarwisz ma rację
U mnie buczy ale ponieważ w dzień przy odpowiednim poziomie głośności nie słychać a w nocy jak słucham ciszej kombinuję oświetleniem to da się o tym nawet zapomnieć. Najlepszym dowodem na to jest, że zorientowałem się, że buczy dopiero po kilku godzinach oglądania jak go przyciszyłem.

Podobnie jak marekwawa czekam na info od sharpa jak mają zamiar to naprawić. Wysłałem do nich maila, którego potraktowali jako oficjalne zgłoszenie reklamacji.

Mimo to buczenie już mi snu z powiek nie spędza, ponieważ przyjemność z oglądania po koleii wszystkich "starych" filmów na DVD jest znaczna. Władca Pierścieni (oczywiście jako pierwszy), Madagaskar:oops: , Gladiator, Troja... Mniam... Jeszcze ich kilka zostało. Niestety w międzyczasie żona wymusiła oglądanie Magdy M., ale wtedy uciekłem do kompa :cool:
Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas namówię żonę na DVD ze skalerem, bo oglądając 42" z 2,7m czasami pikselki widzę.

Ogólnie jednak jestem na tyle zadowolony, że z pracy do domu jadę 2 razy szybciej :D :D

pozdrawiam
Kilmar
 

jarhd

New member
Sharp versus Samsun 40 f 71

Witam . Zastanawiałem się nad kupnem 42" Sharpa , długo decydowałem i przeglądałem fora . Porównałem i co..... Samsun wypadł lepiej :
1/ ostrość - super
2/ kolory - również dobre - jest możliwość ustawienia każdego koloru i przypisania go do każdego kanału ! tego w Sharpie nie znajdziecie.
3/ wejścia na karty pamięci-również nie znajdziecie w Sharpie
4/ nic nie buczy!!!
5/ biały to biały a nie niebieski - ale to akurat można ustawić jak ktoś chce.
6/ dźwięk - przestrzenny , możliwość regulacji przez eqalizer.
obraz:
Ze zwykłej anteny - porównywalny z 100Hz telewizorem !!!!
Z DVD po HDMI - super
n - BAJKA
Polecam Samsunga a nie będziecie zawiedzeni.Pozdro
 

jarhd

New member
Napisałem w rubryce Sharp bo wiem że wielu rozpatruje kupno i tak jak ja porównuje 40 caluwki z Full HD w cenie ok.8300
Uważam że są to modele porównywalne jeżeli chodzi o obraz , jeżeli chodzi o bajery to Sam ma ich więcej , ale za to Sharp ma 2 " więcej .
Pozostałe modele 40"Full Sony -do kitu ,Philips - ok ale w obu przypadkach mocno przepłacamy.
Pozdrawiam szczęśliwych nabywców Sharpa :eek:
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swiąteczna oferta MIX Electronics

Witam,

Mam włąśnie przed sobą gazetkę reklamową sieci MIX ważną od 8.12 do 15.12.2006 oferującą min. :

1.Sharp LC46DXD1E - 13 993 PLN
2.Sharp LC40XD1E - 9 999 PLN
 

Tomex1

New member
LC-42XD1E buczenie...

Na początek witam Wszystkich serdecznie!
jestem tutaj nowy, ale przyznam, że podglądałem wypowiedzi Szanownych Forumowiczów przez ostatnie dwa miesiące zanim zdecydowałem się na zakup TV.
Ostatecznie po klikunastu wizytach w różnych sklepach, porównaniach cen i parametrów zdecydowałem się na zakup Sharpa model LC-42XD1E.
Hmmm... miałem nadzieję, że skończyła się sprzedaż wadliwej - buczącej serii. Tymczasem niestety nie. Mało tego pojawiają się głosy że buczą też LCD Sharpy 46" serii XD oraz LG i Samsungi...???

Ale do rzeczy. Odebrałem go w piątek. Sobota spox. Niedziela... zaczął buczeć. Pamiętając wypowiedzi Użytkowników zacząłem mieszać w ustawieniach podświetlenia. Skala podświetenia w tym modelu jest od -8 do +8. Licząc zatem łącznie z pozycją "0" mamy do dyspozycji 17 możliwości ustawienia tego parametru. Nie buczy tylko na trzech pozycjach (minus 3) / (plus 7 i 8 ). Jednostajnie z tą samą głośnością buczy na pozostałych 14 pozycjach. Nie jest to buczenie/bzyczenie jakoś szczególnie denerwujące a jednak... Aktualnie mam podświetlenie ustawione na (-3) i nie buczy... tzn. buczy tylko chwilkę przy zmianie źródła/podłączenia.

Nie przekonują mnie argumenty że... ten typ tak ma... mając zwłaszcza na uwadze doniesienia, że Sharp przyznał się do usterki (przynajmniej w innych krajach).

Wiem, że kilku Użytkowników zgłaszało juz sprawę do serwisu Sharpa, czy macie już może odpowiedź? Czy będą wymieniać w Polsce te odbiorniki, lub jakoś naprawiać wadę?
Druga sprawa... to pytanie czy buczenie - zakładam, że związane jednak z wadliwym działaniem lampy - ma wpływ na żywotność podzespołów?

Jak wspominałem długo się zastanawiałem zanim dokonałem wyboru - zatem z odbiornika jako całości jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Tomex
 

mystic

New member
No cóż musisz czekać, serwis pracuje nad załatwieniem tego problemu, i myślę, że nie zostawi klientów z problemem. Jak będzie znane rozwiązanie napewno będzie o tym na forum.
W tej chwili możesz się zabezpieczyć, skłądając oficjalne zgłoszenie / reklamację w terminie 7 dni od zakupu, które da ci możliwość w razie czego wymieny na nowy egzemplarz.

btw. jak czytałeś forum, to było już, że TV z serii bez buczenia mają wyjechać z fabryki dopiero pod koniec grudnia, początek stytcznia'07.
 

Kilmar

New member
Witam

Oficjalne zgłoszenie może oznaczać nawet maila zawierającego dane kupującego, nr seryjny itd

"Dzień dobry
Aktualnie fabryka pracuje nad rozwišzaniem problemu, u nas mieliśmy kilka sygnałów, ale pierwszy TV z tš usterkš zostanie dostarzony do nas we wtorek lub środę.
W zwišzku z tym prosilibyśmy o chwilę cierpliwości, jeżeli ustalimy przyczynę problemu, skontaktujemy się z Panem i rozwišżemy problem. Niestety w tym momencie nie jestem w stanie określić dokładnie terminu usunięcia usterki.

Jako oficjalne zgłoszenie usterki możemy potraktować Pańskiego maila, jednak w takim razie prosiłbym o swoje pełniejsze dane (kontakt tel. miasto) i nr seryjny TV."

Maila wysłałem na serwis@seap.sharp-eu.com

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie 42xd1
Ostatnio 2 razy zauważyłem coś dziwnego podczas oglądania TVN.
Oglądam w trybie panorama a tu nagle na chwilę przełączył mi się tryb na kinowy chyba (obcięło pasek na górze i dole). Potem znowu powróciło do panoramy. Wszytko to trwało z pół sekundy ale jakoś tak dziwnie:confused:

Miał ktoś z Was coś podobnego?

pozdrawiam
Kilmar
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP

Marecky

New member
tez dostaje ta gazetke. Nie wiem czy oni sa niedorobieni czy specjalnie tak sciemniaja. Dokladnie takie symbole sa podane po obrazkami tv, czyli nieistniejace. W poprzedniej gazetce byl tv z kontrastem 100000:1 :D
Smiac mi sie chce jak podaja przekreslone ceny z kosmosu, ze teraz niby wielka obnizka a drogo jak $%^&
 

artpark

New member
LC-42XD1E - nie widzi komputera

Witam,
Podłączyłem komputer przez złącze EXT 4 (najpewniej wskazane dla kompa) ale TV go nie widzi...
Nie pomaga przełączanie opcji dla tego źródła: PC (RGB) / KOMPONENT.
Oczywiście dokonałem wyboru (na pilocie) sygnału na EXT 4.
Kable sprawdzone - dobrze podłączone (a komunikacja z kompem tym kablem z innym komputerem dla testu pomyślna).
Przez EXT 3 komputer widoczny - ale tu chyba tracę jakość (i to wejście chcę mieć dla kamery).
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
 
Do góry