Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

sharpik1

New member
xd1e a HDMI

czy używając kabla HDMI możecie ustawić "pełny" ekran dla kanałów nadawanych w SD?
Facet w MM (gdy mi prezentował ten tv), nie był w stanie zlikwidować czarnych pasów po bokach...

Zbych
 

zarze

New member
Witam wszystkich forumowiczów szanownych. Mam krótkie pytanko: czy ten telewizor posiada funkcję PIP??
Mój tata się uparł, że nowy telewizor musi ją mieć:(
Dzięki serdeczne za opdowiedź!
 

jarwisz

New member
Bez reklam
zarze napisał:
Witam wszystkich forumowiczów szanownych. Mam krótkie pytanko: czy ten telewizor posiada funkcję PIP??
Mój tata się uparł, że nowy telewizor musi ją mieć:(
Dzięki serdeczne za opdowiedź!

nie posiada

pozd
 

glumen

New member
Czy LC-42XDIE TO NA PEWNO FULL HD?

Na stronie Sharp-a znalazłem informacje że LC-42XD1E to TV HD Raedy. Czy to możliwe żeby takie niedopatrzenie ze strony producenta? W innych miejscach w sieci też znalazłem takie informacje. A może faktycznie nie jest to TV Full HD? Patrząc na rozdzielczość wynika że tak... proszę o komentarze.
 
Ostatnia edycja:

Kilmar

New member
Działa - tylko trzeba cały link wkleić, anyway ... "Nowy panel LCD TFT Advanced Super View & Black o rozdzielczość 1920x1080 ", więc jak dla mnie FullHD a że przy okazji HDready - to raczej oczywiste

pozdrawiam

Kilmar
 

glumen

New member
No tak ale przy 65 calowym jest napisane że to FULL HD...
Producenci z zasady wolą się chwlić niż coś ukrywać a zwłaszcza zaletami.
 
Ostatnia edycja:

baba

Member
:)

witam.Naczytalem sie tych wszystkich opinii o 42 c. ze chyba sobie go odpuszcze.Ale kreci mnie 46 c. z waszych opinii tylko nie wiem czy ogladanie tv z 4-4,5 m. bedzie odpowiednie co do wielkosci ekranu.Mam 37 aquos i jestem zadowolony(cyfra+).pozdro.:rolleyes:
 

ADAM2004P

New member
baba
Jak Cię kreci i masz kasę na 46" to weź prezentację żeby samemu zobaczyć efekt z 4m. Nik nie jest wstanie dać Ci dobrej rady.
Pozdrawiam
 

TAMAREK

New member
Wymarzona 42

JA PODZIELAM ZDANIE ADAMA.... PS. CZEKAM na SWOJĄ ZAMÓWIONĄ 42" i TEJ WERSJI SIĘ TRZYMAM... KAŻDY WYBIERA to co chce i na co go stać ... reszta to tzw. ,,bicie piany i wychalanie wyższości Świąt jednych od drugich.."..
POZDRAWIAM WSZYSTKICH... :)M
 

Kilmar

New member
Buczenie

Witam
Dzisiaj kupilem sharpa 42 xd1. Wg mnie obraz jest ok. Z kablówki może nie rewelacja ale na DVD jak najbardziej OK. HD sygnału nie mam.
Czerń akceptowalna. Zmiany nasycenia barw (poważnej) przy zmianie kata patrzenia nie zauważyłem.
Natomiast chodził kilka godzin i nagle zaczął buczeć. Tak jak pisał marekwawa zmiana parametru podświetlenia pmaga ale to chyba nie tak powinno działać!!! Czy ktoś wie co można z tym zrobić???? Pomoc potrzebna bo nie za bardzo mogę sie cieszyć TV jak mi tu buczy w czasie oglądania
pozdrawiam
Kilmar
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kilmar napisał:
Witam
Natomiast chodził kilka godzin i nagle zaczął buczeć. Tak jak pisał marekwawa zmiana parametru podświetlenia pmaga ale to chyba nie tak powinno działać!!! Czy ktoś wie co można z tym zrobić???? Pomoc potrzebna bo nie za bardzo mogę sie cieszyć TV jak mi tu buczy w czasie oglądania
pozdrawiam
Kilmar

"ten typ tak ma" i niestety i musisz się z tym pogodzić; /a u mnie w GE1E cisza - choć podobno niektóre też szumią

pozd
 

mystic

New member
Kilmar napisał:
Witam
Natomiast chodził kilka godzin i nagle zaczął buczeć. Tak jak pisał marekwawa zmiana parametru podświetlenia pmaga ale to chyba nie tak powinno działać!!! Czy ktoś wie co można z tym zrobić???? Pomoc potrzebna bo nie za bardzo mogę sie cieszyć TV jak mi tu buczy w czasie oglądania
pozdrawiam
Kilmar

W GE1 szumi pęd powietrza wytwarzany przez wentylator. Natomiast XD1 takowych wentylatorów nie posiada, więc to nie ten sam typ "buczenia". "Buczenie", które Ty słyszysz wytwarza lampa(y), gdy np. się mocno nagrzeje podczas pracy, proponuje jednak przynajmiej wysłanie maila do serwisu, z zapytaniem czy to normalne zjawisko i czy ma znaczenie dla pracy / żywotności lampy w przyszłości.
Z drugiej strony, pęd powietrza w GE1 w jakimś tam stopniu przeszkadza ale przynajmiej spełnia założone zadanie i chłodzi ów lampę(y), więc o żywotność lampy, myślę można się nie martwić. Także nie wiem juz co lepsze, pogodziś się z "buczeniem" w GE1, czy martwić się o życie lampy w XD1. :rolleyes:
 

Kilmar

New member
mystic napisał:
W GE1 szumi pęd powietrza wytwarzany przez wentylator. Natomiast XD1 takowych wentylatorów nie posiada, więc to nie ten sam typ "buczenia". "Buczenie", które Ty słyszysz wytwarza lampa(y), gdy np. się mocno nagrzeje podczas pracy, proponuje jednak przynajmiej wysłanie maila do serwisu, z zapytaniem czy to normalne zjawisko i czy ma znaczenie dla pracy / żywotności lampy w przyszłości.
Z drugiej strony, pęd powietrza w GE1 w jakimś tam stopniu przeszkadza ale przynajmiej spełnia założone zadanie i chłodzi ów lampę(y), więc o żywotność lampy, myślę można się nie martwić. Także nie wiem juz co lepsze, pogodziś się z "buczeniem" w GE1, czy martwić się o życie lampy w XD1. :rolleyes:

oj, napiszę, napiszę ;)
niestety jednak dziś po nocy wstałem i rano tez buczy, więc z nagrzanie to nie ma nic wspólnego

jarwisz - "ten typ tak ma" mnie mało przekonuje Tzn niech się troche pogimnastykują w servisie z wyjaśnieniem. 8k to nie jest mało kaasy i nie mam zamiaru tego tak zostawić.

pozdrawiam
 

mystic

New member
Odpowiedź masz na sąsiednim forum ... ale widzę, że już widziałeś, że świadomie Sharp zrobił kupujących XD1 w bambuko.

Cała seria XD1, która obecnie jest w sprzedarzy w PL, ma wadę fabryczną, związaną z nierawidłowym działaniem lampy.
 

Kilmar

New member
mystic napisał:
Cała seria XD1, która obecnie jest w sprzedarzy w PL, ma wadę fabryczną, związaną z nierawidłowym działaniem lampy.
Hmmm... czy to oznacza, że w innych krajach można kupić "niebzyczące"?
Skoro tak i skoro jest to wada fabryczna to muszą wymienić

Kurcze ja jednak czegoś nie rozumiem. Posiadaczy tej serii jest juz trochę. Dlaczego nie zacząć bombardować Sharpa reklamacjami i prośbami o naprawę??? Może wtedy Sharp przestanie nas "Polaczków" traktować jak odbiorców drugiej kategorii, którzy niech się cieszą, że w ogóle mogą kupić ich TV.
 
Do góry