Seria PV60

lelo

New member
Wlasnie podlaczylem narazie przez euro bo nie mam kabla hdmi,ale i tak jestem w szoku.Obraz z anteny naziemnej nawet jest extra.Wielki ten telewizor
 

Jan-Luc

New member
masternaj napisał:
Witam wszystkich..

Ja mam pytanie czy ktoś ma podłączonego go poprzez SCART?? Ja póki co mam tuner samsung (polsatu) i dvd Bellwood. Czy jest możliwość podłączenia tych urządzen do tej plazmy i jaka jest jakość obrazu??

pozdrawiam

U mnie Pionek 1430 od cyfry i DVD Panasonic S-29 podłączone poprzez SCART. Co do Cyfry wiadomo, zależy od programu, a DVD obraz bardzo dobry.
Generalnie wszystko OK!, chociaż kabelek component do DVD dopiero w drodze.
 

kamil

New member
Jestem ostatecznie zdecydowany na 37PV60 lub 42PV60, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć co to sa za funkcje.
Wiem, ze juz na forum to poruszaliscie , ale odnalezienie tego wszystkiego jest strasznie długie...

Co to jest za bajer w tej PV600 :

PAP
POP
PIP
PAT

Za odpowiedź będe wdzięczny.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
kamil napisał:
Jestem ostatecznie zdecydowany na 37PV60 lub 42PV60, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć co to sa za funkcje.
Wiem, ze juz na forum to poruszaliscie , ale odnalezienie tego wszystkiego jest strasznie długie...

Co to jest za bajer w tej PV600 :

PAP
POP
PIP
PAT

Za odpowiedź będe wdzięczny.

Kamilu poszukaj - wszystko to już jest opisane na forum. Pzdr
 

kamil

New member
Wiem, że to jest na forum, ale przegladanie 60 stron w tym temacie pochłonie zbyt dużo czasu, a niestety w słowniku HDTV tego nie ma....
Dla osoby znającej temat bedzie to 1 min, tak więc będe wdzięczny jak ktoś mi pomoże.
 

lelo

New member
Witam.Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem pv60.Mam kilka pytan.Po pierwsze mam problem z dzwiekiem.Tzn chodzi mi o odbior t anteny naziemnej.Podczas przelaczania programow slychac szum dopiero za chwile pokazuje sie na telewizorze znaczek stereo i dzwiek jest ok.Natomiast na tv4 nie mam dzwieku mam tylko szum.Kanaly mam nastawione na SC1(cokolwiek to znaczy)
2.Do ktorego gniazda hdmi polaczyc dekoder enki do 1 czy 2.Czytalem ze do nr 1 ale w instrukcji pisze ze hdmi nr 2 jest przeznaczone tylko do sygnalu cyfrowego.
3.Do czego zalozyc filtr ferrytowy?
4.Jesli chodzi o docieranie plazmy to mam ustawione tak
-rodzaj obrazu -normal
-kontast,jasnosc,ostrosc,kolory na 50%
-balans bieli-normalny
-jasnosc panelu-min
-tryb oszczednosci-wylaczony
-Pnr-wylaczony(co to jest?)
-3d-comb-wlaczony(co to jest)
Prosze o odpowiedz
 

jjaro

New member
kamil napisał:
... Co to jest za bajer w tej PV600 :

PAP
POP
PIP
PAT


Te wszystkie informacje już były podane, ale dla Twojej wygody...:


technologia68.jpg
px.gif
Funkcja PiP (obraz w obrazie)

technologia70.jpg
px.gif
Funkcja PaP (dwa kanały TV jednocześnie)

technologia74.jpg
px.gif
Funkcja PoP (obraz poza obrazem)

technologia75.jpg
px.gif
Funkcja PaT (obraz i telegazeta)
 

jjaro

New member
Ponadto, w plazmach Panasa jest 1 tuner, więc można mieć podgląd ale tylko na sygnał z innego źródła; np. oglądasz Cyfrę a podlądasz co się dzieje na analogu.
Ma to fajne i praktyczne zastosowania. Ja czasami oglądam jakieś wiadomości i jednocześnie pogrywam na Xboxie :D ...
 

stereoman

New member
witaj w rodzinie Lelo;)

pnr i 3d-comb masz opisane w instrukcji na str.15

jaki masz model-37 czy 42 ''?

w moim 37 '' 3d comb funkcji nie ma /ja jej nie widzę/:?


nie widzę też żadnych znaczków na ekranie informujących o trybie dźwięku:?

ale to bajer-tu potrzeba kina domowego,bo tv HD ready,czyli oczekujemy doskonałego obrazu i dźwięku-DD.5.1 i to ma sens,a o głośnikach w tv mówi się słusznie pierdziawki czy jakoś tak

pzdr
 

lelo

New member
Ale brak kina domowego(w zasadzie mam ale sprzed 2 lat i nie ma wyjcia foni optical)nie zmienia faktu ze przy przelanczaniu kanalow mam szumy a na tv4 tylko szum
 

ein

New member
Tak mnie sie rzucilo na oko cos niepokojacego po przegladnieciu specyfikacji - czy PV60 przyjmuje TYLKO W 50Hz (wsio rawno czy 1080i czy 720p) i nie lyka odswiezania 60Hz (czarny ekran? ...fakt ze TV mamy w 50Hz ale już do materiałów filmowych czy sprowadzanych (US) to 60Hz bardzo by sie przydalo a tu taki zonk (jest ino zwykle PALowskie 525(480) z mozliwoscia @60Hz). Cholera a jestem bliski podjecia strategicznej decyzji (po zobaczeniu dobrze ustawionego fullHD z dobrej jakosci SD widze, ze nie ma sensu sie oszukiwac - trza czekac na nowe technologie (SED?) albo moment przejscia nadawcow hurtowo na HD)... powiedzcie jak to jest?
 

dnc

Moderator
VIP
ein napisał:
Tak mnie sie rzucilo na oko cos niepokojacego po przegladnieciu specyfikacji - czy PV60 przyjmuje TYLKO W 50Hz (wsio rawno czy 1080i czy 720p) i nie lyka odswiezania 60Hz (czarny ekran? ...fakt ze TV mamy w 50Hz ale już do materiałów filmowych czy sprowadzanych (US) to 60Hz bardzo by sie przydalo a tu taki zonk (jest ino zwykle PALowskie 525(480) z mozliwoscia @60Hz). Cholera a jestem bliski podjecia strategicznej decyzji (po zobaczeniu dobrze ustawionego fullHD z dobrej jakosci SD widze, ze nie ma sensu sie oszukiwac - trza czekac na nowe technologie (SED?) albo moment przejscia nadawcow hurtowo na HD)... powiedzcie jak to jest?

Instrukcja obsługi: str. 26. Obsługuje wszystkie tryby video zarówno 50 jak i 60 Hz.
 

lelo

New member
Witam ponownie.Jeszcze jedno mi sie przypomnialo_Otoz wchodze do sklepu,mowie ze ja w sprawie tego Panasonica.Mila Pani zawolala 2 pracownikow i pyta czy rozpakowac i podlaczyc.Ja mowie oczywisciwe ze tak.W sklepie mieli tylko cyfrowy polsat.Podlaczyli zasilanie i wlaczyli polsat i co???Jeden wielki snieg.Strasznie sniezylo na kazdym kanale.Juz mialem zrezygnowac z zakupu,mowia ze maja jeszcze dvd.Podlaczyli dvd i obraz zyleta.Kazalem zapakowac i oto jestem sczesliwym posiadaczem pv60.Tak sie teraz zastanawiam czemu tak sniezylo na polsacie u mnie nawet z naziemnej obraz krysztal.
 

hawranek

New member
lelo napisał:
Witam.Wlasnie kupilem te cudo.Jescze nie rozpakowane.Zdecydowalem sie na ten model dzieki Wam drodzy forumowicze.Wielkie dzieki.Jak podlacze to opisze wrazenia.Dalem za niego 5199 zl razem z podstawka mysle wiec ze to dobra cena.

Witam!
A gdzie dostałeś taką cenę jeśli można wiedzieć?
 

vorlon

New member
Nowy posiadacz 42pv60e

Witam Wszytkich,

Wczoraj kupiłem Panasonica 42pv60e. Mam pytanie do doświaczonych użytkowników tego modelu:
W opcjach konfiguracja jest jasność panu można ustawić na m,in, śr i max co ta opcja daje.
 

nowy1980

New member
Czy dotej plazmy jest jakaś pełniejsza instr. obsł. Moja instr. ma tylko 20 str.
Cena 4999 to teraz prawie standart​



Czy w pierwszych godz. użyt. te tv się jakos specjalnie wypala? (czy to bajki)​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry