Seria PV60

Stelmacher

New member
witam
czy jezeli mielibyscie jeszcze raz kupywac telewizor to czy znowu wybralibyscie 42pv60??
czy moze cos innego??

bardzo prosze o wypowiedzi bo nie chcialbym wydac na darmo 5000zl,
chociaz juz na 99% jestem zdecydowany na ten model

pozdrawiam
 

jaco

New member
robboj napisał:
Odnosnie wiatrakow - u mnie sa dwa , patrzac od tylu sa trzy otwory - jednak wiatraczki sa zamontowane z lewej i posrodku , a w tym z prawej strony jest miejsce i nawet widac takie dlugie mocowania z gwintem w srodku ale wiatraczka brak:) moze pepiczki zapomnieli dorzucic:). Przykladajac reke w miejsce otworow wiatraczkow czuc delikatny powiew cieplego powietrza - zaznaczam temperatura jest taka lekko ciepla po kilkugodzinnym dzialaniu i raczej te dwa wiatraczki wystarcza aby skutecznie zapobiec przegrzaniu sie.

U mnie są trzy wiatraczki dokładnie sprawdziłem i wszystkie działają...
 

Smartek

New member
cm812 napisał:
THX
czyli te "wysokie tony" to normalka i nie ma co się tym przejmować?!
Panasa mam od prawie dwu miesiecy i w zyciu czegos takiego nie zaobserwowalem?!
O czym Wy piszecie? Moze nie o PV60? ;-)

@Stelmacher - Z cala pewnoscia wzialbym PV60 bez zadnego wahania.

@jaco - U mnie identycznie.
 

robboj

New member
Oszuuuukali mnie!!!
Znaczy sie przeplacilem za ten tv:) skoro brakuje jednego wiatraczka. Zastanawia mnie to czemu go tam brakuje - moze faktycznie niedbalosc tych co skladali , a moze nowe rozwiazanie techniczne. Zagladalem do srodka, swiecilem latarka:) i nigdzie go nie ma , nie zsunal sie , nie odpadl , za duzy jest tez zeby wypadl poza tv:). Nie zauwazylem tez zadnego wejscia na plycie lub okablowaniu ktore idzie wzdluz tego miejsca zeby go bylo mozna podlaczyc - moze faktycznie nowe rozwiaznie techniczne i oszczedzanie na czesciach:)
Teraz wiem czemu spadly ceny tych panasow:D
 
Ostatnia edycja:

cm812

New member
@Smartek

wiem, że jesteś posiadaczem PV60 i podobnie jak @dnc o tym modelu wiecie "prawie" wszystko ale faktycznie takie objawy u mnie się pokazują.
Przy powyłaczanych wszystkich urządzeniach czyli w miarę - ciszy po ukazaniu się jasnej planszy da się słyszeć taki pisk, przy ciemnych obrazach to zanika.
Co do wiatraków to blado, u mnie i u kol @robboj są tylko dwa i pytanie się nasuwa samo - orżnęli nas czy trafiły się nam felerne jednostki oczywiście jeśli brak 3 wiatraczka nalezy uważać jako defekt (mózgu ;)
Można to gdzieś sprawdzić czy to ważny defekt czy można z tym żyć lub co gorsza trzeba! ;(

pozdr
 

mactwar

New member
Pytanie do posiadaczy PV60

Witam
Jestem zdecydowana na zakup TV 42'' i po lekturze forum moim faworytem był Panas 42PV60, ale miałem okazję widzieć go dzisiaj w akcji. Obok stał LCD LG (chyba LB1R), poprosiłem o włączenie takiego samego programu w celu porównania. Ku mojemu zdziwieniu efekt dla Panasa był tragiczcny, obraz wyglądał jakby był za mgłą (efekt mlecznej poświaty). Spytałem o okablowanie i użyte wejścia, ale Pan z marketu stwierdził, cytuję:
"oba są podłączone takimi samymi (słabymi) kablami i generalnie obraz jak przez mgłę to urok KAŻDEJ plasmy i żadne ustawienia nie są wstanie na to wpłynąć."

Ponieważ TV chcę kupić do końca tygodnia, zwracam się do użytkowników plasm (w szczególności PV60) czy to co mówił sprzedawca to "marketowy bełkot" czy może coś w tym jest. Nie bardzo mam możliwość porównania tego TV w inny sklepie, dlatego proszę Was o opinie.
Pozdrawiam.
 

Smartek

New member
Mysle, ze wszystko to kwestia recznego 'dostosowania' obrazu dla 'wlasnych oczu'.
Ja tej 'mgly', o ktorej wspominasz nie widze na moim Panasie, ale za to pamietam ja z niektorych LG i Pioneerow w marketach (to bylo bardzo dawno i mozliwe, ze to byly panele <8 generacji, jesli w ogole takie istnieja)..

Faktem jest, ze LCD ma ostrzejszy i wyrazniejszy obraz (a zarazem strasznie 'zarowkowaty'), ale _NIC_ nie pobije jakosci czarnego koloru z plazmy (tutaj rowniez duzy plus dla PV60) i kazdy LCDek ma z tym problem.
Jest to dosc istotne, bo chyba sam przyznasz, ze w wielu filmach i serialach czesto wystepuja 'ciemniejsze sceny' :).
Moim zdaniem nie ma sie co zastanawiac - wziac PV60, poustawiac i cieszyc sie obrazem (miejmy nadzieje) na kilka lat.

Pzdr.
 

Jan-Luc

New member
Witam.
Telewizor mam od tygodnia i też tylko dwa wentylatorki, widocznie w ramach oszczędności uznzano, że dwa wystarczą.
 
Ostatnia edycja:

jaco

New member
Nie wiem dlaczego Panasonic Polska nie zadba o odpowiednią prezentację swoich TV w dużych sieciach jak robią to marki koreańskie. PV 60 w dużych marketach grają wręcz tragicznie ( nie wiem dlaczego tak jest ) W saturnie i w MM cały czas obraz ma pionowe paski a koreańskie marki mają piękne testowe sygnały. Gdybym tego tv nie kupował w małym sklepie gdzie mogłem go porónać w spokoju z innymi tv na różnych sygnałach napewno bym go nie kupił. W warunkach domowych porónywałem go z 50 calowym LG ( sąsiad takiego ma ) na tych samych sygnałach i panas nie dał szansy jeżeli chodzi o płynność ruchu w innych aspektach obrazu były porównywalne.
 

dnc

Moderator
VIP
A może w sklepie rzeczywiście była mgła (papierosy?) i zasłaniała obraz na Panasie? :p

A na poważnie przyznam, że o mgle na ekranie TV nie słyszałem. Panasonic jej nie ma. Wydaje mi się, że może nie o mgłę chodziło. Może od szkła ochronnego odbijały się witryny sklepu i wyglądało to jak mgła. Jeśli na ekran skierujesz jasne światło obraz tak właśnie wygląda. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że przy dobrym źrodle sygnału obraz ma conajmniej dobrą (SD) lub bardzo dobrą jakość (HD). LCD, w związku z tym, że ma mniejsze piksele, daje wiekszą ostrość, ale jakość obrazu (kolory), a zwłaszcza dwóch ważnych kolorów - czarnego i białego - na plaźmie na razie jest lepsza. Oczywiście są LCD, które nie mają się czego wstydzić (Sony, Panasonic i inne), ale jak dla mnie na razie plazma jest najlepsza.

@ wentylatorów.

Właśnie sprawdzałem mam 3. Możliwe, że producent na początku dawał właśnie 3 bo nie był do końca pewien jak sobie dadzą radę z odprowadzeniem ciepła, ale widocznie okazało się, że i 2 wystarczą, więc nowsze model mają tylko 2. Takie są moje przypuszczenia. Wielu producentów wprowadza różne "ulepszenia" w produkowanych urządzeniach i w instrukcjach obsługi jest to napisane (np. w Panasie: str. 31) nie informując o tym klienta, ponieważ nie wpływa to w żaden sposób na jego działanie.

P.S.
Możliwe, że ktoś kto kupi teraz dostanie 2 wentyle, bo to jest wersja jesienno-zimowa i nie trzeba tak chłodzić TV. Wystarczy zakręcić kaloryfery w pokoju a powietrze samo schłodzi elektronikę... :D :rolleyes:
 

RNAcid

New member
42PV60 - wątpliwości co do sygnału HD

Witam!

To mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się na początku przywitać :)

Śledzę wątek o 42PV60 od dwóch dni raptem, zdążyłem się przebić z czytaniem przez większość postów jednak jestem niecierpliwy z natury ;) więc chciałbym zadać pytanie - jeśli odpowiedź na nie pada gdzieś wcześniej w wątku to przepraszam i zaraz wracam do lektury.

Chcę kupić nowy telewizor, ponieważ mój Panas TX-29AS10P przestał mi już wystarczać zarówno do oglądania jak i grania, dodatkowo będę się w ciągu najbliższych czterech miesięcy przeprowadzał do nowego mieszkania więc i okazja do zrobienia zakupów jest ;)

Sprzęt będzie wykorzystywany w [mniej/więcej] następujących proporcjach:

- 50% oglądanie TV [w tej chwili mam tylko kablówkę ale w nowym miejscu zamierzam zaopatrzyć się w talerz i którąś z platform cyfrowych - najprawdopodobniej "n"];
- 35% granie na Xbox360- bardzo mi się podoba HD :)
- 15% DVD

Doszedłem do wniosku, że interesuje mnie rozmiar przynajmniej 42" co nie jest łatwe przy założonym budżecie, którego nieprzekraczalna górna granica wynosi 6tys. złotych.

Pod uwagę biorę zasadniczo trzy modele telewizorów, każdy w innej technologii [KDF 50 od Sony, LCD 5421 od Philipsa i plazmę PV60 Panasonica].
Tutaj następuje moje pytanie do użytkowników 42PV60 -
czy ktokolwiek z Was podłączał do tego [skądinąd wspaniałego] telewizora Xbox360? Interesuje mnie granie w 720p i staram się wyobrazić sobie jak będzie wyglądało przeskalowanie tego trybu na matrycy 1024x768?

Grywam w tej chwili głównie na moim 29" CRT i czasem [by zasmakować HD] na 17" monitorze LCD. Przyznaję, że obraz na monitorku mi się podoba choć jest dość mały a panel ma format 4:3.
Ja osobiście telewizji wiele nie oglądam - głównie córka i żona gustują w tej rozrywce - więc dla mnie najistotniejsze byłyby parametry obrazu podczas grania.

Bardzo, ale to bardzo prosiłbym o opinie, możliwe zdjęcia i porównania z LCD jeśli ktokolwiek mógłby takowe przeprowadzić.

Bardzo sobie cenię Panasonica jako markę a seria Viera okrutnie mi się podoba. PV60 to mój faworyt ze względu na dużą udział oglądania telewizji w czasie pracy telewizora ale "martwię się" tym, że do grania w 720p matryca ma mniejszą rozdzielczość natywaną :(

Dzięki z góry za wszelkie opinie i odpowiedzi [prócz tych, które obrażać będą moją matkę i innych krewnych ;) ]
 

jjaro

New member
RNAcid napisał:
Witam!

... czy ktokolwiek z Was podłączał do tego [skądinąd wspaniałego] telewizora Xbox360? Interesuje mnie granie w 720p i staram się wyobrazić sobie jak będzie wyglądało przeskalowanie tego trybu na matrycy 1024x768?

Wprawdzie, jeszcze nie mam 360'ki (może na Święta:D ), ale "stary" Xbox działa rewelacyjnie. Grafika i barwy są super i nie ma żadnych efektów spowolnienia dynamicznych obrazów!

Co do pracy w trybie 720p, to wydaje mi się, że nie będzie żadnych problemów. Przecież PV60 obsługuje ten format.
 

masternaj

New member
jak działa po SCART

Witam wszystkich..
Po dłuuugim czytaniu wątku można się skłonić do zakupu tego modelu, dodatkowo zachęca cene, która już jest przystępna (jak dla mnie). W większości piszecie, że macie plazmę podłączoną do dvd czy tunera poprzez złącze HDMI i że sygnał jest ok a nawet więcej niż ok:D .
Ja mam pytanie czy ktoś ma podłączonego go poprzez SCART?? Ja póki co mam tuner samsung (polsatu) i dvd Bellwood. Czy jest możliwość podłączenia tych urządzen do tej plazmy i jaka jest jakość obrazu??

pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Czy DVD Bellwood ma tylko wyjście video Euro? Może jest jeszcze komponent? Sprawdź w instrukcji DVD czy przez Euro DVD puszcza sygnał komponent? To jest najlepsze analogowe połączenie video.
 

RNAcid

New member
jjaro napisał:
Wprawdzie, jeszcze nie mam 360'ki (może na Święta:D ), ale "stary" Xbox działa rewelacyjnie. Grafika i barwy są super i nie ma żadnych efektów spowolnienia dynamicznych obrazów!

To mnie akurat nie martwi. ;) Powiem inaczej - zdziwiłbym się, gdyby jakieś problemy z dynamiką się pojawiły, prędzej oczekiwałbym ich w przypadku paneli LCD a te zdążyłem już conieco potestować.

jjaro napisał:
Co do pracy w trybie 720p, to wydaje mi się, że nie będzie żadnych problemów. Przecież PV60 obsługuje ten format.

No właśnie _obsługuje_ ale tak czy inaczej zachodzić będzie skalowanie. Bardzo jestem ciekaw opinii kogoś, kto widział to osobiście i może powiedzieć jak się to prezentuje. Mimo wszystko rozdzielczość matrycy jest niższa niż rozdzielczość sygnału, zastanawiam się po prostu co się dzieje z "utraconymi" w ten sposób pixelami i jaki to ma wpływ na końcowy wynik w postaci obrazu na telewizorze.
 

lelo

New member
Witam.Wlasnie kupilem te cudo.Jescze nie rozpakowane.Zdecydowalem sie na ten model dzieki Wam drodzy forumowicze.Wielkie dzieki.Jak podlacze to opisze wrazenia.Dalem za niego 5199 zl razem z podstawka mysle wiec ze to dobra cena.
 

masternaj

New member
nop

dnc napisał:
Czy DVD Bellwood ma tylko wyjście video Euro? Może jest jeszcze komponent? Sprawdź w instrukcji DVD czy przez Euro DVD puszcza sygnał komponent? To jest najlepsze analogowe połączenie video.

Model, który posiadam ma tylko SCART oraz video i s-video (czyli kompozytowe chyba) natomiast component nie:(
W przyszłości sobie coś kupię (może x-box albo dvd z hdmi) ale na razie chciałem podłączyć tego panasa do sprzętu jaki mam. Jak by to chodziło?
 

kamcyk26

New member
Zauwazylem ze na stronie Panasonica cena modelu 37 spadla do 5199! (wczesniej chyba 6999) Ale jednoczesnie jest on pod troche inna nazwa tzn
TH-37PV60EH (wczesniej nie bylo tego H na koncu) Wie ktos na czym polega ta roznica? Na allegro nie ma ofert powyzej 5000zl. Dlaczego ten telwizor jest tak tani? W tej cenie mozna kupic np dobre LCD 32 ale nie 37. Jednoczesnie wszyscy go zachwalaja. Ale plazmy innych firm sa chyba sporo drozsze (1024*720).
 
Do góry