Seria PV60

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sorry - ale miałem bardzo ważne spotkania i szkolenia w Polsce.
Wiec zwyczajnie nie starczyło czasu - o czym łatwo możesz się przekonać czytajac o której godzinie wpisywane są posty .
Nie mam zwyczaju nikgo olewać .
 

martinos

New member
Rycho@ mam identyczny sprzęt jak Ty tylko, że jeszcze nie nabyłem plazmy. Napisz czy po podregulowaniu na amplitunerze obraz po komponencie się poprawił? Co tam ważnego trzeba zmienić aby obraz byl igła?
 

deoc

New member
dnc napisał:
Kolejne spostrzeżenie.

Jeśli ktoś ma amplituner Yamaha z programowalnym pilotem może zaprogramować sobie na nim możliwość obsługi TV Panasonica.
Trzeba wcisnąć na pilocie "Code Set" i wpisać kod 0701.
Mam zapytanie troche off-topic - gdzie mozna znalesc jakies kody do innych urzadzen / np napedow DVD itp, mam ampa Denona 1706 i tam tez jest mozliwosc zakodowania kilku urzadzen, bo naprawde denerwujace jest ogladajac film posiadanie np 3 czy 4 pilotow i co jeden to wiekszy, a tak wystarczylo by miec 1 :)
Z gory dziekuje za odp.
 

Rycho

New member
Yamaha a Panasonic

Dla Kikiego!

Sorrki, nie gniewaj się ale obiecałes pomóc!

Do Martinosa!

Jadę z DVD po RGB, krzywdy nie mam (szczególnie gdy super jakość nagrania np. koncert Jarre,a w Chinach czy w Gdańsku) ale szału ni ma! Ponoć po componencie ma być cacy ale nie potrafię odpowiedniej rozdzielczości wybrać w odtwarzaczu, może ktoś z braci HDTV pomoże, co pomożecie????
 

dnc

Moderator
VIP
Do deoca

Nie wiem jak w Twoim modelu, ale u mnie na końcu instrukcji jest obszerny dodatek z kodami do róznych modeli urzadzeń audio-video wieeelu firm. Dlatego próbowałem, który bedzie pasowac i odkryłem, że akurat ten kod pasuje. Co ciekawe, miałem starszy model CRT 28'' Thomsona i tam żaden z wymienionych kodów nie działał do niego. Jesli masz instrukcję obsługi pełna to myślę, że powinien się tam znaleźć dodatek z kodami. Chyba, że kody są uniwersalne i pasują do każdego modelu pilota z możliwością programowania. Ale tego nie jestem pewien na 100%.
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
Znalazłem ciekawy materiał na temat "Zanim kupisz plazmę" z gazety TO&OWO - doradza Panasonic Polska. Jes tam zdjęcie PV60.
Piszą tam m.in. o tym, że plazma żeby trwale się wypaliła to musiała by wyświetlać jakiś znaczek TV kilka miesięcy non stop w tym samym miejscu, na tym samym kanale więc nie ma obaw co do wypalenia bo przeciez nikt tak nie ogląda.



http://img83.imageshack.us/img83/4779/toiowo0bw.png
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
1.Której generacji matrycę ma LGPX4R czy czasem nie 7? Odpowiedzcie proszę bo jeśli tak to wszystko wskazuje na to że PV60 ma najnowszą matrycę bo 9. Ale chciałbym się upewnić.

2.Czy przy zakupie czy to tego LG PX4R czy też PV60 dostajemy w kartonie 3 metalowe listwy mocujące (jedna na ścianę i dwie dołączane do TV) takie jak tutaj na fotkach?

Jedna na scianę: http://www.minhembio.com/bild/67258.jpg
Dwie na TV: http://www.minhembio.com/bild/67259.jpg
 

dnc

Moderator
VIP
martinos napisał:
1.Której generacji matrycę ma LGPX4R czy czasem nie 7? Odpowiedzcie proszę bo jeśli tak to wszystko wskazuje na to że PV60 ma najnowszą matrycę bo 9. Ale chciałbym się upewnić.

2.Czy przy zakupie czy to tego LG PX4R czy też PV60 dostajemy w kartonie 3 metalowe listwy mocujące (jedna na ścianę i dwie dołączane do TV) takie jak tutaj na fotkach?

Jedna na scianę: http://www.minhembio.com/bild/67258.jpg
Dwie na TV: http://www.minhembio.com/bild/67259.jpg

Panasonic ma matrycę 8 generacji o czym pisaliśmy w tym i innych tematach. Z tego co wiem ten LG ma matrycę 7 generacji. Do Panasonika trzeba dokupić wieszak, jeśli chce się powiesić go na ścianę. Ale to też już było w poniższych starszych postach.
 

dnc

Moderator
VIP
Rzeczywiście, jakoś mnie zaćmiło. Panel jest 9 generacji. 8 generacja to modele z serii PV50. Więc pewnie LG nie będzie panelem 7 generacji tylko 8, ale teraz już nie jestem pewnien. Sprawdzałeś na www.lge.pl :confused:
 

martinos

New member
Na www.lge.pl nic nie znalazłem której jest generacji a szukałem dosyć długo.

Wydaje mi się że cały czas zarówno LG jak i Philips stosuje panele do swoich plazm 7 generecji, ponieważ z tego co tu piszą nawet zwiększają ich produkcję. Jest naprawdę spora nadzieja, że ceny pójdą ostro w dół.

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1153
2006-03-28
"Jak podaje Electronics Times, LG.Philips zamierza zwiększyć możliwości linii produkującej matryce 7G powstałej w styczniu tego roku o kolejne 15000 sztuk. W pierwszej fazie uruchamiania fabryki wydajność będzie wynosić 45000 sztuk, by w drugiej fazie zwiększyć się do 90000 sztuk. Dodanie kolejnych 15000 sztuk, pozwoli docelowo produkować 105000 matryc 7G miesięcznie.
Zwiększenie produkcji o 15000 sztuk paneli, jaką planuje Samsung Electronics, doprowadziło do podjęcia decyzji o zintensyfikowaniu produkcji w LG.Philips.
Nie ma to jak wewnętrzna narodowa konkurencja."


Co do paneli LCD to LG.Philips zakupują panele 5 i 7 generacji.

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1218
2006-04-12
"Zgodnie z umową zawartą między LG.Philips LCD a producentami tajwańskimi, każde kolejne zamówienie na duże panele do TV LCD kalkulowane jest ze zmniejszonymi cenami zakupów.
Tajwańscy producenci, także zgodnie z zamówieniami, zwiększają liczbę produkowanych i wysyłanych paneli. Zwiększona produkcja pozwala zminimalizować koszty, a tym samym obniżyć cenę produktu końcowego.
Producenci zamierzają uzyskać obniżenie kosztów poprzez zwiększenie w drugim kwartale udziału paneli wycinanych z matryc 7,5G, co zwiększy ich zdolności produkcyjne, a także poprzez wyprzedaż paneli znajdujących się w magazynach. Zbyt duży spadek cen na panele LCD może być przyczyną zmniejszenia się do niebezpiecznie małego poziomu dochodów producentów."


No ale PV60 to już 9 generacja = a co za tym idzie to to, że jest nowocześniejsza i wyprowadza lepszej jakości obraz.
 
Ostatnia edycja:

jim77

New member
Hej

podlaczylem lapotopa przez D-Sub do 42p60. Obraz jest bardzo ostry, kolory swietne, ale jest znieksztalcony (splaszczony).
Moze do przegladania internetu nie ma to znaczenia, ale przy ogladaniu zdjec czy filmow divx to jednak przeszkadza.
Jak mniemam ma to zwiazek z tym ze laptop ma rozdzielczosc 1024x768 w proporcjach 4:3 a plazma podobna ale w 16:9.
Czy jest jakis sposob wyswietlania obrazu z komputera w sposob nie znieksztalcony?

Jim
 

dnc

Moderator
VIP
Jedyne co możesz zrobić to pobawic się z ustawieniami rozdzielczości. Sprawdź jak działają inne rozdzielczości. Może trzeba zmienić inne parametry obrazu w ustawieniach zaawansowanych ekranu.
 

wuzet

New member
Kody serwisowe TH-42PV60

Witam kupiłem właśnie plazme TH-42PV60 i chciałbym zobaczyć ile już chodziła, wiem że istnieją kody serwisowe którymi można to sprawdzić czy ktoś wie gdzie je znaleźć??
 

deoc

New member
Ustawiamy w menu:
basy na maxa a soprany na minimum, trzymasz wciśniety INDEX na klawiaturze pilota i naciskasz strzałkę w dół klawiszem na telewizorze. Pokazuje sie mneu i możemy klawiszami czerwony i zielonym przesuwac się po poszczególnych funkcjach. Najlepiej zrobic to będac na kanale 99 bo tak można wejśc do menu1. Do menu 2 trzeba mieć własnie kanał99 włączony i przejśc zielonym do samego końca, aż menu nie bedzie się zmnieniac. Potem naciskamy klawisz hold na pilocie. Wchodzimy do menu 2. I znowu możemy sie po nim poruszać klawiszami czerw. i ziel. Na samym końcu menu 2 jest opcja pokazujaca ilośc godzin uzytkowania TV. Inne funkcje są bardziej skomplikowane i nie do końca czytelne bo nie ma tam dokładnego opisu.
 

zabka11

New member
Mam pytanie do DNC i innych którzy mogą to sprawdzić

Zauważyłem u siebie w 42PV60 że na złączu AV2 po podłączeniu DVD gdy ustawię obraz na dynamiczny to podczas ciemnych scen przy filmie lub podczas przejścia z jednej sceny do drugiej gdy jest ciemne tło na ekranie widzę jakby zaśnieżony obraz . Nie ma tego na AV 1 i AV3 na tych samych scenach i tym samym źródle. Podmieniałem źródła i kable i ten efekt występuje tylko na AV2 na innych ustawieniach niż dynamiczne tego prawie nie widać. Czy ktoś może mi powiedzieć co to za cholerstwo. A może ma to coś wspólnego z ustawieniem Q-link ( nie uzywam) oraz tego drugiego ustawienia w menu dla konfiguracji wyjścia. A swoją droga to jak to powinno być ustawione?

Kolejny problem który zauważyłem to wejście HDMI. Mam satelitę Quali-TV z DVI i gdy podłączę pod wejście pierwsze (HDMI1) ( niby to dla analoga choć nie rozumiem dlaczego analog skoro wejście jest cyfrowe) to na ekranie mam lekkie pionowe dropienie widać pionowe jednocentymetrowe linie- takie pogróbienie obrazu. Natomiast gdy przełącze na HDMI 2 obraz jest idealny, podobnie jest po componencie tzn też OK. Czy to wejście HDMI 1 ma jakieś problemy przy wspólpracy z DVI.
Za kilka dni kupuje DVD marantza 6600 z HDMI wówczas będę miał kolejne wyjście i będę mógł sprawdzić co się dzieje, ale jeśli któryś z was coś o tym wie to będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu.
 

dnc

Moderator
VIP
A możesz zrobić zdjęcie obrazu jak to wygląda? Bo nie za bardzo mogę to sobie wyobrazić. Ja mam podpięty komp do HDMI1 i nie mam nic takiego. Leci obraz z satelity i jest OK.

Wiem, że AV2 jest jakieś dziwne, bo u mnie np. nie pracuje na nim laptop przez przejściówkę S-Video - Scart. Więc podłączyłem pod AV1. Ale mozliwe, że coś z nim jest nie tak.
P.S.
W instrukcji obsługi rzeczywiście to gniazdko nie ma wszystkich styków podpietych. Mozliwe, że przez to nie działa prawdiłowo.
 
Ostatnia edycja:

zabka11

New member
Zamykając moje ostatnie pytanie ustaliłem że to "dropienie" ( pionowe kreseczki ) podczas ogladania TV przez HDMI1 ze źródła sat QUALI-TV nie występuje tylko u mnie ale ten problem mieli także inni uzytkownicy TV panasonica (PV500) podłaczając właśnie owy tuner. Jedyny wniosek jaki moge z własnych analiz wyciągnąć jest taki ,że nowy PV60 ma dwa HDMI z których jedno jest dla sygnałów ze źródeł "analogowych" a drugie z cyfrowych (tak napisali w instrukcji), a ponieważ na HDMI 2 obraz z QUALI_TV jest czysty domniemam że to drugie HDMI jest juz właściwym HDMI jakie Panasonic wprowadził, gdyż podłaczając QUALI-TV do Pionka czy LG po HDMI tego efektu nie widać więc konkurenci mają "cyfrowe" HDMI. Inne źródła na HDMI 1 dają czysty obraz więc QUALI-TV ma akurat tę przypadłość której nie akcepyuje Panasonic dla analogowych HDMI.

Jeśli nie mam racji to mnie poprawcie
Pozdrawiam
 

Zonk

New member
podstawka

Korzystając z tego, że jednak parę osób zdecydowało się już na zakup tej plazmy mam do Was jedno pytanko: jaką macie podstawkę do tego TV? Czy może powiesiliście to jakoś na ścianie? I czy jesteście zadowoleni z tej podstawki / stolika czy co tam macie :)

tak, też się zastanawiam nad tym telewizorkiem ale najpierw muszę zobaczyć go w akcji ;)
 
Do góry